Her işin kendine göre olumlu ve olumsuz durumları vardır. Peki size göre hangisi daha ağır basıyor? Olumlu olan tarafları mı yoksa olumsuz tarafları mı? Bu tamamen sizin işe nasıl odaklandığınız ve işe nasıl bir bakış açısı ile yaklaştığınızla alakalıdır. Eğer ki işinizi seviyor ve gereken değeri gösteriyorsanız işin bütün olumlu taraflarını yaşarsınız. Girişimcilik de öyledir. Çoğu dezavantajlı durumu olmakla birlikte avantajlı, olumlu tarafları da çoktur. Bu avantajlı durumları ele aldığımızda girişimci olmanın artıları saymakla bitmez bir duruma gelecektir.

Dışarıdan bakıldığında girişimcilik mesleği çok rahat bir meslek olarak da görülebilir. Ancak bu mesleği yerine getirirken çok zorlu periyotlardan geçer girişimciler. Belki de bu zorlu periyotlar, girişimciliğin dezavantajını yaşatır girişimcilere. Bu dezavantajı da ancak başarıya ulaşıp istediği noktaya geldiğinde yenebilir girişimci. Aslında girişimciliğin artılarından birine değinmiş olduk. Dışarıdan bakıldığında rahat ve prestijli bir meslek olduğunu belirterek. Girişimciliğin de böyle bir kaliteli yanı vardır. Peki girişimciliğin diğer artıları nedir? Girişimciler, girişimci olmakla neler kazanıyor bunlara değinelim.

1-Seçim Tamamen Size Kalmış

Gerek işe başlarken gerekse işinizi devam ettirirken girişimciliğin her anında bir çok şeye karar verirsiniz. Çoğu zaman belki de ikilemler arasında kalırsınız, çoğu zaman da tek hamlede bir şeylere karar verirsiniz. Ancak şu bir gerçek ki kendi seçiminizi yine kendiniz yaparsınız. Seçiminiz tamamen size kalmıştır. Bu da sizin girişimcilikte sınırlarınızın olmadığını ve bir şeye bağlı kalınmadan özgürce karar verebildiğinizi gösterir. Yaptığınız seçim belki de girişiminizi çok olumlu etkileyerek başarı ile taçlandıracaktır.

2-Kendi Standartlarınız Olacak 

Man in Gray Suit Playing Chess

Seçim gibi standartları da siz belirleyeceksiniz. Çünkü siz bir girişimci ve şirketinizde yönetici konumundasınız. Ekibinizi idare etmek, onları yönetmek ve onların nelerle uğraşacağı gibi şeyler de sizin elinizdedir. İşe hangi saatlerde başlayacağınız, işte neler giyineceğiniz gibi standartlar da tamamen size bakar. Yine hiç bir sınırlama olmadan işiniz hakkında tüm standartlar siz tarafından oluşturulacaktır.

3-Parasal Durum

Girişimci olarak özel bir sektörde insanlara hizmet etmek durumundasınız. Bu sayede de para kazanırsınız. Sabit bir maaşınız olmaz, ne kadar iş yaparsanız ne kadar satış yaparsanız o kadar para kazanırsınız. Yani çok para kazanmak yine sizin elinizde. Çok para kazanmak isteyen ve başarıları göğüslemek isteyen bir girişimci bu doğrultuda işlerinin kalitesini yükseltmeli. Aynı zamanda da kendini rekabete hazır tutmalı ve istikrarı sağlamalıdır. Çünkü kendisi gibi aynı sektörden olan onlarca girişimci mevcut. Onların üstüne çıkması ve girişimini başarıyla devam ettirmesi için işinden asla taviz vermemesi gerekir. Bunların yanında motivasyonunu her zaman üst düzeyde tutmalı ve bunu da ekibine aşılamalıdır.

4-Marka ve Prestij

Selective Focus Photography of Pink and Black Framed Eyeglasses

Seçim, zaman, standartlarınız, para derken kalite ve prestijiniz de tamamen sizin elinizdedir. Marka olmak isteyen bir girişimci her türlü riski alabilmeli başarıya ulaşmak için. Hep daha fazlasını istemeli ve vizyonunu geni tutmalıdır. Böyle bir düşüncede olan bir girişimci kendisinden ve şirketinden çokça bahsettirir zaten. Bu da kendisinin ve şirketinin tanınırlığını artırmakla birlikte markasına da değer katar ve piyasada prestijli bir girişimci olarak nitelendirilir.

5-İnsanlar

Group of People Having Fun Together Under the Sun

Girişimciler girişimcilik sürecinde çoğu insanlar tanışır ve onlarla iletişim kurarak sohbet ederler. Bu, gelişimlerine de katkı sağlayan bir durum olarak nitelendirilebilir. Baktığımızda girişimci olmanın artıları arasında belki de en önemlisidir. Çünkü sosyal olmayan bir girişimci düşünülemez. Sosyallikten uzak ve yeni insanlara kapalı kişilerin girişimci olacağı da düşünülemez. Girişimciliğe adım atan biri zamanla sosyalleşir ve yeni insanlar tanıyarak geniş sınırlara ulaşır.

6-En İyi Olduğunuz Şeyi Yaparsınız

Alanınızda iyi olduğunuz şeyi yaparak tecrübe kazanırsınız. Ve bu kazandığınız tecrübeleri de insanlarla paylaşarak onları da teşvik edebilirsiniz. İstediğiniz alanda dilediğiniz gibi çalışmak ve bunları da insanlarla paylaşmak tamamen sizin elinizdedir.

Her alanda seçimler tamamen girişimciye kalmıştır. Girişimci neye karar verirse onu yapar. Ancak bunun kendisine getirisini de düşünmek zorundadır. Nitekim plansız bir başlangıç olumsuz sonuçları doğurur ve ne kadar girişimcilik kazançlı görünse de siz kazançsız çıkabilirsiniz. Bunun planlanması ve bazı şeylere önceden karar verilmesi gerekir. Örneğin kimlerle çalışacağınızı yani ekibinizi daha önceden belirleyebilirsiniz. Yine bunun yanında ofisinizi, şirketinizi nerede kuracağınız da önemlidir. Bu gibi planları yaptıktan sonra girişiminize başlamak en sağlıklı çözüm olacaktır.

Ekibinizle birlikte sizin en iyi ofis seçimi olarak Kamara ofislerine gelmeniz ve girişiminizi burada başlatmanız en etkili seçim olacaktır. Çünkü iyi bir ofis seçimi işlerinizin ilerleyişini etkileyebilecek çok önemli bir unsurdur.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmetleri vererek girişimcilere girişimlerini yapmaları adına en iyi zemini hazırlar. Ayrıca çok kullanışlı toplantı salonlarını da girişimcilere sunarak buralarda toplantılarını gerçekleştirme imkanı verir.

Kamara’da ofislerinde çalışmakla diğer girişimci rakiplerinizden bir adım önde olursunuz. Nasıl mı? İşte Kamara ofislerinde yararlanacağınız imkanlardan bir kaç tanesi;

  • Rahat ofis ortamı,
  • Profesyonel sekreterya,
  • Sanal ofis seçilmesi halinde stopaj vergisi ödemezsiniz,
  • Faturaların hepsi kiraya dahil,
  • İletişim kuracağınız yeni arkadaşlarla tanışma fırsatı,
  • Muhteşem görünümlü ofisler sayesinde müşteri memnuniyeti,
  • 7/24 güvenlik,
  • Temizlik hizmeti,
  • Tüm ofis ekipmanları ve daha fazlası…

Görüldüğü üzere Kamara ofislerinde girişimci olmak sizi bir kaç adım öne atar. Çünkü zaman kaybınız olmayacak ve meşgul olacağınız işler için harcayacağınız zamanı işinizde kullanma şansınız olacak. Bu da işinize daha çok zaman harcamanızı ve daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır. İşe iyi odaklanmak da işin başarıyla sonuçlanmasını sağlayacak bir etkendir.

Ayrıca bahsettiğimiz gibi Kamara ofislerinde sizin gibi yüzlerce farklı sektörlerden girişimci arkadaşınız olacak ve bu kişilerle tanışma, sohbet etme imkanı sağlayacaksınız. İşten kalan zamanlarda yapılan sohbetler sizin zihninizin rahatlamasını da sağlayacaktır. Yine iş sohbetlerinde bu kişilerden çoğu şeyi öğrenerek yeni bilgiler edineceksiniz. Bu da sizin gelişiminize ve başka sektörlere olan bakış açınıza olumlu yansıyacaktır.

Hatta aradığınız avukat, psikolog, yazılımcı ve daha bir çok alanda uzman kişileri dışarıda aramanıza gerek olmaz. Hepsi Kamara ofislerinde bulunmakla birlikte size yardımcı da olurlar.

Kamara’da girişimci olmanın artıları ise çok daha fazladır. Girişimcilik sektöründe ilerlemek ve başarıları kovalamak isteyen biri için ofis seçimini Kamara’da yapması kendisinin yararına olacaktır. Hem zaman kaybından kurtulacak hem de yeni kişiler tanıyarak sosyalliğini artıracaktır.

Sadece zaman kaybından değil para kaybından da kurtulacaktır. Çünkü Kamara, ofislerini tüm ofis ekipmanları ile tam donanımlı biçimde çalışanlarına teslim etmektedir. Ayrıca kullandığınız su, elektrik, internet gibi giderlerin olduğu faturalarda ödediğiniz kiraya dahildir. Bunlar için de ekstra masraf yapmadığınızı düşündüğümüzde çok karlı çıkacaksınız.

Her şeyin girişimcide bittiğini düşündüğümüzde girişimci olmanın artıları sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Ancak bu olumlu etkenleri de iyi kullanmak önemlidir. Yoksa girişimci olmanın artıları dediğimiz kıstasları iyi kullanamaz girişimci.

Mesleğinde özgür, istediğini yapabilen ve planlaması da kendine ait olan kişiler girişimci kişilerdir. Girişimci olarak kendilerine sınır koymayan kişilerin istediği başarıları elde etmeleri dileğiyle…