Girişimcilerin, iş dünyasına girdikten sonra sıkıntı çekmemeleri için önceden girişimciliğe ve iş dünyasındaki kurallara kendilerini hazırlamaları gereklidir. Bu kurallardan biri de olmazsa olmaz İngilizcedir. Çünkü iş hayatında yüzlerce insanla iletişime gireceksiniz ve bunların içinde dış ilişkiler de olacak. Daha iyi ve sağlıklı bir iletişim için ise muhakkak yabancı dil bilgisine ihtiyaç vardır. Peki iş dünyasında iş için İngilizce nasıl daha çok geliştirilir? Bu yazımda iş ingilizcesi için 5 yol ile İngilizceyi geliştirme yollarını anlatacağım. İsterseniz başlayalım.

İş ingilizcesi için 5 yol

1- İngilizce İş Haberlerini Takip Edin

Televizyonda, telefonda veya tabletlerde hangi iletişim aracı size uygunsa oradan İngilizce olan bir iş haberleri kanalını seçin. Bu yöntem ile hem iş dünyasında neler olup bittiğine, hem iş dünyasındaki hangi terimlerin kullanıldığını göreceksiniz.  Üstelik bir yandan da İngilizce düzeyiniz gelişecektir. Böyle bir program ilginç olduğu kadar eğiticidir de.

2-İngilizce Forumlara Göz Atın

İş İngilizcesi forumlarını mutlaka kullanın. Oradaki yazıları okumak, takip etmek size iş dünyasındaki yeni fikirleri de kazandırmanın yanında kelime hazinenizin de gelişmesine katkı sağlayacaktır.

3- İş Hakkında İngilizce Kitaplar Okumak

İş hakkında İngilizce kitaplar okuyun. Ana dili İngilizce olan kişilerin okudukları iyi iş kitapları vardır. İş konusuna hakimseniz bu tip kitaplar genellikle İngilizce bir romandan daha akıcı olmaktadır sizin için. Bu modern kitapları okuyarak iş hakkındaki İngilizcenizin geliştiğini zamanla fark edeceksiniz.

4– Ana Dili İngilizce Olan Kişilerle İletişim Kurmak

Evet belki de en etkili yol ana dili İngilizce olan kişilerle girilen iletişimdir. Çünkü diliniz konuşarak İngilizceye daha aşina olur ve kısa sürede akıcı konuşmaya başlarsınız. Bu da size iş dünyasındaki yabancı kişilerle daha iyi ve kaliteli iletişim kurma olanağı sunar.

5– PodCast Dinleyin

İş İngilizcesinde kelime hazinesini geliştirmenin bir diğer yolu da podcast’leri dinlemektir. Bunlar kendi telefonlarınıza yüklenebilen mp3’lerdir. Dinlerken kulağınız yabancı terimleri tanıyacak ve kelime hazineniz de artacaktır.

İş dünyasında eksiksiz var olmak ve kendini kanıtlamak isteyen girişimcilerin en başta da bahsettiğim gibi olmazsa olmazı İngilizce diline hakim olmalarıdır.

Böylelikle iletişimlerinde sıkıntı yaşamazlar, 3. bir kişi olan tercümana gerek duymazlar ve kendi işlerini kendileri hallederler.

İş hakkında öğreneceği yeni kelimelerle daha çok bilgiye sahip olacak ve işinde başarılı olacaktır. Bunun için İngilizce iş dünyasında girişimciler için çok önemlidir.

Kamara | Blog İçeriklerimize Göz Atın