Girişimci olmanın hayalini kuran, sürekli büyük düşünen ve girişimcilikte büyük başarıları hedefleyen bireylerin neler yaptığı, hangi stratejileri uyguladığı da büyük önem taşımaktadır. Siz bir girişimci olarak nelerden vazgeçer, hangi fedakarlıkları yaparsınız? Veya siz bu girişimcilik ekosistemi içerisinde kendinize nasıl yer bulursunuz? Sürekli değişen ve gelişen bu süreçte sektörden rakipleriniz ile rekabete hazır mısınız? Bu gibi soruların cevaplarını herkes kendine göre vermekle birlikte herkese göre de farklıdır. Herkes hedefi doğrultusunda orantılı bir şekilde ortaya sermaye koyar, yine hedeflerinin büyüklüğüne göre bir şeylerden az veya çok feragat ederek yolunda ilerlemeye çalışır.

Esnek bir süreç yaşanacağı belli olan girişimcilikte şirket kurmakla da her şey bitmiyor aslında. Şirketi, ekibinizi hatta kendinizi bile nasıl yöneteceğiniz büyük önem taşırken şirketinizi ileriye taşımak, istikrar sağlamak ve müşterilerinize, topluma daha iyi ve kaliteli hizmet vermek de önem arz etmektedir. Tüm bunların farkına varmış bir girişimci planlamasını ve nasıl hareket etmesini bilen bir girişimcidir.

Bu yazımızda şirketinizi, kendinizi girişimcilik ekosistemi içerisinde görüp, görmediğinizi ve görmeniz için uygulamanız gereken bir kaç stratejiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Girişimcilik Kültürünü Aşılamalısınız

Man Shaking Hands With Woman

Şirketinizde bir çok sektörden kişileri bir araya getirerek ekip oluşturduğunuzda işlerinize yönelik yapılacak her hamlenin büyük öz verili ve disiplinle yapılması gerektiğini vurgulayarak ekibinizi o yönde motive edebilirsiniz. Ayrıca işe aldığınız her kişi sizin misyonunuzu, vizyonunuzu bilmelidir. Onların da üretkenliğini, daha parlak fikirlerle işlerini devam ettirmelerini ve her zaman en iyisini yapmak için uğraşmaları gerektiğinin bilincine sahip olmalarını sağlarsanız o girişimcilik ruhunu görebilirsiniz şirketinizde. Bunların yanında ödüllendirme işlemini de yapmak size düşecektir. Çünkü şirketinizin çekirdeği sizin kurduğunuz ekiptir. Yapacakları her olumlu iş için ekibinizi ödüllendirerek motivasyonlarına katkıda bulunabilir, ayrıca bu yöntemle de ekibinizi işe daha çok bağlayabilirsiniz.

Girişimcilik Programlarına Destek Olabilirsiniz

Genç kesime örnek olmak, onları yönlendirmek ve hedefleri doğrultusunda onlara yön vermek amacıyla hedefi girişimcilik olan ve kendisini yüksek yerlerde görmeyi hedefleyen kişilere, özellikle de öğrencilere, destekler verebilirsiniz. Bunun içinde gerek şirketinizde gerekse de bulunduğunuz ilin konferans salonlarında sektörünüzle alakalı girişimcilikle alakalı seminerler vererek bir çok kişinin sorularına cevap verebilirsiniz. Bu sizin hem prestijinizi artırır hem de gençlere yön vererek onlara büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Bu noktada Kamara, bir çok etkinlik düzenleyerek gerek teknoloji gerekse de girişimcilik alanında çeşitli seminerler düzenleyerek hem girişimciliğe destek veriyor hem de hedefi girişimci olan, sektörde başarıyı hedefleyen kişilere kayıtsız kalmayarak kolay bir şekilde katılımlarını sağlıyor.

Siz de ofisinizi Kamara’ya taşıyarak bu gibi etkinliklerden faydalanabilir ve siz de etkinlikler düzenleyerek onlarca kişiye hitap edebilirsiniz. Kısaca kendinizi girişimcilik ekosistemi içerisine dahil edebilirsiniz 🙂

Departmanların Her Birini Ayrı Ayrı Girişime Odaklamalısınız

Şirketinizde bir çok departman olacaktır. Bir çok da ekiple çalışacak ve onları yönetme gibi bir sorumluluğunuz olacaktır. Bu departmanların hepsine ayrı ayrı girişimcilik profilini aşılamanız gerekmektedir. Hepsini tekil olarak düşünüp en sonunda bir bütün haline getirerek hem iş verimliliği artacak hem de şirketiniz ivme kazanarak başarıya daha çabuk ulaşacaktır.

Girişimciliği Benimseyen Esnek ve Kaliteli Ortamlarda Çalışmalısınız

Bir girişimci olarak çalışmalarınızı kaliteli, size en iyi hizmeti verecek olan yerlerde devam ettirmeniz, daha doğrusu kendinizi girişimcilik ekosistemi içerisinde olduğunuzu hissetmek size çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu gibi yerlerde çalışmak ayrıca yeni insanlar tanımanıza, belki sektörden yeni kişilere ulaşarak iş hakkında bilgi alışverişi yapmanıza da vesile olacaktır.

Ancak lokasyonu iyi olmayan ve sosyal açıdan çok da verim alamayacağınız yerde çalışmak sizi ileriye götürmeyecektir. Her zaman bir eksiklik hissedecek ve bu motivasyon eksikliği de işlerinize yansıyacaktır.

İş verimliliği, kaliteli ortam ve fazla hizmet için şirketinizi Kamara ofislerine taşıyabilirsiniz. Çünkü Kamara, bahsettiğimiz üzere girişimciliğe, girişimcilere büyük destek vererek onların daha iyi ortamlarda iş yapmalarını sağlayan ve oldukça iyi fırsatlar sunan bir şirkettir.

Kamara’da binden fazla mutlu müşteri bulunmakla birlikte şirketler ve firmalar da Kamara’dan yararlanmaktadır. Hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofislerden yararlanacağınız Kamara’da çalışırken eğlenecek, yeni komşularınızla sohbetler kurarak da sosyalliğiniz artacaktır.

İşte Kamara’da Çalışarak Faydalanacağınız İmkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Görüldüğü üzere Kamara’da ofis kiralamak hem bütçenize zarar vermeyecek hem de girişimci için en önemli kavram olan zamanı etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Kamara’da son derece kaliteli ofislerde çalışmakla birlikte bahsettiğimiz üzere yeni komşularınız olacak ve onlarla gerek iş gerekse de gündem hakkında sohbetler ederek zihninizi rahatlatma şansına sahip olacaksınız.

Müşteri memnuniyeti, ekip içi daha iyi motivasyon ve başarı için en iyi tercih olacak olan Kamara’da yabancılık çekmeyeceksiniz. Çünkü güler yüzlü ve misafirperver çalışanları size en iyi hizmetleri vererek olabildiğince memnun olmanızı sağlamaktadırlar.

Kamara’da sadece ofislerden değil, toplantı salonlarından da faydalanabileceksiniz. Gerek ekibinizle gerek müşterilerinizle gerekse de iş ortaklarınız ile haftalık veya aylık toplantılarınızı yapabileceğiniz oldukça rahat toplan salonları bulunmaktadır.

Girişimcilik ekosistemi içerisinde kendinizi bulmak ve bu ekosistemde kalıcı olmak tamamen sizin vereceğiniz kararlara ve uygulayacağınız stratejilere bağlıdır. Yazımızda değindiğimiz başlıkları şirketinize, çalışanlarınıza uygulayarak girişimciliği aşılamalı ve bu yönde adımlar atmalısınız. Aksi halde girişimcilikten kopabilir ve işler istediğiniz gibi gitmeyebilir.