fbpx

Girişimcilikte Şirket Her Zaman Şart Değildir!

Girişimcilik denildiğinde hemen herkesin aklına büyük şirketlerde yöneticilik yapmak, ekip yönetmek, toplantılar yapmak gibi düşünceler gelebilir. Ancak girişimcilik kısıtlanabilecek bir terim değildir. Çok geniş anlamda düşünülmeli ve herkesin girişimcilik için bir potansiyelinin olduğu hatırlanmalıdır. Çünkü ortaya çıkaracağınız bir fikir sizi büyük bir iş adamı da yapar. Tabi basamakları sırayla çıkarsanız. Bu yüzden girişimci olmak tamamen sizin elinizde ve sizin çabanızla doğru orantılıdır. Küçük bazlı girişimler de olabilir, ki örnekleri de yok değil. Bu yüzden girişimcilikte şirket olmazsa olmaz değildir. Çalışacağınız şartları, zamanı ve yeri tamamen kendiniz seçebilirsiniz.

Şirketin olmadığı bir girişimcilik söz konusu olur mu? Kesinlikle olur. Bahsettiğimiz gibi eğer çok büyük düşünmüyor ve kendi halinizde bir girişimci iseniz büyük şirket kurmanıza gerek kalmaz. Peki hangi girişim örnekleridir bunlar?

Yazımızda, özellikle de öğrencileri, genç girişimcileri ilgilendiren girişim örneklerine değinerek girişimcilik için başlangıç noktası ne olabilir onlara değineceğiz. İşte sizin zamanla büyük girişimci olmanızı sağlayacak küçük girişim adımları:

1-Web Sitesi/E-Ticaret Sitesi Yapmak

Eğer yazılıma, bilgisayara ilginiz varsa web siteleri geliştirerek pazarlayabilirsiniz. Öncelikle kendinize ait bir web sitenizin olması daha iyidir. Nelerle uğraştığınızı, neye hizmet ettiğinizi kısacası amacınızın ne olduğunu tanıtan bir web sitesi sizi ön plana taşır. Henüz üniversite öğrencisiyken The Million Dollar Homepage adlı yaptığı tek sayfalık bir web sitesiyle milyon dolarlar kazanan Alex Tew bu alanda gösterilebilecek en iyi örnektir. Önemli olan işinize olan gereken değeri göstermek ve peşinden gitmektir.

2- Makale Yazarlığı Yapmak

Person Typing On Typewriter

Home-Office, freelance çalışmak isteyen öğrencilerin yapması mümkün olan başka bir girişim örneğidir. Eğer kaleminize güveniyorsanız çeşitli firmalarla, sitelerle veya şahıslarla anlaşarak SEO uyumlu ve içeriği size ait makaleler üretebilir, paranızı kazanabilirsiniz. Kendi açacağınız web sitelerde de blog yazarlığı yaparak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Eğer ki burada ciddi bür gelecek görüyorsanız işlerinizi büyütebilir, Home-Office değil de hazır ofislere taşınabilirsiniz. Bu noktada hem rahatlığınız açısından hem de işinize daha iyi odaklanmanız açısından Kamara hazır ofislerini tercih edebilirsiniz. Home-Office olarak devam etmek isterseniz de Kamara’da sanal ofis imkanı da mevcuttur.

3-Grafik Tasarım

Information Sign on Shelf

Hayal gücüne inananlar için tercih edilmesi gereken işlerden biridir. Çeşitli programları öğrenerek sipariş üzerine logolar tasarlayabilir, kullanıma sunabilirsiniz. Böylece hem kendinizi geliştirmiş olursunuz hem de paranızı kazanabilirsiniz. En önemlisi girişimcilik için temel adımları atmış olursunuz.

4-Fotoğrafçılık Yapmak

Hobilerinizi işe çevirebilirsiniz! Bu tamamen sizin istekli olmanız ve yeteneğinizle de alakalı bir durumdur. Kendi çapınızda çeşitli yerlerin fotoğraflarını çekerek sosyal medya üzerinden, internette paylaşmanız yayılmanıza, tanınmanıza sebep olur. Daha sonrasında istek üzerine fotoğraflar çekerek para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Belli mi olur baktınız işi çok ilerlettiğiniz zaman çektiğiniz fotoğrafları düzenleyeceğiniz bir stüdyo, ofis de açabilir, işinizi genişletebilirsiniz.

Profesyonel Düşünüyorsanız Adresiniz Kamara Olsun

Bu bahsettiğimiz ve daha bir çok bunun gibi bahsetmediğimiz işler genelde öğrenciler tarafından okurken, ek gelir amacıyla yapılan işlerdir. Ancak bunu anlık değil de hobiyi işe dönüştürme peşindeyseniz ve artık profesyonel olmak istiyorsanız bunu herhangi bir yerde yapmak yerine ofislerde yapmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle profesyonel bir girişimci görünümü de kazanabilirsiniz.

Peki hangi ofis türünü seçmelisiniz? Ekonominizi ne kadar etkileyebilir bu yöntem?

Bu tip soruların size olumlu cevabını Kamara vermektedir. Çünkü Kamara’da uygun kira fiyatları ile ofis kiralayabilir ve ekstra işlerle de uğraşmazsınız. Ayrıca bir çok imkandan faydalanma şansına da sahipsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmetleri veren bir kuruluştur.

Siz de kendinize ve bütçenize uygun ofis türlerinden birini seçerek rahatlıkla işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi de girişimcilikte şirket şart değildir. İşlerinizi bu tarz ofislerde de yapabilirsiniz.

Kamara Ofislerinde Nelerden Yararlanacaksınız?

Kamara ofislerinde yararlanacağınız bir çok imkan mevcuttur. İşte bu imkanlardan bazıları;

  • Rahat çalışacağınız ofis ortamı,
  • Ergonomik mobilyalar,
  • Tüm ofis ekipmanları mevcuttur,
  • Profesyonel sekreterya hizmeti,
  • Fiber hızlı internet,
  • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz.

Bunların yanında ofislerinizde düzenli olarak temizlik hizmeti de yapılmaktadır. Ayrıca tüm faturaların da kiraya dahil olduğunu söylemek gerekir. Bu da sizin ekstra masraflardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kamara ofislerinde sizin gibi yüzlerce girişimci mevcuttur. Bu girişimcilerle arkadaşlık, sohbetler yaparak fikirlerinizi danışabilirsiniz ve sohbetler edebilirsiniz. Ayrıca çalışmalar sırasında ve bu sohbetler eşliğinde çay ve kahve servisleri ücretsiz bir şekilde Kamara tarafından sizlere ikram edilmektedir 😉

Girişimcilik için gerekli ilk adımı attığınızda ve bu işinizin arkasında durduğunuz sürece arkasının geleceğinden şüpheniz olmasın. Gerekli çalışma, özveri ve gayretin birleşimi sizin girişimci yapabilir. Üstelik Kamara ofisleri gibi imkanı çok, maliyeti ucuz ofisleri de değerlendirdiğinizde iş süreciniz daha hızlı ilerler ve istediğiniz başarıları elde edebilirsiniz.

Bu örnekler girişimcilikte şirket olmasının her zaman gerekli olmadığını bize vurguluyor. Eğer girişimcilikte şirket düşünüyorsanız çok daha büyük işler peşinde olmalı ve ayrıca ekibinizin de olması gerek. Ancak böyle hobi tarzı uğraşlarınızın girişime dönüştüğünde şirkete ihtiyacınız olmaz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir