Kariyerinizdeki dönüm noktaları neler olabilir? Çok başarılı olmak mı veya gerçekten çok farklı olmak mı? Bunlar da dönüm noktası sayılabilir ancak gözünde çok büyütenler için başka yöntemler de vardır. Çalıştığınız şirkete kendinizi kabul ettirmeniz, o şirkete adanmışlığınız ve yeteri kadar çalışmanız bile sizin kendi dönüm noktanız olabilir. tabi bunlarla da sınırlı değil. Ancak bunları yapmak da çok zor olmasa gerek. Çünkü iş hayatı süresince sizden her zaman üst düzey başarılı olmanız istenmeyebilir ancak ne kadar emek verip çalışır ve işinize o kadar düşkünseniz sizin için çok faydalı olacaktır.

Bu yazımızda şirkette çalışıp sürekliliği yakalamak ve kariyerinde dönüm noktası oluşturmak isteyenler için neler yapmaları gerektiğini anlatacağız. İşin sevindirici yanı ise anlatacağımız ve sizin yapmanız gereken bu eylemlerin çok basit düşünülmesi ve yapılacak olmasıdır.

Başarılarınızı Belgeleyin

Person Writing On Notebook

Buna ne gerek var demeyin. Çünkü her an bu belgelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Şuan herhangi bir iş aramasanız bile gerek okul dönemindeki gerekse de iş hayatı içerisindeki başarılarınızı belgeleyip saklamalısınız. Bunlar sizin için bir yol haritası oluşturmakla birlikte diğer yapacağınız işler için gereken motivasyonu da sağlar. Kendinizi de analiz etmeli ve eksiklerinizi de tespit etmelisiniz tabi. Bu yöntemle hangi noktalarda gelişmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Toplantılarda Daha Aktif Olun

Belli zaman aralıklarında şirket içi toplantılar olur. Bu toplantılarda genellikle şirketin durumu değerlendirilir, gelecek dönemdeki hedefleri açıklanır ve eksik kalınan noktalar belirlenir. Toplantı sırasında ise isteyenler görüşlerini dile getirerek sorunlara çözüm arar. Siz de bunlardan biri olmalısınız. Şirkette kendinizi kabul ettirmek buna da bağlıdır. Belki çekingen veya utangaçlıktan dolayı kendinizi geri çekebilirsiniz ya da düşüncenizin diğer kişileri tatmin etmeyeceğinizi de düşünebilirsiniz ancak unutmamanız gereken şey şudur ki sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin olma ihtimali de vardır. Bu nedenle düşüncelerinizi özgür bir biçimde dile getirmeli ve sorunlara siz de çözüm aramalısınız.

Kendinize Zorluklar Oluşturmak

Belki sürekli aynı işleri yapmaktan sıkılıyor olabilirsiniz. Ancak gelişime açık biriyseniz farklı işleri de denemek, uygulamak zorundasınız. Ya da yaptığınız işi farklı yollardan farklı yöntemlerle deneyerek yapabilirsiniz. Ancak her zaman bir fazlasını, bir üstünü, bir zorunu düşünün ki o şeyle daha çok uğraşın ve daha çok gelişin. Böylelikle o iş ile uğraşırken sabrınızı da ölçmüş olursunuz.

Şirketinizi Daha Çok Araştırın

Woman Using Gray Laptop Computer on Her Lap

Çalıştığınız şirkette sadece bir çalışan olarak kalmayın. Veya dediğimiz gibi kendinizi sınırlandırmayın. Vakit buldukça şirketinizi daha çok araştırın. Kimlere, hangi amaçlarla hizmet ediyor. Vizyonu nedir, hedefleri nedir hepsini öğrenin. Bunun için şirketin web sitesini sık sık kontrol etmeli, sosyal medya hesaplarından paylaşımları incelenmelidir.

Kendinizi Tanıyın

İş hayatı içinde sürekli aktif olmak zorundasınız. Bu aktiflik sizi çeşitli noktalara götürürken farklı kararlar almak zorunda da bırakabilir. Şirket anlayışında ise takım olmak ön plandadır. Yani siz bireysel olarak çalışmalarınızı sürdürseniz bile en sonunda takım olarak değerlendirilir ve kararlar ona göre çıkar. Siz de kendi takımınızın bir paydaşı olarak kararlarınızı takımın ortak kararına göre almalı ve ona göre davranmalısınız. Bu sayede kendinizde olan eksiklikleri görebilir ve o yönde çalışmalar da yapabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi tanıyarak olumlu ve olumsuz yanlarınızı tespit edebilirsiniz.

Yazmaya Önem Verin

İş hayatı süresince hiç yazı işleriyle alakanız olmasa bile siz yazma konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun size çok büyük katkısı olacaktır. Örneğin mail atarken bile belli bir üslup ve kurala göre atmanız karşı tarafta sizin nasıl biri olduğunuzun izlenimini çıkarır. Bir diğeri ise sunum yapmaktır. Toplantılarda, görüşmelerde bir sunum gerekiyorsa bunu da belli düzene göre hazırlamanız ve öyle sunmanız gerekir. Beki de o şirket içindeki  en iyi sunum  yapan siz olacaksınız belli mi olur? Böylece sunum yapmaya gereksinim duyan diğer çalışanların da güvenini kazanarak onların sizden yardım istemelerini sağlarsınız.

Diğer Takımları Tanıyın

Kendinizi bir alanda, bir grupta sınırlamayın. Gelişen ve değişen topluma sizin de ayak uydurmanız gerekir. Bunun için farklı takımların arasına girebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak ve bana neler katacak? Belki bir arkadaş vesilesi ile katılmış olduğunuz öğlen yemeğinde çoğu kişi ile kaynaşarak yaptıkları işlerler alakalı bilgiler alabilir, tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Neden olmasın? Bu sayede diğer kişiler ne yapıyor, hangi uğraşlar içinde ve bir sorun karşısında ne tür çözümler üretiyorlar hepsini görmüş olursunuz. Dolayısıyla kendinize bir şeyler de katarak kendi iş ekibinize bunu taşıyabilirsiniz.

Peki bu grupları sürekli bir arkadaş vesilesiyle mi bulmak zorunda kalacağım? Eğer ofisinizi Kamara’ya taşıdıysanız bu tür ortamlara girmek için bir arkadaşınıza ihtiyacınız olmayacak. Çünkü Kamara’da siz ve sizin gibi onlarca, yüzlerce girişimci vardır. İşten kalan zamanlarda bu kişilerle arkadaşlık, komşuluk kurarak sohbetler edebilir, onların bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

KAMARA’da Sizleri Neler Bekliyor?

Kamara binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere, derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Kamara, çalışanlarını da düşünerek onlar için tüm rahat ve kaliteli ortamları oluşturup onlar için kolaylıklar sağlıyor.

Bu kolaylıklardan biri de toplantı salonlarıdır. Toplantılarınızı daha iyi ortamlarda yapmak ve girişiminiz doğrultusunda en iyi kararları almak adına Kamara’nın sizin için sunduğu toplantı salonlarını kullanabilirsiniz.

Kamara’nın sağladıkları diğer kolaylıklar ve sizlerin faydalanacağı imkanlar ise;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Girişimciler iş hayatı boyunca daha rahat ve kaliteli koşullarda çalışmalarını sürdürerek verimli sonuçlar almayı planlar. Bu verimli sonuçlar ise kişiyi başarıya götürerek hedeflerine ulaştırır. Kamara da sizin dönüm noktanız olabilir. Kamara’yı tercih ettiğinizde istediğiniz ortamları bulabilir ve istikrarı da sağlayabilirsiniz.

Zamandan kazanacağınız ve çok fazla maliyet harcamaya gerek kalmayacağınız Kamara’da diğer bahsettiğimiz basit yöntemlerin hepsini uygulayabilir ve iş hayatı içerisinde daha iyi noktalara gelebilirsiniz. Farkındalığınızı oluşturabilir, kendinizi daha iyi tanıyabilir ve daha iyi planlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca yine bahsettiğimiz gibi Kamara’da diğer takımları da inceleyerek bilgilerinden faydalanabilirsiniz.