Girişimci olmak denince akla bir sürü soru takılır belki de bunların en başında “girişimci olmak bana göre mi” gelir. Sonra doğal olarak başarılı girişimcilerin hayatları, yazıları, önerileri incelenir.

Yaş: Girişimcilikle ilgili en çok tartışılan konulardan biri de yaştır. İnfografiğimiz bu soruya ortalama kırk cevabını veriyor.

Eğitim: Bir iş kurmada eğitimin rolü nedir diye sorduğumuzda ise aldığımız yanıt oldukça ikna edici. Girişimcilerin çok büyük bir kısmı iyi eğitim düzeyine sahip.

Election 2016 economy tom wolf an economy that doesnt work for everyone doesnt work at all dnc

Ekonomik Durum: Girişimciler çok zengin ya da çok fakir ailelerden gelmemişler ve ortalama bir ekonomik düzeye sahipler. İş kurmak için çok zengin olmanıza gerek yok!

Medeni Durum: Duygular da çalışanların motivasyonunu ciddi anlamda etkileyen bir kavram. Girişimcilerin önemli sayılabilecek kısmı(yüzde yetmişi) ilk işlerini kurduklarında evliymiş.

 

Çocuk: Çocuk hayatın neşesi derler doğrudur aynı zamanda büyük bir sorumluluktur. Girişimcilerin yüzde altmışı ilk işini kurduğunda bir, yüzde kırk dördü ise iki ya da daha fazla çocuğa sahipti.

Önceki Girişimler: Girişimcilerin önemli kısmı seri girişimci. Girişimciler ortalama iki iş kurmuşlar. Kurduğumuz bir iş tutmazsa hemen karalar bağlamaya gerek yok demek ki!

dreams shia labeouf motivation just do it

Motivasyon: Bir insan neden girişimci olur? Çeşitli cevaplar verilebilse de girişimcilerin önemli bir kısmı(yüzde yetmiş beşi) hedeflerinin para kazanmak olduğunu belirtmiştir.

Çalışma Geçmişi: Girişimci olmak isteyenlerin  kendilerine en çok sordukları sorulardan biri de “ne kadar süre başka firmalarda çalıştıktan sonra kendi işimi kurmalıyım?”dır. Başka işletmelerde çalışarak kazanılan deneyimin  girişimcilik için oldukça önemli olduğu söylenir. Girişimcilerin yüzde yetmiş beşi kendi startuplarını kurmadan önce ortalama 6 yıl başka firmalarda çalışmış.