fbpx

Home-Office Çalışanlar İçin Ofis Yöntemleri

Sanal Ofis Kadıköy

Covid-19 Döneminde Kamara Sanal Ofis Hizmeti

Girişimciler çok çeşitli çalışma ortamlarına yayılarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu noktada hazır ofislerde, paylaşımlı ofislerde ve sanal ofislerde çalışan kişileri görmek mümkündür. Ancak home-office çalışanlar da bir hayli fazladır. Herhangi bir ofis bağlantısı olmadan işini tamamen evden, kafeden veya kendine göre seçeceği herhangi bir mekandan yürütebilir. Home-office çalışanlar da sanal ofis yöntemine geçerek çalışmalarına sistematik bir düzen katabilir ve iş süreçlerini daha da hızlandırabilirler. Home-office çalışanların düzenine ve sanal ofislerin önemine değineceğimiz bu yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar şunlardan oluşmaktadır:

 • Home-Office yöntemi neden tercih edilmelidir,
 • Home-Office avantajları nelerdir,
 • Home-Office dezavantajları nelerdir,
 • Home-Office çalışanlar için ofis yöntemi,
 • Kamara’da başka ne gibi şeylerden yararlanacaksınız,
 • Daha sosyal çalışma ortamları için Kamara,
 • Kamara şubeleri İstanbul’un çeşitli noktalarında,
 • İlgili yazılar

Günümüzde yaygınlaşan ve popülerliğini koruyan çalışma yöntemleri arasında home-office çalışma yöntemi yer alır. Freelance olarak da adlandırılan bu yöntemi çeşitli meslek grupları kullanmaktadır. Bireysel veya çok az kişilik ekiplerden oluşan iş sahipleri tarafından daha çok tercih edilen bu çalışma yöntemi çeşitli avantajlara ve dezavantajlara da sahiptir. Özellikle fiziksel anlamda bir ofis ortamına ihtiyaç duymayan kişilerin talep ettiği home-office çalışma ortamları bahsettiğimiz üzere gün geçtikçe artan bir grafikle ilerlemektedir.

Peki home-office çalışmak ne kadar doğrudur? Müşterileriniz ile ilişkileriniz ne derecede etkilenir? Normal ofis ortamlarına göre ne gibi farklılıkları vardır? Tüm bu soruların cevapları aslında home-office çalışanlarda saklıdır. Ancak genel hatlarıyla home-office çalışmanın ne olduğuna değinecek olursak:

Home-Office Yöntemi Neden Tercih Edilmelidir?

Genel olarak bakıldığında home-office çalışanların fiziksel çalışma ortamlarına pek ihtiyacı yoktur. İşini daha çk bilgisayar üzerinden gerçekleştiren kişiler özellikle de işini bireysel devam ettiriyorsa home-office biçimde çalışması gayet normaldir. Hem işindeki rahatlığı hem de maliyet gibi sorunlardan uzaklaşması nedeniyle tercih edilen home-office çalışma yöntemi ile kişi kendi planları doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Home-Office Avantajları Nelerdir?

Home-Office Avantajları Nelerdir?

Home-Office çalışma ortamının kişilere bir çok noktada avantaj sağlamaktadır. Özellikle tek ve sakin çalışmayı seven kişilerin tercih ettiği home-office çalışma ortamları şu avantajları sunmaktadır:

 • Sakin çalışma ortamı,
 • Herhangi bir ekstra gider yoktur,
 • İnsan kalabalığından uzak çalışma ortamı imkanı,
 • Daha iyi iş planı oluşturma süreci imkanı,
 • İstenilen yerde çalışma imkanı.

Bu gibi imkanları nedeniyle bireysel çalışanların daha çok tercih ettiği home-office çalışma ortamları zaman ve maddi anlamlarda kişilere ekstra avantaj sağlamaktadır. Tamamen kişinin kontrolü ile ilerleyen iş sürecinde herhangi bir ekstra harcamanız olmadan işlerinizi en temiz biçimde ilerletme şansına sahipsiniz.

Home-Office Dezavantajları Nelerdir?

Home-Office çalışma ortamlarının avantajları kadar dezavantajları da vardır. İşte home-office çalışma ortamlarında görebileceğiniz dezavantajlar:

 • Aktif çalışma ortamından uzak olması,
 • Müşteriler ile iletişimde sıkıntıların olabilmesi,
 • İş dünyası içerisinde fazla bulunulmaması,
 • Etkinlik, konferans, toplantı gibi organizasyonlara katılım sağlanamaması,
 • Düzenli bir çalışma sürecinin olmaması.

Bu gibi dezavantajlar da kişiyi ister istemez olumsuz anlamda etkileyecektir. Özellikle iş planlamalarının bir şirket profilinde olmaması kişiyi biraz rehavete itebilir. Bu da başarının çok geç gelmesi ya da hiç gelmemesi demektir. Bu gibi kriterlerin de değerlendirilerek home-office çalışma yöntemine geçilmesi daha doğru olacaktır.

Home-Office Çalışanlar İçin Ofis Yöntemi

Home-Office Çalışanlar İçin Ofis Yöntemi

Home-office biçimde çalışmalarını bir şirket ortamından uzak bir yerde sürdürenler için ofis yöntemleri bulunmaktadır. Kamara, freelance çalışanlar için sunduğu sanal ofis hizmeti ile onların daha profesyonel biçimde işlerine odaklanmasını da sağlamaktadır. Ofis hizmetinin yanında sunduğu imkanlar ile de iş süreçlerini en iyi biçimde etkileyen Kamara, uygun fiyat tarifeleri de uygulamaktadır. İşte sanal ofislerde yararlanacağınız imkanlar:

 • Resmi adres olarak gösterebilme
 • Sekreterya ve mesai saatleri dışında telesekreter
 • Posta ve Kargo teslim alma
 • Büyük bir iş ağının bir parçası olursunuz.

Bu gibi avantajlardan yararlanarak işlerinizi daha hızlı ve efektif biçimde ilerletme şansına da sahipsiniz. Hem müşteriler ile ilişkiniz daha iyi olacak hem de işlerinizi çok daha donanımlı ve planlı biçimde ilerletebileceksiniz.

Kamara’da Başka Ne Gibi Şeylerden Yararlanacaksınız?

Kamara, yüzlerce girişimciye hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Siz de ihtiyacınıza yönelik ofis ortamları için bu ofis türlerinden birini seçerek işlerinize devam edebilirsiniz. Home-office olarak çalışmalarını sürdüren kişiler sanal ofis seçimi yapsalar bile diledikleri zaman hazır ofislere veya paylaşımlı ofislere geçebilme şansı da vardır.

Bunun yanı sıra Kamara şubelerinde yer alan ve birbirinden şık, donanımlı toplantı odalarından da yararlanarak ekip içi, müşteri ya da ortaklarınız ile gerçekleştirmeyi planladığınız toplantıları yapabilirsiniz. Bu gibi ortamlarda toplantılar düzenlemek iş planlarınızın daha aktif ve hızlı biçimde yapılmasını da sağlayacaktır.

Daha Sosyal Çalışma Ortamları İçin Kamara

Kamara’da sadece işlerinize odaklanmak ve işlerinizi başarıya ulaştırmakla kalmayacak sizin gibi çeşitli sektörlerden yer alan onlarca kişi ile de tanışarak kendinizi daha sosyal bir ortamın içerisinde bulacaksınız. Bahsettiğimiz gibi çeşitli sektörlerden yer alan insanlarla Kamara’da bulunan teraslar, bahçelerde çay, kahve ikramları eşliğinde sohbetler kurabilecek işleriniz hakkında daha yeni bilgilere ulaşabileceksiniz. Böyle bir çalışma ortamında yer almanız size her açıdan avantaj kazandıracaktır.

Kamara Şubeleri İstanbul’un Çeşitli Noktalarında

İstanbul’un en nezih semtlerinde yer alan şubeleri ile kullanıcılarına en iyi ofis hizmetlerini sunan Kamara’da çalışmak size bir çok açıdan avantaj katacaktır. İstanbul’da başta Beyoğlu, Kadıköy, Altunizade olmak üzere daha bir çok semtte bulunan Kamara şubelerine erişebilirsiniz.

Home-Office olarak çalışmalarını sürdüren kişilerin daha verimli çalışma ortamlarını yakalaması adına Kamara’yı tercih etmeleri onlara bir çok noktada avantaj sağlayacaktır. Buna göre hem işlerin daha hızlı, daha planlı ilerlemesi hem de müşteriler ile daha yakın ilişkiler kurulması açısından Kamara sanal ofisleri tercih etmenizde fayda var. Bir çok imkandan da faydalanacağınız Kamara sanal ofislerde başarılı bir iş sürecinde olmanız yüksek ihtimaldir.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

 1. Sanal Ofis İle Gelir Nasıl Yükseltilebilir
 2. Home-Office Çalışanların Oluşturması Gereken Sistematikler
 3. Daha Sağlıklı Bir Ofis Ortamı İçin Yapılması Gerekenler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir