Her girişimcinin istekleri vardır muhakkak. Kimi daha fazla kendine vakit ayırmak için zaman ister kimi de daha çok para kazanmak. İkisini birden isteyen girişimci sayısı da bir hayli fazla tabi. Girişimci olarak daha fazla kazanmanın yolu işini doğru ölçeklendirme ile mümkündür. Yani iyi planlar sonucunda iyi paralar kazanılır ve kendinize o denli zaman ayırabilirsiniz. Ancak iş saatlerinin tümünde satışa odaklı çalışmak daha çok kar elde etme amacı gütmek işlerinizin umduğunuz gibi gitmesine engel olabilir. Girişimciler genelde reklam yayınlamak, çalışanlarına ödeme yapabilmek veya diğer giderleri karşılamak için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyarlar. Evet belki daha fazla sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz, ki fazla sermaye harika da olur. Ancak bu elinizde olan veya elinize geçecek sermayenin nasıl kullanıldığı, nerelere harcama yapıldığı veya nasıl yatırım yapacağınız gibi planlamalar çok önemlidir. Aksi halde bunların planını ayarlayamazsanız vaktiniz ve emekleriniz boşa gider.

Doğru hedefleri belirlemek, işlerini ölçeklendirmek, daha fazla para kazanmak, daha fazla ürün üretmek veya başka bir hayal kurmak konusunda ciddi olan herkesin daha gerçekçi ve uygulanabilir hedefleri olmalıdır.

Ne olursa olsun bir plan hazırlayarak harekete geçmeniz ve işinizi ölçeklendirmeniz için aşağıdaki stratejileri ve yöntemleri kullanabilirsiniz. Bazı yapacaklarınız kolay olmayabilir ama bu maddeler işinize katkı sağlayacaktır.

1- SEO Tekniklerinden Yararlanın

SEO tekniklerinden yararlanarak daha fazla ön plana çıkabilirsiniz. Google’ın birçok kuralına uyarken, doğru teknikleri kullanarak doğru şekilde çalışırsanız başarılı olursunuz. Arama motorlarında görünürlüğünüzü artırdığınız zaman satışlarınızda doğal bir artış meydana gelecektir. Eğer ki SEO işine bakacak ve zaman harcayacak kadar vaktiniz yoksa bu işi düzgün yapan ve referansları iyi olan bir SEO ajansı ile anlaşabilir, çalışabilirsiniz. Ama bundan hemen sonuç beklemeyin. Belli bir sür sonra zaten bu işten kazancınızın arttığını göreceksiniz.

2- Bir Blogda İçerik Oluşturun ve Paylaşın

Blog aççabilir, blog yazarlığı yaparak kendi firmanızı, ürünlerinizi hatta reklamlarınızı bu blog üzerinden tanıtabilirsiniz. İlk başta basit bir iş olarak görülebilir ancak sürekli paylaşım yapıldıkça kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Şirket blogunuz otorite haline geldikçe rakiplerinizden daha çok ön plana çıkmaya başlayacaksınız.

3- Sosyal Medya Sitelerinde İçerik Kanalı Oluşturun

Sosyal medyayı kullanmak da alternatifler arasına girer. Çok büyük bir fırsattır sosyal medya. Şirketinizin bir içerik kanalına ihtiyacı olacak. İçerik kanalını oluşturduğunuz andan itibaren paylaşımlarınızı sosyal medyaya aktararak geniş bir kitlesel topluluğa ulaşmış olacaksınız.  Bir de insanların dikkatini çeken içerikler paylaşırsanız bu sayı daha da artar. Böyle bir fırsatı değerlendirirseniz şirketiniz arka planda kalmayacaktır.

4- YouTube Kanalı İle Daha İleriye!

Bir başka yol da tanıtım ve reklam videolarınızı aktarabilecek bir youtube kanalı açmanızdır. Ancak büyük kitlelere ulaşmak hemen kolay değildir. İnsanların ilgisini çekebilecek özellikle eğitim videoları ile şekillendireceğiniz bir kanal sahibi olmanız sizi geniş alanlara yayacaktır. Daha fazla görüntülenme imkanınız olacak ve bu da daha fazla satış yapmak demektir.

 

Bu yollardan sadece 4 tanesine yazımda yer verdim. Daha da artırılabilecek bu yolları hedefi fazla para kazanmak olan girişimcilerin uygulaması gerekmektedir. Bu adımlardan geçen girişimciler hedeflerine ulaşmış olacaktır.