fbpx

Kariyer Planı İçin Uygulanması Gereken Adımlar

Kariyeriniz için ne yapmanız gerekli, iyi bir başlangıç nasıl olur, planlarınızı uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi yapacaksınız? Tüm bu soruların cevabı sizdedir aslında. Çünkü girişimcilikte kendi yolunuzu kendiniz çizecek alacağınız kararları kendiniz uygulayacak ve yönetici siz olacaksınız. Öncelikle kariyerinizden neler bekliyorsunuz? Kariyerinizi kafanızda tasarladığınız zaman gözünüzün önünde neler canlanıyor? Kariyer planı, kariyerinize başlamadan önce yapmanız gereken ve tüm olacakları önceden kestirmeniz gereken bir süreçtir. Bu planı yaparken de tüm koşulları değerlendirmeniz gerekecektir. Sermayeniz, bilgi-deneyimleriniz, beraber çalışacağınız ekip ve ofisinizin nerede, hangi konumda olduğuna kadar diğer çevre koşullarının hepsi. En önemlisi de sizin içinizdeki tutku, motivasyon olacaktır. Tüm bu planlamaları yaptıktan sonraki iş süreci sizin için çok rahat geçecektir. Ancak aksini düşündüğümüzde, yani plansız bir şekilde işe başladığınızı düşündüğümüzde işler pek de iyi gitmeyebilir.

Yazımızda iyi bir kariyer planı için neler yapmanız gerektiğini ele alacağız. Siz de bu bahsedeceğimiz başlıklar neticesinde iyi bir planlama yaparak işlerinize başlangıç yapabilirsiniz. İşte kariyer planı için gerekli adımlar!

1-Hedefiniz Mutlaka Olsun

6 Dart Pins on Dart Board

Özel sektörde girişimciliğe başlayacağınızı düşündüğümüzde, bu sektörde hedefi olanların ve hedeflediği noktalara ulaşmaya çalışanların başarılı olduğunu görmüşüzdür. Sizin de bu iş sürecinde belirli bir hedefinizin olması gerekir. İşinizin imkanları, ne kadar büyük olduğunu ve bu işinize yaptığınız yatırıma göre uygun bir hedefle başlayabilirsiniz. Hedeflere ulaştıkça ve zaman ilerledikçe de bu hedef büyüyecek dolayısıyla şirketiniz de büyüyecektir. Daha çok kesime hitap etmekle birlikte sizin prestijiniz de artacaktır. Dolayısıyla kazanan siz olacaksınız. Hedef aslında plandır. Siz de hedefi planın bir parçası olarak görebilirsiniz.

2-Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizi Belirleyin

Öncelikle işe başlamadan kendinizi, ekibinizi tanımanız gerekmektedir. Güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemekte fayda var. Güçlü yönlerinizi daha güçlendirmeye çalışırken zayıf yönlerinizi de tedavi etmeye çalışmalısınız. Kuracağınız denge ve uygulayacağınız strateji şirketinizin geleceği için büyük önem taşımaktadır. Bu yönlerinizi sadece iş sürecinden önce değil iş devam ederken de analiz etmeniz gerekmektedir. Bu biraz da sizin kendinize, işinize objektif bakmanızı sağlayacaktır.

3-Araştırın ve Analiz Edin

White Ipad

Siz de biliyorsunuz ki sektörünüzde sizin gibi çok sayıda çalışan, şirket kuran ve iş yapan vardır. Onların misyonu ve vizyonunu da araştırarak nelere hizmet ettiğini kimlere çalıştığını öğrenebilir, buna göre siz de adım atabilirsiniz. Bu süreç ciddiye alınması ve işin başında olması gereken bir süreçtir.

Nitekim iş dünyasından tecrübeli ve başarılı kişiler ile görüşüp istişare ederek iş gücünüzü  artırabilir istikrar yakalayabilirsiniz. Bu noktada Kamara ofislerinde çalışan, girişimlerini sürdüren yüzlerce girişimci ile sohbetler kurabilirsiniz. Tabi ki ofisinizi Kamara ofislerine taşıdıysanız 😉

4-Hareket Planı

En önemli planlamalardan biridir şüphesiz. Çünkü artık fiilen işin içindesiniz ve beraberinizdeki ekibi de siz yönetiyorsunuz. Bu süreçte yapacağınız işler sizin geleceğinizi olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir. Olumlu  anlamda etkilemesi için tüm bu planlamaların bir zincir bağlantısı şeklinde olduğunu düşünebilirsiniz. Zinciri kırmak olmaz değil mi? Siz de tüm işlerinizi aksatmadan yaparsanız zinciri kırmamış ve sürekliliği sağlamış olursunuz.

Kariyer Planı İçin Kamara Ofisleri Tam da Size Göre!

Kariyerinize çıktığınız bu yolda atacağınız her adım büyük önem taşımaktadır. Bu adımlardan biri de şüphesiz kuracağınız, seçeceğiniz ofis olacaktır. Çünkü ofisler sizin işinizi sürdüreceğiniz, ikinci bir ev niteliğindeki çalışma alanınız olacaktır.

Hem daha çok profesyonel ile il sohbetleri kurmak adına hem de kaliteli ofislerde çalışmak adına Kamara hazır ofislerini tercih edebilirsiniz. Kamara’da çalışmanın ayrıcalıklarından da faydalanarak iş sürecinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, girişimcilere ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımı ofis hizmeti vererek kaliteli iş ortamı sunan bir kuruluştur. Kamara’da sadece ofislerle sınırlı kalmayacak onlarca imkandan da faydalanacaksınız. İşte o imkanlar;

 • Rahat ofis ortamı,
 • Ergonomik ve kullanışlı ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • Telesekreter,
 • Gerektiğinde toplantı salonlarınız kullanabileceksiniz,
 • Sanal ofis tercihinizde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • Resepsiyon,
 • Temizlik hizmeti,
 • Fiber hızlı internet,
 • Tüm faturalar kiraya dahildir,
 • Arkadaşlık, komşuluk kuracağınız yüzlerce girişimci,
 • Sohbetler ve çalışma sıralarında Kamara tarafından ücretsiz çay, kahve servisleri

Tüm bu fırsatlar eşliğinde işleriniz de kolaylaşacak, işinize daha iyi odaklanacaksınız. Hem zamandan kaybınız olmayacak hem de uygun kira fiyatları ile birlikte tüm bu giderlerin kiraya da dahil olduğunu belirterek maddi anlamda da zarara uğramayacaksınız. İşinize kara dönüştürme vakti bu olsa gerek!

Ayrıca bahsettiğimiz üzere iletişim açısından, ofislerinizin konumu açısından daha canlı bir çalışma alanında işlerinizi sürdüreceksiniz. Çünkü etrafınızda onlarca, yüzlerce girişimci olacak ve onların tecrübelerinden yararlanarak yeni bilgiler edineceksiniz. Kamara’da bulunan teraslarda yine Kamara tarafından ikram edilen çay, kahve eşliğinde sohbetler edebilirsiniz. Bu da sizin kariyeriniz açısından olumlu bir yaklaşım olacaktır.

Kamara şubelerini, ofis kira fiyatlarını ve diğer tüm bilgilere ulaşmak adına “Sorularla Kamara” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kariyer planı içerisinde göstereceğiniz performans, alacağınız riskler, işe olan bağlılığınız, uygulayacağınız stratejiler ve tercih edeceğiniz ofis belirttiğimiz zincirin bir tür halkalarıdır. Bu halkaları sırasıyla tamamlayarak işinizi istikrarlı bir biçimde devam ettirebilir istediğiniz hedeflere ulaşarak başarı elde edebilirsiniz. Kamara ofislerinde başarılara ulaşmanız dileğiyle..

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir