Bir girişime, işe başlamadan önce kurulan hayaller veya ulaşılması gereken hedeflerin belirlenmesi, kazanılacak başarının verecek olacağı motivasyon, prestij sizi işe başlama konusunda ekstra şevklendirir. Ancak her şeyin, özellikle işe başladıktan belli bir süre sonra, bu kadar basit ve yapılabilir olmadığını göreceksiniz. Bunlar için ne kadar önlem alsanız bile bazı sorunlar sizden bağımsız gerçekleşebilir.İş hayatında karşılaşacağınız sorunlar sizi bir yerden sonra sıkmaya da başlayabilir. Ancak bu noktada iradenizi ne kadar korursanız o kadar iyi olur sizin için. Çünkü diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi planlı, kararlı ve bir o kadar iradesine güvenen kişinin her ne olursa olsun işini yarıda bırakmamasını, pes etmemesini dile getirmiştik. Şimdiki durum da böyledir.

Ancak şunu da aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor ki bir işte eğer sorunlarla karşılaşılmıyorsa o işin başarıya ulaşması da pek mümkün değildir. Çünkü rahat rahat başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını biliyoruz. Belli sorunlarla karşılaşmak insanı daha güçlü yapar, kişiye tecrübe kazandırır ve herhangi bir zorlukta çözüm yolları aramaya teşvik eder. Peki nedir bu hesaba katılmayan sorunlar? Gerçekten kişiyi işinden bıktıracak kadar güçlü mü?

Yazımızda iş hayatında karşılaşacağınız sorunlar genel olarak nelerdir bunlara değinerek nasıl davranmanız gerektiği üzerinde vurgu yapacağız. İşte iş hayatınızda karşılaşabileceğiniz sorunlar.

1-Hesaba Katmadığınız Masraflar 

Ballpoint Pen on Top of White Printer Paper Beside 100 U.s. Dollar Bill

İşe başlarken ortaya koyacağınız sermayenin belli yerlere harcanacak olması da planlanmış olmalıdır. Nitekim plansız yapılan harcamalar biriktikçe gider daha çok olacak bu da sizin ekonominizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu olumsuz etkilenmeyi yaşamamak için ne yapılmalı? Daha düzenli gelir-gider kontrolü sağlanabilir, gereksiz masraflar kısılır ve daha çok size gerekli olan harcamalar yapabilirsiniz. Bu masraflar ne kadar kontrollü olsanız bile mutlaka çıkacaktır. Önemli olanın bu tür masrafların minimum seviyede tutulmasıdır.

2-Ödemelerin Gecikmesi

Hak ettiğiniz bir ödemenin geç alınmasını kimse istemez. İş hayatında karşılaşacağınız sorunlar arasında ödemelerin gecikmesinden de bahsedebiliriz. Bir müşteri kitleniz oluştuğunda ödeme planlarını yaparak ve bu planları göz önüne alarak satışlarınızı gerçekleştirmelisiniz. Belli kurallar çerçevesinde yapılacak ticarette sizin sözünüzün geçmesi lazım. Çünkü gösterebileceğiniz bir tolerans karşı tarafı, yani müşteriyi rahatlatacak, para ödeme konusunda tembel yapacak ve dolayısıyla sizin planlarınız aksamış olacak. Hangi planlar bu? O gelecek olan parayla yapacağınız bir plan olabilir bu.

Elbetteki geçerli sebebi olan kişilere karşı anlayışlı olmanız tavsiye edilir ancak aksi durumda, özellikle bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına ödemenizi oluşturduğunuz şartlar altında almalısınız.

3-İstenilen Müşteri Kitlesine Ulaşamama

White Sitting Behind Counter Under Television

Müşteri bulmak o kadar da kolay bir iş değildir. Nitekim hangi sektör olursa olsun her sektörden kişiler bu sorunla karşılaşmaktadır. Bu durumda sizin yapmanız gereken müşteriye ulaşmak için yeni yöntemler geliştirmek, çözümler üretmektir. Nedir bu çözümler?

Örneğin sosyal medyayı daha etkin kullanarak. Yapacağınız bir kampanyanın yayılması için sosyal medya gücüne güvenmeli reklamları o yönde iyi biçimde ayarlamalısınız. Bu yöntem günümüzde olan en etkili yöntemlerden biridir. Denemenizde fayda var.

4-Çalışanlarınızı Kaybetmek

En yakınınızdaki kişiler bile size karşı sorunlar çıkarabilir. Örneğin çalışanlarınız. Çalışanlarınızın kendilerince haklı sebepleri ileri sürerek işten ayrılmak istemeleri uzak bir ihtimal değildir. Bu gibi ihtimalleri de düşünerek işinize tam donanımlı ve alternatif çözümlü olarak başlamalısınız. Özellikle her şey yolundayken ve müşteri ağınız da genişken böyle sorunlarla karşılaşmak bir yöneticiyi çaresiz bile bırakabilir. Çünkü giden işçinin yerine alınacak işçi için süreç beklemek, işlemleri yapmak ve onun işine olan ilgisini görüp ona güvenmek uzun bir süreç isteyebilir. Bu da ister istemez bazı işlerin ertelenmesine, gecikmesine veya gecikmeyi önlemek adına diğer işçilerin ekstra çalışıp yorulmalarına, dolayısıyla iş gücünün artmasına sebep olur.

Kamara İle İş Hayatında Karşılaşacağınız Sorunlar Azalacak!

Sorunların hepsinden bir anda kurtulmak olmaz ancak azaltılabilir. Nasıl mı? Belki de strateji izleyerek 🙂 Nedir bu strateji derseniz:

Girişiminize başlamak ve girişiminizi devam ettirmek için belli ofislere ihtiyaç duyacaksınız. Bu ofislerin size katkı sağlaması sizin isteyeceğiniz ilk şey olmalıdır. Eğer ofisinizi Kamara’ya taşır ve işinize orada başlarsanız bir ofisten alınabilecek maksimum katkıyı alırsınız. Peki nedir bu katkılar?

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere, derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Ofislerin yanı sıra girişimcilerin daha rahat ve kolay işlerini yürütmesi adına çeşitli imkanlar sunan Kamara’da toplantılarınızı yine Kamara’nın sizin için açacağı tam donanımlı ve rahat edeceğiniz toplantı salonlarında gerçekleştirebilirsiniz.

İşte Kamara’nın size sunacağı ve fazlasıyla memnun olup, sorunlarınızı azaltacak o fırsatlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

İşlerinizi yaparken oldukça rahat olmanızı sağlayacak bu fırsatlar sizi ekstra masraflar gibi sorunlardan da kurtaracaktır. Çünkü belirttiğimiz gibi ofis için gerekli materyaller Kamara tarafından karşılanacak, fatura gibi giderlerin hepsi kiraya dahil olacaktır. Üstelik kiralar da uygun.

Kamara’da zamandan da tasarruf etmek mümkün! Çünkü temizlik, kargo teslimat gibi gerekli işlerle Kamara uğraşacak. Bunlarla uğraşacağınız zamanları kendi işlerinizde fazlasıyla kullanarak işlerinize daha iyi odaklanabilirsiniz. Neticesinde ise yüksek verim alarak başarıya ulaşmanız daha kolay olacaktır.

İşinizin gereksinimine göre tercih edeceğiniz ofis türünde uygun fiyatlarla işe başlayacağınız Kamara’da ayrıca bir çok arkadaşınız, komşunuz da olacak. Sizin gibi Kamara’da yer alan yüzlerce girişimci ile işten kalan zamanlarda Kamara’da yer alan teraslarda gerek iş hakkında gerekse de günlük yaşam hakkında sohbetler kurabilir ve onlardan faydalanabilirsiniz.

Gerek zaman tasarrufu gerek maddi yön gerekse de zihninizin rahat olması açısından Kamara sizin için en ideal ofis konumlardan biri olacaktır.

İş hayatında karşılaşacağınız sorunlar biraz da olsun azalacak ve mesleki deneyiminiz Kamara’nın size sunduğu fırsatlar ve yeni tanışacağınız insanlar vesilesiyle de artacaktır. Tüm bu imkanlardan faydalanacağınız Kamara ofislerini yakından görmek için şubelerine uğrayabilir, iletişime geçebilirsiniz. Kamara adına tüm detaylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz böylelikle.