Girişimci olarak girişimcilik özelliklerinin çoğunu kendinizde görebiliyor musunuz? Öncelikle donanımlı olmanız ve hedeflediğiniz noktaya sağlam adımlar atarak ulaşmayı sağlamalısınız. Girişimcilik ruhu yüksek biri için de hedeflere ulaşmak çok zor değildir aslında. Çünkü kararlı ve kendinden emin kişi girişimcilik ruhu yüksek ve başarıya odaklı girişimcilerdir.

Peki bu girişimcilik ruhu dediğimiz kavramı girişimciler kendilerinde nasıl yakalayacak? Veya nasıl daha motivasyonunu artırarak girişimcilik ruhunu canlandıracak?

Bu yazımızda girişimcilik ruhunun nasıl daha yükselmesi gerektiğine dair çeşitli başlıklar altında püf noktalara değineceğiz. Dilerseniz başlayalım.

1-Hedef Koymayı İhmal Etmeyin

accurate, action, adult

Nereye varmak istediğinizi iyi bilin. Yani kendinize hedef koyarak bu hedefe ulaşma noktasında sağlam adımlar atın. Sadece kendiniz değil, ekibinizle birlikte bütünleşerek hareket etmek başarıya ve ulaşmak istediğiniz hedefe daha kısa sürede ulaşırsınız. Hedefe ulaşmak için de planlı bir iş düzeni, takvimi oluşturmalısınız. Neyi ne zaman ve nasıl bir şekilde yapmanız gerektiğini biliyorsanız zaten hedefe odaklanmışsınızdır demektir.

2-Dışarıya Fazla Odaklanmayın

Belirttiğimiz üzere girişimcilik ruhu için motivasyon çok önemlidir. Motivasyonunuz zaman zaman artabilir zaman zaman da azalabilir doğal olarak. Peki azalmasının nedeni nedir sizce? Ya başarılı olamamak, ya da hedeflenen yere ulaşamamaktır. Bir diğer etken de siz başarılı olsanız veya olmasanız bile gelen olumsuz yorumlardır. Bu noktada yapmanız gereken tek şey kulaklarınızı tıkamaktır. Çünkü çoğu art niyetli olan bu olumsuz yorumlar sizin motivasyonunuzu düşürme amacındadır. Siz buna izin vermeyin ve duymazdan gelin. Diğer türlü çok takılırsanız gereksiz bir motivasyon kaybı yaşayarak elde edeceğiniz başarılardan da olursunuz.

3-Maddi Kaynakları İyi Hesaplayın 

Ortaya koyacağınız sermayenin fazlasını kazanmak sizde olumlu bir izlenim bırakır. Bu olumlu durum da sizi işinize daha çok şevk ederek başarılara imza atmanıza sebep olur. Belki de bu sayede girişimciliğe bakış açınız değişecek ve girişimcilik ruhu diye tabir ettiğimiz kavram sizde de fazlasıyla belirecektir. Bunlara ulaşmak için de tabi ki ekonomik bütçeyi iyi ayarlamanız ve harcamalarınızı, gelir giderlerinizi iyi bir plan dahilinde oluşturmalısınız.

4-Ekibiniz Sağlam ve Güvenilir Olsun

 

Birlikten kuvvet doğar sözünün karşılığını vermeye çalışın girişimcilik sektöründe. Çünkü ortada bir girişimcilikten bahsediyorsak orada bir takım olmalıdır. Ekibinizdeki kişileri de birbirini tamamlaması ve güvenilir olması gerekmektedir. Diğer türlü sürekli aksaklıklara meydana gelir ve istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız.

5-Büyüme Stratejisi Oluşturun

Girişiminize başladığınız ilk zamanlar ile belli zaman sonraki seviyeniz arasında ciddi farklar olmalı. En azından ileride olmanız gerekiyor. Hala aynı konumdaysanız çok da başarılı sayılmazsınız. Büyüme stratejisi oluşturarak her geçen gün daha üstüne koyun ve sınırları aşmaya çalışın. Diğer türlü piyasada adınızdan söz ettirmeniz mümkün değildir.

6-Girişimcilik Ruhunuzu İyi Çalışma Ortamlarında Yükseltin

İçinizi açan, size iyi hizmetler sunan ve çalışırken mutlu olacağınız ofislerde bulunmayı elbet her girişimci ister. Ofis veya şirket kurarken de bazı kriterleri dikkate alarak seçin. Çünkü ofisin yetersizliği bile sizi girişimcilikten soğutabilir.

Kamara’da Size Uygun Ofislerin Hepsi Mevcuttur!

Kamara nedir, kime, nasıl hizmet eder ona değinelim isterseniz biraz.

Kamara, yedi farklı şubeden binden fazla mutlu müşterisine hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis imkanı sunarak onlara çalışma ortamı sağlayan ve kaliteli hizmetler sunan bir kuruluştur.

Kamara’da Hangi İmkanlardan Faydalanacaksınız?

Kamara’yı seçerek bir çok imkandan faydalanacaksınız aslında. Bunlardan bir kaçı şöyledir:

  • Rahat ve ferah çalışma alanları,
  • Tüm ofis ekipmanları,
  • Resepsiyon hizmeti,
  • Profesyonel sekreterya,
  • Temizlik,
  • Elektrik, su, telefon gibi faturaların hepsi kiranın içinde,
  • Fiber internet,
  • 7/24 güvenlik,
  • Sınırsız çay, kahve ikramı.

Kamara sayesinde başka imkanlardan da yararlanacaksınız. Örneğin siz iş veya özel sebeplerle ofisinizin dışında olduğunuzda sizin adınıza gelen kargo, evrak, dosya gibi paketleri ve yine sizin adınıza gelen telefonları karşılayacak profesyonel bir sekreteriniz olacak ve gelen çağrıları size yönlendirecek. Bu sayede siz dışarıdayken bile size gelen evrakları, telefonları kaçırmamış olacaksınız. Bir nevi zamandan da kazanacaksınız, ki zaman girişimci için çok önemli bir maddedir.

Müşteri memnuniyeti de aynı şekilde önemlidir. Ofisinize gelen müşteri ancak güzel, kaliteli ofislerden ve misafirperver, ilgilenen kişilerden hoşnut duyarak size olan memnuniyeti artar. Bu sayede belki de bir müşteri üzerinden çokça müşteriye daha ulaşabileceksiniz.

Kamara’da sizin gibi yüzlerce girişimci insan bulunmakta. İşten kalan zamanınızda bu kişilerle dostluk, arkadaşlık kurarak gerek iş konusunda gerekse de istediğiniz herhangi bir konuda Kamara’nın çay, kahve ikramları eşliğinde koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Bu, sizi iş stresinden bir nebze olsun uzaklaştırabilecek bir yöntemdir.

Girişimcilik ruhu ve bu ruhun yükselmesi adına seçilecek ofis çok çok önemlidir. Siz de kaliteli ofislerde çalışayım diyor ve bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız Kamara’nı şubelerine uğrayarak yakından görebilirsiniz.