Kiracının Kiracısı Olmak Risk Taşır

Bu yazımızda girişimcilik için olmazsa olmazlardan biri olan ofis kavramının önemine ve ofisin kiralanması noktasında nelere başvurup başvurmayacağınıza dikkat çekeceğiz. Bir girişimci olarak kiracının kiracısı olmak büyük bir risk taşırken direkt olarak ev sahibinin kiracısı olmak ise sizin verebileceğiniz en doğru karar olacaktır. İşte yazımızda yer alacak alt başlıklar;

  • Ekonomik anlamda daha zararlı çıkabilirsiniz,
  • Sözleşmede sorunlar ve anlaşmazlıklar yaşanabilir,
  • Ev sahibinin kiracısı olmak her zaman daha mantıklıdır

Kendi işinizi, girişiminizi devam ettirmek için mutlaka ofis ortamlarına ihtiyacınız olacaktır. Çünkü eğer varsa ekibiniz yönetmek, işlerinizi daha planlı ilerletmek ve toplantılarınızı daha verimli hale getirebilmek adına ofis ortamları şarttır denilebilir. Peki ofis sahibi olmak için hangi adımlar izlenmeli? Sizce kiracının kiracısı olmak mantıklı mı? Ofis deyip geçmemek gerekir. Çünkü sözleşmeler neticesinde sahip olabileceğiniz ofislerde bir sorun çıktığında ihale size kalabilir. Bundan ötürü güvenli bir ofis ortamı için hem tanınan, bilinen hem de güvenilirliği sağlayan ofislerde çalışma ortamı oluşturmak önemlidir.

Peki kiracının kiracısı olmak hangi yönden dezavantajları vardır? İşte kiracının kiracısı olmanın dezavantajları;

Ekonomik Anlamda Daha Zararlı Çıkabilirsiniz

Ekonomik Anlamda Daha Zararlı Çıkabilirsiniz

Ekonomik Anlamda Daha Zararlı Çıkabilirsiniz

Kiracının kiracısı olmak bir anlamda normal kira fiyatından daha fazla ödemeniz anlamına gelir. Çünkü ofisi kiralayan kişi veya kurum size tekrar kiraladığında kar payı olarak üstüne ekleyecektir. Bu tabi sizin ofisi kullanma sürenize göre ekonominizi de olumsuz etkileyecektir. Bunlara ek olarak ofis içi dizayn, gerekli malzemelerin karşılanması ve fatura giderlerinin de olması sizin ekonominizi bir hayli zorlayacaktır. Bunun önüne geçmek için de belirttiğimiz üzere güvenilir direkt ev sahibinden temin edilmiş ofisleri tercih etmelisiniz.

Sözleşmede Sorunlar ve Anlaşmazlıklar Yaşanabilir

Kiracının kiracısı olarak girdiğiniz ofiste doğal olarak istediğiniz şartları ve dizaynı isteyeceksiniz. Ki, bu karşı taraftan olumlu karşılanabileceği gibi olumsuz karşılanma ihtimali de vardır. Nitekim olumsuz karşılandığında belki ofisi kiralamaktan vazgeçeceksiniz belki de mecburen ofisi kiralayarak daha kısıtlı imkanlarla çalışacaksınız. Bu da sizi ister istemez sıkacak ve zaman ilerledikçe de işinizdeki veriminizi kaybedeceksiniz. Bir nevi parasını verdiğiniz, temin ettiğiniz ofisinizde kendiniz rahat edemeyeceksiniz. Bu ihtimali de değerlendirerek ofis tercihinizi en iyi biçimde yapmanız gerekiyor.

Ev Sahibinin Kiracısı Olmak Her Zaman Daha Mantıklıdır

Ev Sahibinin Kiracısı Olmak Her Zaman Daha Mantıklıdır

Ev Sahibinin Kiracısı Olmak Her Zaman Daha Mantıklıdır

Ev sahibinin kiracısı olmak kiracının kiracısı olmaktan çok daha mantıklıdır. Çünkü hem ekonomik açıdan kira fiyatı neyse tam onu ödersiniz hem de daha güvenilir bir sözleşme üzerinden ofisi temin edebilirsiniz. Böylece çalışmalarınızda hem daha rahat hem de daha verimi olursunuz.

Ev sahibinin kiracısı olarak ofis tercihinizi Kamara’dan yana kullanmanız daha avantajlı bir tercih olacaktır. Çünkü Kamara lokasyonlarında ev sahibinin kiracısı olarak ofisi temin edebilecek ve çeşitli imkanlar eşliğinde ofisleri kullanmaya devam edeceksiniz.

Peki hangi tür ofisleri kiralayabilir ve hangi avantajlardan yararlanabilirsiniz?

Kamara’da işinize uygun hazır ofis, sanal ofis veya paylaşımlı ofislerden birini kiralayabilirsiniz. Ofis kiralaması ile birlikte tüm materyallerin Kamara tarafından hizmetinize sunulması, sekreter imkanı, tüm fatura giderlerinin kiraya dahil olması ve sürekli ofis temizliği gibi imkanlar sizin ekonominizi daha verimli kullanmanızı ve neticesinde yapacağınız diğer işler için bir kaynak oluşturmanızı sağlar.

Sadece ekonomik anlamda değil zaman olarak da karlı olacağınız Kamara’da işlerinize daha çok vakit ayıracak ve başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri