Girişimde Yeni Yıl Hedefi nasıl olmalı? Eski düzene göre mi devam etmeli yoksa yeni metotlar mı izlenmeli? Bu herkese göre, girişimcilere göre değişse de ortak gaye bellidir: Daha hızlı büyüyebilmek. Daha fazla başarıya odaklanmak için yeni yılda uygulamanız gereken metotları sizler için derledik. İşte yazımızda geçen alt başlıklar:

 • Öncelikle hedeflerinizi belirlemelisiniz,
 • Hedeflerinizi gerçekleştirecek metotlar üzerinde durmalısınız,
 • Daha fazla başarı ve kazanmaya odaklanın,
 • Yeniden başlangıç gibi düşünün,
 • İlgili yazılar

Her yeni yıl, yeni dönem eskisine göre daha efektif, planlı ve başarısı yüksek olmalıdır. Nitekim her geçen yıl gereksinimler de artmaktadır. Dolayısıyla bu gereksinimleri karşılamak için daha fazla kazanmaya, daha başarılı olmaya ve neticesinde daha iyi işlere imza atmaya gerek vardır. Peki yeni yıla girdiğimiz bu günde girişimciler şirketleri, işi için hangi planlamaları ne biçimde yapmalıdır? Ya da hangi stratejiler izleyerek yeni yıl planlarını işe uydurmalıdır? Aslında plan yapma noktasında herhangi bir değişiklik yapılmaması gerekmektedir. Çünkü düzenli bir ilerleme mevcutsa bunu bozmaya gerek kalmaz. Ancak gidişatı daha istikrarlı hale getirmek ve daha somut adımlar atmak mümkündür.

Daha somut adımlar atarak başarılı işlere imza atmak için de belli işlerin yapılması gerekmektedir. Yeni yıldaki beklentilerinizi, hedeflerinizi ve bunları nasıl biçimde yapacağınızı düşünmelisiniz. İşte yeni yıla girerken Girişimde Yeni Yıl Hedefi için yapmanız gereken bazı önemli noktalar:

Öncelikle Hedeflerinizi Belirlemelisiniz

Bu kartı hedefiniz ile doldurun

Öncelikle Hedeflerinizi Belirlemelisiniz

Yeni yıldan beklentileriniz neler? Hangi alanlarda ilerlemeler yapmak istiyorsunuz? Geçmiş yıllara ve dönemlere göre hangi hatalarınızı düzeltmek istiyorsunuz? Bu soruları artırarak aslında kendi konumunuzu ve hedeflerinizi tam olarak belirleyebilirsiniz. Problemi çözerken bile ilk adım olarak problemin tanımı yapılır. Siz de burada ilk adım olarak ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemelisiniz. Gerisi ise bu hedeflere bağlı olarak gelişecek olan olaylar olacaktır.

Hedeflerinizi Gerçekleştirecek Metotlar Üzerinde Durmalısınız

Belirlediğiniz hedefleri gerçekleştirmek içi hangi yöntemlere başvurmanız gerekir bunu belirlemelisiniz. Bunu belirlerken de tabi geçmişinizdeki eylemlerinizi dikkate almalısınız. Hangi kişilerle çalıştınız, hangi firmalarla ortak oldunuz, hangi müşteri kesimine hitap ettiniz? Bu faktörler sizin hedeflerinizi gerçekleştirmek için işinize en çok yarayacak faktörlerdir. Tüm bu parçaları bir araya getirerek mükemmel bir bütünlüğe sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Başarı ve Kazanmaya Odaklanın

Her geçen yıl sınırlarınızı daha da çok genişletmeye bakın. Tabi bunun yollarından biri de daha çok başarı elde etmek ve daha çok kazanmak olacaktır. Bu iki kavram sizin geleceğinizi belirleyecek olan kavramdır. Bu iki kavram çerçevesinde uygulayacağınız hamleler hem bu yıl için hem de önümüzdeki uzun vade için bir referans olacaktır. Uzun vadede başarılı olmak ve işinizi geleceğe taşımak için hedeflerinizi ve ideallerinizi her zaman yüksekte tutmanızda fayda var.

Yeniden Başlangıç Gibi Düşünün

İşinize ilk başladığınızda hem tecrübesiz hem de az bilgi sahibiydiniz. Şimdi ise işiniz noktasında olabildiğince tecrübe ve bilgi sahibisiniz. Yeni yılı sanki işinizi sıfırdan, yeniden kurmuş gibi değerlendirin ve bu tecrübeniz ile başlamış hissine kapılın. Böylelikle nerede nasıl hareket etmeniz gerektiğini de bilerek tecrübeniz sayesinde nokta atışı hamleler yaparak işinizi en iyi biçime uydurmaya çalışacaksınız.

İdeal Ofis Seçimi Yapın

İdeal Ofis Seçimi Yapın

İdeal Ofis Seçimi Yapın

Yerinizden, ofis ortamınızdan şikayetçi misiniz? Yeni yıla daha sağlam başlamak için ofis lokasyonunuzu değiştirerek sizin için daha yararlı olan ofisleri tercih edebilirsiniz.

Bu noktada Kamara hazır ofisleri tercih edilebilecek ofisler arasında ilk sıralarda gelir. Çünkü Kamara, müşterilerine olabildiğince imkan ve kolaylık sağlayan ofis biçimine sahiptir. Kamara ofislerinde yararlanacağınız bir kaç imkan;

 • Sekreter, telesekreter imkanı,
 • Onlarca girişimci ile aynı yerde çalışma şansı,
 • Sürekli olarak ofis düzeni ve temizliğinin sağlanması,
 • Ofis materyallerinin karşılanması,
 • Elektrik, doğalgaz, internet gibi faturaların kiraya dahil olması,
 • Uygun kira fiyatları,
 • Sınırsız çay, kahve servisi.

Tüm bu imkanlar nezdinde işlerinize odaklanmanız daha da artacakken hızınız da aynı oranda artacaktır. Böylelikle verimli bir iş ortamında çalışmalarınızı sürdürecek olup daha başarılı işlere imza atmanız mümkün olacaktır.

Yeni yıl herkes için bir başlangıç noktası olarak düşünülebilir. Yeni yıl ile birlikte hedefler, amaçlar büyüyebilir, değişebilir. Dolayısıyla girişimcilikte de bu böyledir. Girişimcilik anlamında idealleri olan kişilerin, girişimciliğe yeni başlayacak veya girişimini sağlamlaştıracak olan kişilerin gerek aynı metotları gerekse de geliştirecek yeni metotlarını kullanarak yeni yılda hedef büyütmesi beklenir. Yeni yılda herkesin hedeflerine ulaşması dileğiyle!

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

 1. Girişimciler İçin Yeni Yıl Hedefleri ve Planları
 2. Ofis Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 3. Ofis Ortamında Zaman Yönetimi