İş yaşamınızda daha kaliteli iş süreci için hangi yöntem ve stratejileri uygularsınız? İşinizin daha iyi ilerlemesi için bir takım sistemlere ihtiyacı vardır. Nitekim bunlar disiplin, sizin tecrübeleriniz, yapacağınız her türlü fedakarlık, ekip ruhu, iyi planlama ve daha bir sürü şey. Hepsini bir arada oluşturamazsanız bile bunları oluşturmayı denemekten vazgeçmemeli ve bunlar arasında bir bütün sağlamalısınız. Bu yazımızda kaliteli iş süreci, kaliteli bir yaşam biçimi adına Japonların 5S adını verdiği toplam 5 metottan bahsedeceğiz.

İşte kaliteli iş süreci için uygulamanız gereken 5 metot:

1-Sınıflandırma Yöntemi

Hayatınızda, özellikle de iş ortamınızda kullandığınız, kullanmadığınız tüm eşyaları sınıflandırıp düzene koyun. Bu vesileyle gerçekten işinize yaramayacak eşyaları tespit eder ve onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Böylelikle siz işlerinize devam ederken sizi meşgul edebilecek eşyalarınız artık olmayacaktır.

2-Düzenle

Özellikle de ofis ortamını düşünmek gerekirse bazı eşyaların sizin için daha önemli olup öncelik sırası varken bazılarının ise önceliği daha geri plandadır. Bunun için ofisinize bir düzen getirebilirsiniz. Dosya düzeni bunlar için ilk sıraya gelen örnek olacaktır.

Ofisinizi sürekli düzenlemekten sıkıldınız mı? Ya da size çok lazım olan eşyanız bitti ve hemen tedarik edemiyor musunuz? Bu gibi sıkıntılarla karşılaşmamak ve daha düzenli bir yapıya bürünmek için Kamara hazır ofislerini tercih edebilirsiniz.

3-Temizle

Düzen ve titizlikten bahsetmişken temizliğin de önemini vurgulamak gerek. Nitekim temizli, düzenli ve bir o kadar müşteriye hitap eden bir çalışma ortamı sizin başarılı olmanızda etkili olan nedenlerden sadece bir tanesidir. Bunların hiç birini göz ardı etmeden zamanı gelince yapmalısınız.

Temizlikle de uğraşmak istemiyorum diyorsanız tercihiniz yine Kamara ofisleri olmalıdır. Çünkü Kamara’da yer alan personeller sayesinde ofisleriniz daha düzenli, temiz bir şekilde hizmetinize sunulmaktadır. Bu vesileyle hem temizlikle uğraşmayacak hem de zaman kaybetmeyerek işinize daha iyi odaklanacaksınız.

4-Süreklilik

Bir işi bitirmeden diğer işe geçenlerden misiniz yoksa bir işi tamamıyla bitirip mi diğer işe geçenlerden? Eğer ikinci bahsettiğimiz, yani bir işi bitirip diğer işe geçenlerden iseniz sürekliliği kolay biçimde yakalayabilirsiniz. Başarının altında yatan sırlardan biri de şüphesiz istikrar, sürekliliktir. Bu kavramları iş yaşantınızla bütünleştirdiğiniz zaman ortaya çok iyi sonuçlar çıkacaktır. Bunu nasıl yapabilirsiniz peki? Tabii ki iyi bir iş planı, ekibinizi iyi yönetme ve hedefinize odaklanarak çalışmalarınızı devam ettirmenizdir.

5-Disiplin

Photo of Group of People in a Meeting

Kaliteli iş süreci için en önemli maddelerden biri disiplindir. Ofisinizde disiplini sağlayan bir yönetici olursanız ekibiniz de size uyacaktır. Buradaki disiplinden kastımız kesinlikle çok sert mizaçlı ve katı kuralları olan bir yöneticilik anlayışı değildir. İş zamanında herkesin kendini olabildiğince işe vermesini sağlamak ve zamandan taviz vermeden planların istenilen zamanda gerçekleşmesini sağlamaktır. Tüm bu işler taviz erilmeden yapılır ve çalışanlar arasında herhangi bir ayrımcılık da yapılmaz, bütünlük sağlanırsa başarı da gelecektir.

Daha disiplinli olmak adına, temiz ve düzenli ofislerde çalışmanın rahatlığını da yaşamak adına bahsettiğimiz üzere ofislerinizi Kamara ofislerine taşıyabilirsiniz. Çünkü Kamara’da bir girişimci olarak çalışmalarınızı devam ettirerek bir çok imkandan faydalanacak ve çalışma süreciniz daha verimli geçecektir.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere, derneklere ve firmalara hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Ofis hizmetlerinin yanında toplantılarınızı daha kaliteli ortamlarda geçirebileceğiniz toplantı salonları da hizmetinize sunulacaktır.

İşte Kamara’da çalışarak faydalanacağınız o imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Kendinizi rahat ve üretken hissedeceğiniz Kamara’da bu imkanlar eşliğinde çalışmak çok kolay! Çünkü belirttiğimiz gibi ofis materyalleri, temizlik, düzen ve benzeri tüm işler Kamara tarafından karşılanacak olup size düşen sadece bilgisayarınızı masanıza kurmak ve çalışmalarınıza odaklanmak olacaktır.

Müşteri memnuniyetini de göz ardı etmemek gerekir. Nitekim düzenli, temiz ve bir o kadar da disiplinli bir çalışma ortamını gören ziyaretçi veya müşterileriniz sizi daha çok tercih edecektir. Dolayısıyla bu da müşteri ağınızın genişlemesini sağlayacaktır.

Kamara’da yüzlerce kişi ile arkadaşlık, komşuluk kurma gibi avantajınız da olacaktır. Bu vesileyle işleriniz hakkında oluşabilecek sorunlarınızı bu kişilerle istişareler kurarak daha kolay çözebilecek, iş stresinden kurtulmak adına da sohbetler kurabileceksiniz. Çay ve kahveler tabii ki Kamara’dan 🙂

Kaliteli iş süreci için olmazsa olmaz 5 maddeyi, Kamara ofisleri ile de bütünleştirerek gerçekleştirdiğinizde iş süreciniz daha aktif ve istediğiniz seyirde gelişecek, devam edecektir. Böylece başarıya ulaşmanız daha hızlı olacak kendinize de yeteri vakti ayırmış olacaksınız.