Girişimci adayların, özellikle genç girişimci adaylarının geleceğe yönelik büyük planları, hayalleri ve hedefleri mutlaka vardır. Bu hayalini kurdukları şeylere ulaşma konusunda ilk etapta umutsuzluğa kapılma ihtimalleri de olmakla birlikte bu olumsuzlukları olumluya çevirmek için uğraşanlar da mevcuttur tabi. Peki düşündünüz mü hiç neden girişimcilik diye veya girişimciliği tercih etmekle neler elde edeceğim diye? Belki de girişime başlamak için gereken çoğu şey sizde var. Özellikle cesaret. Cesaretli, cesur olmak sizin girişime başlama sürecinizin daha sağlıklı geçmesine yarar. Bunların yanında gerekli sermaye, gerekirse ekip arkadaşları ve size en iyi hizmeti sağlayacak ve rahat etmenizi sağlayacak bir ofis. Hepsi uzun bir zincirin halkası gibi düşünülebilir. Bu halkaların birleşiminden doğan zincir de girişimciliği temsil etmektedir. Bu girişimi de siz girişimciler yürüteceksiniz.

Bu yazımızda girişimi düşünen girişimcilerin, neden girişimciliği tercih etmeleri gerektiğini başlıklar halinde size sunacağız. İşte girişime başlamak için mükemmel nedenler:

1-Soru İşaretleriniz Olmayacak

?, ask, blackboard

Net kararlar verebilen özelliğiniz var ve ayaklarınız yere sağlam basıyorsa sizde girişimcilik için gereken potansiyel var demektir. Karar vermek, yapacağı işin ne olduğunu bilmek ve bu noktada somut adımlar atmak hem zor hem de güç işlerdir. Bu zor ve güç işleri hem bir arada hem de başarılı bir şekilde yürütebilecek güçlü iradeli insanlar da yok değildir. İşte biz bunlara girişimci diyoruz. Belki de kararsızlıklar içinde bir karar vererek girişimci olan kişilerin artık bu süreçte kararsız olmaları düşünülemez. Çünkü vereceği bir karar işinin dönüm noktası olabilir ve bir çok boyutu da değiştirebilir. Bu nedenledir ki siz girişimciliğe başlayarak aslında net adımlar atmaya başlamış ve somut gerçeklerle yüzleşmeye hazır bir halde olmuşsunuz demektir.

2-Çoğu Bilmediğiniz Şeyi Öğreneceksiniz

Girişimciliğin başlarındaysanız çoğu mesleki terimi bilmemeniz büyük bir olasılıktır. Sadece mesleki terimler değil, tecrübe, soğukkanlılık ve gereken bazı mesleki bilgiler… Bunların hepsini siz girişimciliğe başladığınız andan itibaren öğrenmeye başlarsınız. Öğrendikçe iş hakkında tecrübeniz artar, tecrübeniz arttıkça da hatalarınız azalır ve neyi, ne zaman, nerede yapacağınızı daha iyi kestirirsiniz.

Girişimcilikte çoğu kişiyle, girişimci kişilerle tanışma fırsatınız da olur. Özellikle ofisinizi Kamara‘da tercih ederseniz bu sayı daha da fazla olabilir. Bu kişilerle yaptığınız sohbetler, istişareler sonucunda da yeni bilgilere ulaşabilir işiniz de daha deneyimli olabilirsiniz.

3- Daha Motivasyonlu Bir Şekilde Güne Başlayacaksınız

Closeup Photo of Person's Fist Bump

İşinizin üzerinde yaptığınız planlar neticesinde elde ettiğiniz gelir arttıkça, başarı geldikçe işinize daha sarılacak, bağlanacaksınız. Bu da sizin daha çok iş yapmanıza ve işinizdeki kaliteyi artırmanızda etkili olacaktır. Bundan elde edeceğiniz mutluluk ve motivasyonla da her güne daha büyük hedeflerle başlayacak bunu da ekibinize yansıtacaksınız. Girişimciliğin en büyük kaymağı bu olsa gerek. Bu iş atmosferinde başarısız olmanız mümkün mü?

4-Pes Etmemeyi Öğreneceksiniz

Bu motivasyonu yakalamak sizin başarıyı getireceğinize işarettir. Başarı geldikçe bunu istikrara dönüştürmek de elinizdedir tabi. Ancak bazı anlarda olumsuzluklar da karşınıza çıkacaktır. Sizin başarılı olmanızı taçlandıracak önemli noktalardır bunlar. Ya bunlara rağmen devam edeceksiniz ya da durumu kabullenerek pes edeceksiniz. Tabi ki devam ederek başarınızı en iyi şekilde taçlandırırsınız. Girişimcilik de bunu gerektirir. Pes etmemeyi öğrenerek başarılarınızı istikrarlı bir hale getirebilir, daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Girişimcilik size bunu öğretir.

5-Halk Tarafından Yaptıklarınızla Bilineceksiniz

Girişime başlarken tasarlanan, planlanan ve hayata geçirilmesi istenen o kadar çok şey olur ki. Ancak bunların hepsinin gerçekleşmesi uzun zaman almaktadır. Planlarınızı, yapmak istediklerinizi hayata geçirerek insanların, şirketlerin hizmetine sunmak sizin için çok farklı bir kazanım olur. Çünkü prestijiniz artar ve halk sizden gerçek anlamda memnun olur. Piyasaya süreceğiniz ürünlerin kalitesi, yeterliliği ve insanlar tarafından beğenilmesi sizin bu zaman diliminde daha fazla kişilere hitap etmenizi de sağlamakla birlikte gelirinizde de artış gözlenecektir.

Kamara’ya Gelerek Bu Süreci Daha da Kısaltabilirsiniz!

Ürününüzün kalitesinden, piyasada insanlar tarafından beğenilmesinden ve zamanla müşterilerinizde ve gelirinizde artışların olacağından bahsettik. Bu sürecin kısalması sizin için daha faydalı olacaktır tabi ki. Peki bu nasıl olacak? Siz de biliyorsunuz ki girişime başlamak ile birlikte büyük sorumluluklar alıyorsunuz ve çoğu işle meşgul olmak durumundasınız. Kamara, bu meşguliyetleri sizden alarak sizin işlere daha iyi odaklanmanızı ve dolayısıyla sürecin kısalmasını sağlıyor.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara, derneklere ve şirketlere sanal ofis, hazır ofis ve paylaşımlı ofis hizmetleri sunan bir kuruluştur. Rahat ve çalışması kolay olan bu ofislerde sizlere bir çok imkanı da sunuyor. Bu imkanlar neticesinde işleriniz daha da hafifliyor ve çalışırken eğleniyorsunuz adeta. Başarıya ulaşma noktasında ofis tercihinizi Kamara’dan kullanabilir ve ideallerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

İşte Kamara tarafından sizlere sunulan avantajlar:

 • Rahat ve ergonomik ofis mobilyaları,
 • Tüm ofis ekipmanları ofislerinizde hazır durumda,
 • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • İşlerinizi daha hızlı yürütebileceğiniz fiber hızlı internet imkanı,
 • Elektrik, su, ısınma gibi giderlerin hepsi faturalara dahil,
 • Ofisinizin temizliği ve düzeni Kamara tarafından sağlanacaktır,
 • Resepsiyon hizmeti,
 • Onlarca girişimci arkadaşı edinerek sohbetler kuracaksınız,
 • Sohbetler arasında çay ve kahve servisleri Kamara tarafından,
 • Müşterileri, telefonları karşılamak adına profesyonel sekretere sahip olacaksınız,
 • Kamara ailesine siz de dahil olacaksınız.

Bu imkanlar doğrultusunda işlerinize daha iyi odaklanmakla birlikte daha kısa sürede bitirme şansına da sahip olacaksınız. Böylece mesaiye harcayacağınız fazla zamanı sosyal hayatında kullanma fırsatı elinize geçecektir. Bilinmelidir ki girişimcilerin sosyal hayata da ihtiyacı vardır ve bu zamanlarda gerçekleştireceği aktiviteler sayesinde zihinleri daha boş ve rahat olur.

Girişime başlamak belirttiğimiz üzere güç bir iştir. Ancak bu güçlüğü aşmak da tamamen sizin elinizdedir. Girişime neden başladığınızı da asla unutmamanız gerekir. Hayallerinizi, hedeflerinizi her zaman hatırlamalı ve o doğrultuda ipi elinizden bırakmamanız gerekmektedir. Güçlü bir irade, sabır, iyi bir ekip ve doğru tercihlerle kaliteli bir girişimcilik süreci geçireceğinizden şüpheniz olmasın. Tercihlerinizin arasında ofis tercihinizi de Kamara’dan kullanarak bu başarı sürecini kısaltacağınızı unutmayın. Kamara ofislerinde istediğiniz başarılara ulaşmanız dileğiyle…