Bir iş gününün en üretken biçimde geçmesi için neler yapılabilir? Herkes için farklı yöntemler vardır bununla ilgili elbette. Ancak ne kadar farklı yöntem de olsa amaç aynıdır. O günün olabildiğince verimli ve üretken geçmesidir. Üretkenlikten kastımız zamanın boştan ziyade dolu dolu geçirilmesidir. Yani zamanı iyi yönetmelidir girişimci.

Şimdiye kadar adından söz ettiren, başarılarıyla karşımıza çıkan kişilerin de günü verimli geçirmek adına belirli rutinleri ve stratejileri vardır. Örneğin kimi 8 saatlik bir uykudan sonra güne başlarken kimisi ise sabah erken saatlerde egzersizle başlar. Bir başkası da gün içerisinde belli aralıklarda uyur. Bu ve bunun gibi rutinleri baz alarak siz de kendi hayatınızda bir düzen oturtabilirsiniz.

Bu yazımızda iş gününün en üretken biçimde geçmesi için nelerin yapılması gerektiğine dikkat çekerek belli başlıklar halinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Siz de bu stratejileri kendi iş hayatınıza göre uyarlayarak daha günlerinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

1-Öncelikle İşinize Odaklanmalısınız

Photo of Woman Using Her Laptop

Günümüzde bir çok eşya, cisim siz çalışırken sizin dikkatinizi bozmaya yeterlidir. Dikkati dağılan bir kişinin o konsantrasyonu tekrar yakalaması ise ayrı bir güçtür. Bunun önüne geçmenin en önemli yolu ise dikkat dağıtıcı cisimleri en azından iş yaparken veya kendimizi bir projenin içinde bulduğumuz zaman yanımızda tutmamaktır. Çünkü özellikle sosyal medya, haberler derken ipin ucu kaçırılabilir ve dolayısıyla verim konusunda geride kalmış oluruz.

2-Uzun Molalar Yerine Sık Sık Molalar

İşten kopmamak da en az konsantrasyon kadar önemlidir. Peki işten kopmak nasıl olur? İş yaparken illa ki molalar verilmeli. Ancak verilen mola örneğin 2 kere uzun değil de 3-4 kere kısa olmalı. Çünkü uzun molalarda biraz daha rehavet çökebilir ve işten kopmak mümkündür. İşe tekrar odaklanmak ise biraz zor olabilir. Ancak kısa molalarda aynı durum söz konusu değildir. İşten kopma durumu fazla olmaz. Tekrar işe dönüldüğünde aynı tempoda devam edilebilir. Bundan ötürü molaları sık sık ama kısa bir şekilde ayarlamak size verim açısından daha iyi olacaktır.

3-İşinize Ne Yapacağınızı Bilmeden Başlamayın

Coffee-filled Cup on Saucer Beside Macbook and Iphone on Desk

İnsanların bazen bir işe başlarken ne yapacağını bilmemesi o kişiyi bunalıma itebilir. Bu bunalım sonucunda da iş gününün en üretken biçimde geçmesi düşünülemez. Çünkü kafasında bir plan, program yoktur. Oysa bir girişimcinin işe başlarken, iş bitiminde dahi planı olmalıdır.

Siz de diğer günün planını bir önceki günün akşamından hazırlayarak diğer güne daha rahat girebilirsiniz. Hem bu sayede işinize ilk oturduğunuzda ne yapacağınıza karar vermekten kurtularak zamandan kazanırsınız. Unutmayın ki zaman kavramı girişimciler için çok değerlidir. Sizin de bu zamanı verimli kullanmanız gerekir.

4-Gününüzü Ofiste Kapatın

Bir diğer unutmamanız gereken şey ise sizin kendinize ait özel bir hayatınızın olmasıdır. Çalışmaya sabah başladığınız bir işin bitimini akşam eve gitmeden önce ofis sınırları içinde bitirmelisiniz. Akşam işten çıktığınızda kafanızda iş ile alakalı bir şey kalmamalı ve o iş evde devam ettirilmemelidir. Çünkü sürekli detaylara takılabilir ve o işten dolayı kendinizi tatmin edemeyebilirsiniz.Bu da sizin özellikle psikolojik anlamda sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Ayrıca işten sonraki zamanlarınızda kendi ailenize, arkadaşlarınıza, çocuklarınıza da zaman ayırarak kafanızı dağıtabilirsiniz. Bu süreçte gerekmedikçe iş ile ilgili bir şey konuşmamalısınız.

İş gücünün en üretken biçimde geçmesi gerekli alışkanlıkları, rutinleri hayatınızda sürekli hale getirmelisiniz ki her gününüz verimli ve bir o kadar güzel geçsin. Bu sayede zamandan da kazanarak işlerinizi bir noktaya sıkıştırmış olmazsınız.

İşlerinize Daha İyi Odaklanmak ve Yüksek Verim İçin Ofis Kamara Ofisleri!

Çalışmalarınızı sürdürdüğünüz şirket veya ofislerin de verim yönünden büyük etkileri vardır. Çevrenizde kimlerin olduğu, ofislerin size sunduğu imkanlar derken ofisler bir çok yönüyle değerlendirilebilir. Tüm bu kriterleri değerlendirerek ofis araştırmalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Araştırmalarınız sonucunda tercihinizi Kamara’dan yana kullanmak sizin için en yararlı adres olabilir. Neden mi?

Çünkü Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere, derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Bunların yanı sıra girişimcilerin daha iyi ve verimli toplantılar geçirmesi için toplantı salonlarını da girişimciler için açar.

Üstelik tüm ofis türleri bir çok imkanı ile birlikte uygun fiyatı ile sizlerle buluşuyor. Bu ofis türlerini daha yakından tanımak, detaylarına ulaşmak için Sorularla Kamara adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Girişimciler Kamara’da hangi imkanlardan yararlanacak?

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Kamara’da faydalanacağınız imkanlar doğrultusunda işlerinizi daha rahat ve istikrarlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Bu da sizin her iş gününüzün verimli geçmesini sağlamaktadır. İş gününün en üretken biçimde geçmesi için tüm imkanların yer aldığı Kamara’da birden çok girişimci ile arkadaş olma fırsatınız da var.

Kamara’da yer alan teraslarda komşularınız ile sohbet etme imkanı bulabilir, gün içinde vereceğiniz molaları etkin bir şekilde bu teraslarda geçirebilirsiniz.

İş gününün en üretken biçimde geçmesi için iş hayatınızda uygulamanız gereken stratejiler genel hatlarıyla bu şekildedir. Doğru kararlar vererek, doğru planlamalar yaparak ve sosyal hayatınıza da önem verecek bir şekilde dengeyi kurduğunuzda gereken verimi alacak, işleriniz istediğiniz gibi devam edecektir. Ancak bunu sürekli hale getirerek yapabileceğinizi unutmamanız gerekir. Ve siz de bu süreklilik durumunda yapacağınız işten ve stratejilerinizden zevk alacağınızı göreceksiniz. İşi severek yapmanın sonucunda elde edilecek başarının mutluluğu da tadından yenmez tabi 🙂