İş hızının yükseltilmesi nelere bağlıdır? Hangi faktörler işinizi en hızlı ve verimli biçimde sonuçlandırmak için yeterlidir? Hangi yöntemleri uygulayarak işinizde en yüksek verimi alabilirsiniz? İş hızının yükseltilmesi adına uygulamanız gereken adımları bu yazımızda görebilirsiniz. İşte yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar:

  • Planlı bir ilerleyiş
  • Önceliklere odaklanmak
  • Dikkat dağıtan etkenleri yok etmek
  • Kestirme yollara başvurmak
  • İletişim halinde olmak

İş ortamında bir çok etken işi yavaşlatabilir veya işe hız kazandırabilir. Sadece iş ortamında değil işi hangi lokasyonda yaparsanız yapın bir çok etken işinize olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu etkenlerin en büyük rollerinden biri de sizsiniz elbette. Vereceğiniz kararlar ve yapacağınız stratejiler bunun başlıca örnekleridir. İş hızını düşüren en büyük nedenlerin arasında sıkça karşılaştığımız sorun olan erteleme sorunu yer almaktadır. İşleri sürekli ertelemek aslında başka işleri de ertelemek anlamına gelir. Bu noktada işi zamanında ve tam yapmak hem size zaman kazandıracak hem de diğer işlerinizi daha rahat yapmanız için fırsat oluşturacaktır. Bunun bilincinde olarak hareket etmenizde fayda var.

Peki işlerinizin artması nelere bağlıdır? Hangi yöntemleri uygularsanız işlerinizi en hızlı ve verimli biçimde sonuçlandırarak diğer işleriniz için zaman ayırabilirsiniz? Zamanı verimli kullanmanın yöntemleri nelerdir? İşte sizin işinizdeki hızı artırmak için uygulamanız gereken bir kaç yöntem:

Planlı Bir İlerleyiş

Planlı Bir İlerleyiş

Başarılı girişimcilerin başarılarının altında yatan sırlarının en başında planlı olmaları geliyor. Planlı bir iş süreci sizi zirveye ulaştıran en temel şartlardan biridir. Bu bağlamda kendinizi bir otonom da yapmayarak gerek dijital ortamda gerekse de kendi hazırlayacağınız bir çizelge ile iş planınızı en iyi şekilde oluşturabilirsiniz. Bu plan doğrultusunda işlerinizi hem belirlediğiniz zaman içerisinde yapabileceksiniz hem de diğer işler için kendinize zaman oluşturabileceksiniz. Bu zaman süreci içinde işlerinizi olumlu şekilde sonuçlandırarak da kendinizi rahatlatacak neticesinde de diğer işlerinize odaklanmanızı artıracaksınız.

Önceliklere Odaklanmak

İşlerinizi sürdürürken bazı işleriniz daha önem arz edebilir. Nitekim bunların önce bitirilmesi de gerekir. Bu bağlamda iş planmasında olmasa bile acil bitirilecek işleri ön sıraya alarak önce o işleri halledebilirsiniz. Belki müşteri isteğine göre zaman olarak öne çekeceğiniz işler olacaktır. Kendi çalışma disiplininizden kopmadan bu işlere öncelik vermek sizin ve şirketinizin yararına olacaktır.

Dikkat Dağıtan Etkenleri Yok Etmek

İşlerin ertelenmesi veya iş sırasında yavaşlamasının nedenleri arasında dikkat dağıtan objelerin fazlalığı yer almaktadır. Buna bağlı olarak gerek ofisinizde gerekse de başka çalıştığınız alanlarda sizin işe odaklanmanıza engel olabilecek olayları ortadan kaldırmanız gerekir. Buna örnek olarak sosyal medya, sizi rahatsız eden kişiler ve daha bir çok olay verilebilir. İşe başlamadan önce bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırmanız gerekir. Daha sonrasında ise işinize en verimli biçimde başlayabilirsiniz.

Kestirme Yollara Başvurmak

Başarılı girişimcilerin izlediği metotlardan biri de sonuca gitmek için en kolay, güvenilir ve hızlı yolu tercih etmeleridir. Bu tercih sonucu genelde başarılı sonuç elde etmektedirler. Bunun yanı sıra önceden sezdiği sonuçlara göre hareket ederek, bir anlamda tecrübelerinden yararlanarak, belli bir sonuca ulaşmaları da mümkündür. Siz de işinizi yaptığınız sırada sonucca ulaşmak için en kestirme yolu önceden sezip o yolda ilerleyerek sonuca ulaşabilirsiniz.

İletişim Halinde Olmak

İş sürecinizde hızınızın artması için yapılması gereken şeylerden biri de iletişiminizin sürekli aktif olmasıdır. Gerek iş yaptığınız müşteriye gerekse de ekibinizle sürekli irtibat halinde olarak iş hakkında bilgi alış verişinde olabilir, bir sorun çıkması durumunda da ortak bir iş birliği ile soruna çözüm üretebilirsiniz. Ortak gayenin işi en hızlı biçimde sonuçlandırmak olduğu bu alanda iletişim becerinizin yüksek olması ve sorunlara karşı çözüm üretebilme yeteneğinizin olması önemli faktörlerdendir.

Daha Hızlı ve Verimli İşler İçin Kamara’yı Tercih Etmek

Daha Hızlı ve Verimli İşler İçin Kamara’yı Tercih Etmek

Ofisinizin nerede ve hangi şartlarda olduğu da işlerinizin ilerleyişi için önemli rol oynamaktadır. Bu noktada Kamara hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofislerden birine işinize uygunluğuna göre seçerek en konforlu ofislerde çalışmalarınıza başlayabilir, devam ettirebilirsiniz. Uygun kira fiyatları ve size sunacağı bir çok fırsat ile işlerinize hız kazandırmanız mümkün olacaktır.

Görüldüğü üzere bir işi en verimli ve hızlı bitirmek için uygulanması gereken metotlar zor olmamakla birlikte gerekli adımlardır. Alacağınız kararları harekete geçirmek adına belli noktalarda fedakarlık göstermenizde de fayda var. En acele işlerinizi öncelik sırasında başa koymanız, sonrasında dikkat dağıtıcı olayları ortadan kaldırmanız ve iletişim ağınızın da kuvvetli olması işlerinizi en hızlı yoldan bitirmeniz için gereken en önemli faktörlerdendir.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri