Hazır ofisler hakkında pek çok şehir efsanesi var, bunları inceleyelim;

Point Taken  pbs expensive pointtakenpbs point takenŞ.E. 1: Hazır ofisler pahalı.

Gerçek: Hazır ofisler ilk başta pahalı görünebilir fakat hazır ofisinizin ücretinin içinde hizmet, temizlik, mobilya, internet, telefon, tamir gibi kalemleri düşündüğümüzde fiyat mantıklı geliyor. Yapılan araştırmalar hazır ofisler sayesinde %30 dan %78’e kadar tasarruf yapıldığını gösteriyor. Uzun süreli kullanımlarda da hazır ofisin daha ekonomik olacağını hatırlatalım.

Ş.E. 2: Hazır ofise taşınmak zaman alır.

Gerçek: Elbette her taşınma zaman alır ama bu sadece bir fizik yasasıdır buna rağmen masaları taşımak ofise yerleştirmek, telefon hatlarını çekmek, internet bağlantısını kurmak sadece laptopunuzu taşımaktan daha fazla zaman kaybettirir.

Ş.E. 3: Kontrat esnek fakat hala tek bir yere bağımlıyım.

Gerçek: Hazır ofisler genellikle bir network’e bağlıdır. Eğer çalışmanız gereken yer değişirse firmanız size başka bir hazır ofis sağlayabilir.

Ş.E 4: Diğer ofise taşınabilirim ama yine de bana maliyeti aynı olacak.

Gerçek: Doğal olarak bunun size maliyeti olabilir fakat hazır ofislerle büyüyüp küçülmek çok daha kolay ve az maliyetlidir ayrıca hazır ofislerde işinizin geleceği ile ilgili gerçekçi tahminler yapılır size planlama konusunda yardımcı olunur.

Ş.E. 5: Hazır ofisler telefon kullanım ücretini yüksek tutarak kar ediyorlar. movies 90s telephone cell phone romy and micheles high school reunion

Gerçek: Hazır ofisler büyüklüğüne göre bir satın alma gücüne sahiptir. Hazır ofislerin elde ettiği gelir yükseldikçe müşterilerine yaptıkları indirimler de artacaktır.

Ş.E. 6: Hazır ofisler sadece başlangıç aşamasındaki veya orta büyüklükteki şirketler içindir.

Gerçek: Hazır ofisler proje bazlı işlerini yürütenler için ya da ofis sahibi olmayı düşünen çalışanlar için uygun gözükebilir fakat hazır ofisleri devletler, büyük şirketler, bankalar da kullanıyorlar. Hazır ofis özellikle ek ücretlerle uğraşmamak isteyen bireyler, kurumlar için çok iyi bir seçenek.

Ş.E. 7: Hazır ofiste kendi firmanın renklerini, logosunu, tasarımını kullanamazsın, ofis sana ait değil ki!

Gerçek: Bu bazı durumlar için geçerli olabilir fakat hazır ofislerin pek çoğu kendi dekorasyonunuzu yapmanıza logonuzu eklemenize izin veriyor. Yaptığınız değişiklikler kalıcı olmadığı sürece buna izin vermeyecek hazır ofis firması çok nadirdir.

Ş.E. 8: Asla kullanmayacağım şeylere para ödeyeceğim.

Gerçek: Artık faturalarda “ekstra ücretler” açık bir biçimde belirtiliyor. Kaliteli hazır ofisler bir hizmet karşılığında eğer sizden ekstra ücret alçaklarsa önceden sizi bilgilendirirler. Gizli ücret politikasını benimseyen herhangi firmanın bulunduğu sektörde başarılı olmasına imkân yoktur.

Ş.E. 9: Asla kullanmayacağım şeylere para ödeyeceğim.

Gerçek: Ne kadarlık bir internet hızına ihtiyacınız var. Pek çok işyeri için 1-2 MB’lık bir bant genişliği yeterlidir. Hazır ofisler genellikle müşterilerine çeşitli internet hızı seçenekleri sunarlar. Hazır ofislerin internet hızının genelde evdeki internet hızından iyi olduğu da bir gerçektir.

Ş.E 10: Hazır ofisler kısa vadeli bir çözümdür.

Gerçek: Hazır ofislerin esnek bir sisteme sahip olması onların uzun süre kullanılabilirliğini de sağlıyor. İşiniz büyüdükçe veya küçüldükçe ofisinizi yenileyebilirsiniz.

Ş.E 11: Hazır ofislerde yer önemli değildir.

Gerçek: Hangi iş olursa olsun yer önemlidir. Telekom bağlantıları, ulaşım araçlarına yakınlığı önemli kriterlerdendir. Hazır ofislerin bir avantajı da çalışanların, iyi yerlerde sahip olunacak bir ofisin yüksek maliyetlerinden kurtarmasıdır.

Ş.E 12: Hazır ofisler sadece gün içinde belirli saatlerde açıktır.

Gerçek: Hazır ofislerin büyük bir çoğunluğu 24 saat erişime açıktır. Hazır ofisler çalışanların alışılageldik mesai saatleri dışında da çalışmaya ihtiyacı olabileceğinin farkındadır.

Ş.E 13: Hazır ofisler daha çok hazır ofis sistemine uygun firmalar içindir.

Gerçek: Hazır ofis tasarruflu yapısıyla pek çok iş kolundan firmanın geçici veya kalıcı olarak tercih ettiği bir sistemdir.

Ş.E 14: Hazır ofisler profesyonel değildir.

Gerçek: Pek çok iş adamı hazır ofiste çalışıyor. Büyük etkileyici bir ofis ilgi çekici gözükebilir fakat bu iş planınız için çok büyük bir anlam ifade etmez.

KAMARA İLE KALİTELİ HAZIR OFİSLER

Kamara  bir firmanın veya proje hazırlayan bir ekibin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilecek kaliteli hazır ofisler sunuyor. Kamara, siz yalnızca işinize odaklanın felsefesi ile sadece laptopunuzla çalışmaya hemen başlayabilmenizi sağlıyor. Zamanın oldukça değerli olduğu günümüzde Kamara sizi hem zaman hem de dikkat israfından kurtarıyor. Hazır Ofisinizde yüksek hızlı internet alt yapınız, profesyonel sekreterlik hizmetiniz, espresso cihazınız, yazıcınız, faks makinanız hazır, başta da dediğimiz gibi siz sadece işinizle ilgilenin!