Hazır ofis avantajları nelerdir? Ofisinizi Kamara hazır ofislerine taşıyarak hangi imkanlardan yararlanabilirsiniz? Girişimcilik sürecinize başlamadan önce bir plan yapmanız gerekmektedir. Bu planlamanın içerisinde de işinizi sürdüreceğiniz ofise yer vermekte fayda vardır. Hazır ofislerin avantajlarına değineceğimiz bu yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar şunlardan oluşmaktadır:

  • Yerleşik bir düzen,
  • Zaman ve maddiyat tasarrufu,
  • Sosyal anlamda kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz,
  • Merkezi lokasyonlarda olacaksınız,
  • Müşteri memnuniyetini sağlayacaksınız,
  • İlgili yazılar

Girişimciliğe başlamadan önce bir çok şeyin planlanması gerekmektedir. Ki, bunların başında işinizi sürdüreceğiniz lokasyon yani ofisler gelmelidir. Çünkü henüz çalışacağınız yerin belli olmaması sizi bir çıkmaza sürükleyeceği gibi iş anlamında size zaman kaybı da yaşatabilir. Bu gibi olumsuzluk durumlarının olmaması adına planlama aşamasının işinizin başlamasından önce yapmanız gerekir.

İşlerinizi ertelemek size başarısızlığı getirecektir. Bunun neticesinde istediğiniz hedeflere ulaşamayacağınız gibi birçok emeğiniz de boşa gidebilir. Bu durumun önüne geçmek adına birçok parametreyi birleştirerek iş dizaynını en iyi biçimde oluşturabilirsiniz. Parametrelerden bir tanesi olarak ofisleri öne sürebiliriz. Peki ofis seçme aşamasında nasıl yöntem izlemelisiniz? Hangi kıstasları göz önünde bulundurarak en iyi ofisi seçebilirsiniz?

İşinizin türüne göre Kamara’dan hazır ofis, sanal ofis veya sanal ofis gibi ofis türlerinden birini seçebilirsiniz. İşinize en uygun ofis türünü seçtikten sonra işinize koyularak hedeflerinize doğru yol alabilirsiniz. Peki bu ofis türlerinin size sunacağı avantajlar nelerdir? Özellikle büyük projelerde yer almak ve iş dünyasında kalıcı hale gelmek adına şirketleşmeyi düşünen girişimcilerin daha çok tercih ettiği hazır ofisler size bir çok anlamda avantajlar sunacaktır. Tabi iyi bir hazır ofisin tercih edilmesi sonucunda.

İşte ofisinizi Kamara’da tercih ettiğinizde hazır ofislerin size sunacağı avantajlar;

Yerleşik Bir Düzen

Yerleşik Bir Düzen

Hazır ofislere yerleşerek her şeyden önce yerleşik ve düzgün bir düzene geçeceksiniz. Bu düzenin size sunacağı en iyi imkan süreci daha istikrarlı ve rahat biçimde yönetecek olmanızdır. Bu süre zarfında herhangi bir ofis arayışına çıkmak ya da ofis içerisindeki dizaynı oturtmak gibi kaygılarınız olmayacak. Çünkü Kamara hazır ofisleri hangi işi yapacak olursanız olun istediğiniz ofis düzeninde olacaktır. Bu da sizi her açıdan olumlu etkileyecek bir kriterdir.

Zaman ve Maddiyat Tasarrufu

Kamara hazır ofisleri sadece size yerleşik bir düzen sunmayacak aynı zamanda ekonominizi ve çalışma sürecinizi de olumlu anlamda etkileyecektir. Çünkü Kamara ofisleri bütçenize en uygun kira fiyatları ile birlikte size sunulacak olup kira dışında herhangi bir gideriniz de olmayacaktır. Nitekim elektrik, su, ısınma, internet gibi giderlerin hepsi vereceğiniz kiraya dahildir. Bu da sizin ofis için ekstra bir ödeme yapmayacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca size sunulan sekreter ve temizlik imkanları ile de temizlik ve kargo, paket, müşteri karşılama gibi işlerle meşgul olmayacaksınız. Sekreteriniz tarafından karşılanan bu gibi şeyler daha sonra siz müsait olduğunuzda tarafınıza yönlendirilecektir.

Siz ekstra zaman kaybı yaşamadan işlerinize odaklanmaya devam ederken işleriniz yine istikrarlı biçimde sekreterler tarafından yürütülecek olup müşteri kaybı gibi sorunların da önüne geçilecektir.

Sosyal Anlamda Kendinizi Yalnız Hissetmeyeceksiniz

Çevre Edinmek

Sosyal Anlamda Kendinizi Yalnız Hissetmeyeceksiniz

Kamara ofislerinde yararlanacağınız en iyi imkanlardan biri şüphesiz çalışma ortamı olacaktır. Çünkü bu ortamda sizin gibi onlarca girişimci olacaktır. Bu kişilerle geçireceğiniz zaman dilimleri size her açıdan olumlu katkı sağlayacaktır. Nitekim onlardan öğreneceğiniz bir bilgi bile sizin işinize yarayabilir. Bunlardan ayrı olarak çalışma ortamında çalışmaktan sıkıldığınız zamanlarda teras veya bahçede çay, kahve ikramları eşliğinde sohbet ederek stresli dakikalarınızı geride bırakabilirsiniz. Zihninizin daha iyi ve temiz olması sizi işinize bağlayacak bir diğer noktadır. Bu zihin temizliği için de Kamara’da yer alan diğer girişimcilere, onlarla komşuluk etmeye ihtiyacınız olacaktır. Uzun vadede sürdüreceğiniz bu süreçte kendinizi hiç bir zaman yalnız hissetmeyecek olup daima işinize odaklanacaksınız.

Merkezi Lokasyonlarda Olacaksınız

Kamara’nın İstanbul şubelerinin neredeyse hepsi merkez noktada olup ihtiyacınız olan her şeye yakın konumdadır. Bu da sizi gündelik hayattan koparmayacak bir etkiye sahip olacakken diğer firmalar, şirketler ile iç içe olma şansı da verecek. Böylelikle daha sosyal bir alanda işlerinizi sürdürebileceksiniz. Böyle canlı bir ortamda işlerinizi daha iyi sürdürme şansına sahip olacak ve işlerinize odaklanmanızı da o denli artıracaksınız. Bu uzun vadede size başarı getirecektir.

Müşteri Memnuniyetini Sağlayacaksınız

Daha iyi lokasyonlarda, ofislerde çalışmak müşterilerinizi dolayısıyla kazançlarınızı da etkileyecektir. Nitekim ofisinize gelen veya uzaktan ofisinize bağlanan kişiler ofislerinizdeki sıcak ve samimi karşılamayı en iyi biçimde görecektir. Bu bile müşterinin sizin firmanıza bağlı kalması için büyük bir nedendir. Ayrıca ofis imkanlarından biri olan zaman ve maddiyat konularından da yararlanarak ortaya çıkaracağınız ürünün kalitesi de bir hayli fazla olacaktır. Kaliteli ürünleri gören müşteriler de dolayısıyla sizi tercih edecektir. Bu noktada müşterilerinizden geri dönüşler de alarak onların istediği türden hizmeti vermeye çalışmalısınız. Bu kıstasları yakaladıktan sonra istikrarlı bir çalışma düzeninde kendinizi göreceksiniz.

Hazır ofis avantajları size bir çok alanda olumlu katkı sağlayacaktır. Bahsettiğimiz üzere Kamara hazır ofislerde işlerinizi devam ettirerek bir çok imkandan yararlanma şansına sahipsiniz. Gerek maddiyat olsun gerekse de zaman açısından olsun karlı olacağınız Kamara hazır ofislerinde kendinizi daha rahat hissedecek olup sosyal bir girişimcilik süreci yürüteceksiniz. Müşterilerinizi de bu sürece dahil ederek istediğiniz noktalara ulaşmanız daha da kolay olacaktır.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

  1. Sanal Ofisten Hazır Ofise Geçme Nedenleri
  2. Hazır Ofis ile Sanal Ofis Farkları
  3. Girişimcilikte Kazanç Faktörü Neye Göre Şekilleniyor