Girişimcilik fikri ardından gelecek girişimcilik adımı sizin yolunuzu belirleyecek hamlelerdir aslında. Belki bir kurumda işçi olarak çalışıyorsunuzdur belki de kendi mesleğinizi kendi başınıza yürütüyorsunuzdur hiç fark etmez. Girişimcinin ve girişimciliğinin belli bir sınırı yoktur. Zaman, mekan, meslek veya yaş olursa olsun girişimciliğe başlayabilirsiniz. Tabi ki başlamak için belli başlı özellikleri de kendinizde bulundurmalısınız. Peki girişimcide bulunması gerekenler nedir? Özellikle girişime henüz yeni adım atanlar, yani ilk tecrübelerini kazanmak isteyenler için durum ne olmalıdır?

Bu yazımızda girişime yeni başlayan veya girişimciliğini devam ettiren girişimcide bulunması gerekenler nedir onları bir kaç madde altında açıklayacağız. Siz de bu adımları dikkate alarak hayatınıza, daha doğrusu girişimciliğinize yön verebilirsiniz.

1-Yoğun Takvime Hazır Olmak 

Laptop,, Calendar and Books

Girişimci, yönetici veya patron olunmakla rahat bir iş yaşantısı sürülmüyor. Akla ilk bu düşünce gelse de olay böyle değildir. Üstelik tam aksine bir durumla karşılaşacaksınız. Yoğun iş hayatı!

Belki bir şirket kuracaksınız belki de işlerinizi ofisten yürüteceksiniz bilinmez ama şunu unutmamalısınız ki gerek toplantılar, gerek projeler, gerekse de ekip arasında görev dağılımları derken bir çok işle meşgul olacaksınız. Aynı anda birden fazla işi yapma özelliği bile kazanabilirsiniz bu sayede. Sadece kendi alanınızda düşünmeyin, diğer firmaların da takibini sürerek onlarla da iletişim haline geçebilir veya ortaklık da kurabilirsiniz. Bu, hem piyasadaki adınızın yükselmesi adına hem de iyi ilişkiler kurma adına önemli bir adım olarak düşünülebilir. Tabi bunu yaparken de yine yoğun bir uğraş vermeniz gerekecektir. Rahat bir iş yaşantısı düşüncesinin dışına çıkarak yoğun tempolara alışmaya bakın. Çünkü iş hayatında bu yoğunlukla sürekli karşılaşacaksınız.

2-Her Gününüz İyi Geçmeyecek!

Her şeyi önden görmek ve her şeye hazır olmak da önemlidir girişimcilikte. Nitekim her zaman başarılı olamayacaksınız ve başarısız dönemleri de yaşayacaksınız. Bunun bilincinde olmalı ve buna göre bir yol haritası çizmelisiniz. Aksi durumda önünüze çıkan ilk engelde işi bırakma düşüncesine bile sahip olabilirsiniz. Ki bu, pes etmek anlamına gelir. Siz de pes edenlerden olmak istemiyorsanız iyi bir iş planı yapmalı ve her türlü olumlu veya olumsuz sonuca hazırlıklı olmalısınız.

3-Sabırlı Olmak

Belki de çoğu insanın yapamadığı şeylerin başında gelir sabır. Bazen ani karar vermek bile şirketin batışına sebep olabilir. Özellikle başarısızlıklarda sabırlı olabilmek sizi bir adım öteye atacaktır. Kafanızın dinç ve sakin olduğu anlarda ekibinizle de istişare ederek kararlar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü başarısızlıkları kabul etmeyen, derhal başarı isteyen ve bu süreci hızlandırmaya çalışan biri sabırsızlığına yenik düşer. Girişimci, belirttiğimiz üzere, kendini kötü günlere de hazırlamalı ve bu kötü günler geldiği zamanda da fevri kararlar vermemelidir. Sabırlı olmak belki de başarılı olmanızı sağlayacak anahtardır.

4-İşinize Tutkuyla Bağlanabilmek

adult, brainstorming, business

Her insan sevdiği işi yapmak ister. Sevdiği işi yaparken de keyif alır ve sanki bir hobisini yapıyormuş gibi bir his verir. Girişimcilerde de durum böyle olmalıdır. İşinize ne kadar tutku ile bağlı bir şekilde bakarsanız o zaman bir şeyler yoluna girecektir. İşinize tutkuyla bağlanak bir bakıma işinize iyi odaklanmak ve ekibiniz, çalışma arkadaşlarınız ile ortamı iyi tutmaktan geçer.

İşe odaklanmak içinde çevrenizde sizi rahatsız eden unsurları kaldırmanız gerekecektir. Gününü neredeyse yarısından fazlasını işleri için ofiste geçiren bir girişimci de işe odaklanmak için bu unsurları kaldırmalıdır. Peki nasıl?

Ofisinizi Kamara’ya Taşıyarak İşinize En İyi Biçimde Odaklanabilirsiniz

İşinize odaklanmak, odaklanırken de tutkuyla yapmak için kaliteli ve size en iyi hizmeti sunan ofislere ihtiyacınız vardır. Bu noktada Kamara ofislerine göz atarak ofis seçimine karar verebilirsiniz.

Kamara nedir, neye hizmet eder biraz ona değinelim isterseniz.

Kamara, yedi farklı şubede binden fazla mutlu müşterisine hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis ve bunların yanında toplantı salonları gibi imkanları da sunarak müşterilerine kaliteli çalışma ortamları sağlıyor.

Kamara Ofislerinde Hangi İmkanlardan Yararlanacaksınız?

Kamara ofislerinde bir çok imkandan yararlanacak ve sadece işinize odaklanacaksınız. Peki bu imkanlar nelerdir birlikte bakalım.

  • Rahat çalışma alanları
  • Profesyonel sekreterya
  • Resepsiyon hizmeti
  • Temizlik hizmeti
  • Elektrik, su, doğalgaz gibi giderlerin hepsi kiraya dahil
  • Fiber internet
  • Sınırsız çay, kahve ikramı

Bakıldığı zaman sizin ekstra uğraşacak bir işiniz olmayacak. Size düşen sadece bilgisayarınızı masaya kurup işinize odaklanmaktır.

Bunların yanında çeşitli arkadaşlık, komşuluk yapabileceğiniz diğer girişimciler de Kamara ofislerinde bulunmaktadır. İşten kalan zamanlarda bu kişilerle çay, kahve eşliğinde koyu sohbetlere dalabilir, işler hakkında istişarelerde bulunabilirsiniz. Yine bunlar sayesinde çoğu yeni bilgiden de faydalanabilirsiniz.

Profesyonel sekreterler sayesinde de siz dışarıda olsanız bile sizin adınıza gelen telefon; evrak, kargo gibi paketlerin karşılanması yapılmaktadır. Yani siz ofisinizde bulunmasanız bile işleriniz kesintisiz olarak devam edecektir.

Yine müşteri memnuniyeti de bir o kadar önemlidir. Kamara’daki kaliteli ofislerde çalışmanız sayesinde gelen müşteriler karşılarında profesyonel ve disiplinli çalışma alanları görerek sizi diğerlerinden bir adım öne çıkaracaktır. Bu oldukça bir girişimci için önemli bir kazanımdır. Aslında girişimcide bulunması gerekenler arasında disiplin ve profesyonel olmak da vardır. Bu disiplin ve profesyonelliği Kamara ofislerinde üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Hem az para harcayarak hem de kaliteli ofislerde en iyi hizmeti almak istiyorsanız Kamara ofislerine uğramalı ve bu imkanlardan hemen faydalanmalısınız.

Belirttiğimiz maddeleri girişiminizden önce kendinizde göstererek girişiminize başlayabilirsiniz. Aslında girişimcide bulunması gerekenler bununla da bitmiyor ancak en temel yapı taşları bunlardan oluşmaktadır. Girişiminizi sağlamlaştırmak, en iyi şekilde devam ettirmek ve başarılara ulaşmak için girişimcide bulunması gerekenler maddelerimizi hayatınızda uygulamalısınız. Kamara ofislerini seçerek de bu başarılarınızın istikrarını sağlayabilirsiniz.