Türkiye’de Hazır ofis ve sanal ofis hizmetini veren ilk yerli firma Kamara olarak, 20 Ekim 2016 akşamı CoderDojo ve Stage-Co kurucularından Neşen Yücel’i ağırladık. PayU ile ortak düzenlediğimiz bu ücretsiz toplantıda kadın girişimciler hem fikir paylaşımlarında bulundu hem de deneyimlerini paylaştı.
Kalıpların dışına çıkan bu eğlenceli sohbette, Neşen Yücel’den çok şey öğrendik!
Kendisini kısaca tanıyalım.

Neşen Yücel

Neşen Yücel ve Eşi

Neşen Yücel ve Eşi Patrick Bosteels

Türkiye’nin önde gelen bankalarında 13 senelik çalışma hayatından sonra, kariyerinde büyük bir değişiklik yapan Yücel, 2012’den beri kendi şirketinde kendi projelerini gerçekleştiriyor.
Boğaziçi Üniversitesi’nin Çeviribilim bölümünden mezun olmasının da etkisiyle hem ülke çapında hem de dünya çapında çalışmalarını sürdürmekte. Yabancı startupların Türkiye’ye girmesini sağlıyor. Ayrıca Eşiyle beraber kurdukları Stage-Co platformu ile hem Türkiye’de hem yurtdışında startup etkinlikleri düzenleyerek  hem startuplara mentorluk, hem de kurumlara danışmanlık yapıyorlar. 
rsz_dsc_0098
Gelelim toplantıdan akılda kalan ilham verici kısımlara.
Neşen Yücel, bu süreçte eşinin desteğinin öneminden bahsetti.
Eşimin desteği çok önemliydi. Bu, somut bir destek olmasa dahi, ”Sen yaparsın Neşen!” demesi bile bir girişimciye büyük moral veriyor.
Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere, asıl hedefin ilk günden para kazanmak olmaması gerektiğini, uzun vadeli oyuncu olup sırayı beklemenin çok önemli olduğunu açıkladı.
Günümüzde yeni girişimcilerin belki de planlarını gerçekleştirme aşamasında önlerinde duran en büyük engel olan ”Kendini yeterli hissetmemek.” sorunu içinse şunları söyledi.
– Herkesin yetenekleri farklı ve birbirimize ihtiyacımız var. Ben kod yazmayı bilmiyorum, çocuğum da yok ama CoderDojo’nun yarattığı etkiye inanıyorum. O nedenle  3 senedir kod yazmayı bilenler ve öğretmek isteyenlerle, öğrenmek isteyen küçükleri bir araya getiriyorum. İçimdeki güdü ile bu gönüllü projesini sürdürüyorum. Geleceğimiz için teknolojiyle barışık olup, teknolojiyi *doğru* şekilde kullanacak nesiller yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu güdü ile CoderDojo Türkiye topluluğunu kurdum ve 3 senedir gönüllü olarak bu bayrağı taşıyorum. Bunu yapmak için kod yazmayı bilmek veya çocuk sahibi olmak gerekmiyor. Dünya üzerinde bir iz bırakmak isteyen herkes kendisi için benzer bir misyon seçebilir. 

Bu eğlenceli ve faydalı toplantıda bize kattıkları için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere de küçük bir notumuz var.
Her başarılı kadının arkasında kendisi vardır.” 🙂

oscars
Kendi işinizi kurmaya ofisinizden başlamak isterseniz, her zaman yanınızdayız!
Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.
Siz yalnızca işinizi düşünün, gerisini biz hallederiz.

Hemen bizimle iletişime geçin.