Her girişimin, başarılı girişimlerin arkasında bir fikir ve bu fikri uygulamaya döken bir ekip vardır. Ancak girişim fikirleri öyle sıradan ve “tamam bu fikir iyi hemen başlayalım” düşüncesiyle değil en ince ayrıntılarına kadar ve geleceği de tahmin edilerek inşa edilir. Fikirlerin kalitesi ve size neler kazandıracağı da çok önemlidir. Aslında ortaya çıkaracağınız fikrin amacı insanlara hizmet etmeli ve sorunlara çözüm üretmelidir. Peki girişimcilik fikirleri nasıl değerlendirilmeli, hangi faktörler izlenmelidir? Bu yazımızda fikrinizi öncelikle kendinize, daha sonrasında ise arkadaşlarınıza, müşterilerinize ve yakınlarınıza nasıl sunacağınız adına değerlendirmeniz gereken temel faktörlere değineceğiz. İşte bu temel faktörler;

1-Yenilikçi Yaklaşım

Woman Smiling Using Vr Goggles

Girişimcilik sektörü yenilenen, değişen ve gelişen bir sektör olmakla birlikte bu sektöre bu yönlerle ayak uydurmanız gerekecektir. Nitekim ortaya çıkaracağınız fikrin kaliteli ve insanlara iyi hizmetler etmesi adına bunlara uymak zorundasınız. Yenilikçi yaklaşım ile ortaya yeni bir icat çıkarın veya olmayan bir şeyi üretin demiyoruz. Daha önceden de olan bir şeye farklı bir bakış açısı getirerek insanların bunu rahat kullanmalarını sağlayabilmektir. Eğer ki fikriniz sonucu ortaya çıkaracağınız ürünü utanmadan, sıkılmadan ve rahatça sizin belirlediğiniz yeni yollardan kullanabiliyorsa iyi bir girişim başlatmışsınız demektir. Yenilikçi yaklaşım ile girişiminize farklı bir boyut kazandırın.

2-Projenin Hayata Geçirilmesi

Yeniliklerle birlikte ortaya çıkaracağınız projenin hayata geçirilmesi de çeşitli aşamalardan oluşur. Bunun için sıkı bir çalışma alanı oluşturmalı, ekibinizi bu noktada iyi yönlendirmeniz gerekmektedir. Sadece bunlarla da kalmıyor tabi. Bulunduğunuz il, ilçe veya merkezdeki insanların hizmetine göre bir ürün geliştirmek istiyorsanız bunun için belediye, valilik gibi kurumlardan da destek ve onay almanız gerekmektedir. Görüldüğü üzere girişimcilik fikirleri sadece fikri ortaya koymakla bitmiyor. Bunun için çeşitli alanlarla da bağınız olması gerekmektedir.

3-Yaratılacak Katma Değer

Girişiminizin değerlenmesi, ekonomisini canlı tutması nelere bağlıdır? Tabi ki kullanan insan sayısının çokluğu ve projenizin kalitesidir. Projeniz ne kadar kaliteli, göze hitap eden, gösterişli ve kullanışlı olursa o kadar müşteri çeker ve kullanım sayısı da artar. Bu da o projenin daha çok değerlenmesine ve katma değer görmesine sebep olur. Bir nevi başarıya ulaşmış bir proje örneği olur.

4-Sosyal Değeri ve Çevreye Katkısı

Two Man and Two Woman Standing on Green Grass Field

Projenizin belirttiğimiz üzer insanlara katkısı çok önemlidir. Çünkü olumlu geri dönüşleri müşterilere iyi hizmet etmesi durumunda alabileceksiniz ancak. İnsanların hayatını kolaylaştıran, çevreye katkısı büyük olan ve büyük beğeni toplayan bir projenizin olması sizi başarılı kılar. İnsanlar tarafından daha çok tanınma durumunda da olursunuz tabi ki.

Peki başarıya ulaşmak, projenizi insanlara beğendirmek ve kabul ettirmek ne kadar kolaydır sizce? Başarıya ulaşmak için günlerce, haftalarca zaman harcamış ve büyük emekler vermiş olabilirsiniz. Zaten emek verilmeden, zor işler peşinde koşmadan başarıya ulaşmak pek de mümkün değildir.

Kamara’da Başarıya Daha Kolay Ulaşabilirsiniz!

Ancak başarıya ulaşmak için bazı zor adımları ofisinizi Kamara’ya taşıyarak aşabilirsiniz. Nasıl mı?

Kamara, sizin gibi binden fazla girişimciye, şirketlere ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur. Ayrıca toplantı salonlarını da girişimcilerin hizmetine sunarak daha iyi ortamlarda ve verimli bir şekilde toplantı yapmalarına zemmin hazırlar.

Girişim fikirleri ve bu fikirlerin hayata geçmesi adına rahat ve konforlu bir çalışma ortamı sunan Kamara’da sadece ofislerden yararlanmayacaksınız. Uygun fiyatlı ofislerde yararlanacağınız bazı imkanlar;

 • Rahat ve ergonomik ofis mobilyaları,
 • Profesyonel sekreterya hizmeti,
 • Şirketinizin türüne göre hazır ofis, sanal ofis veya paylaşımlı ofis seçme imkanı,
 • Sanal ofis seçiminde stopaj vergisi ödemezsiniz,
 • 7/24 güvenlik hizmeti,
 • Kamara tarafından ofis temizliği ve düzeni,
 • Tüm ofis ekipmanları Kamara tarafından karşılanacaktır,
 • Muhteşem ihtişamlı ofis görünümleriyle müşterilerinizi daha çok etkileyebilirsiniz,
 • Faturaların hepsi kiraya dahil,
 • Fiber hızlı internet imkanı,
 • Sınırsız çay ve kahve servisleri

Tüm bu imkanların hepsini ve daha bir çoğunu Kamara ofislerinde bulabilirisiniz.

İşlerinizin profesyonel ilerlemesi adına ve siz yokken de işlerinizin devam etmesi adına profesyonel sekreter olması ayrı bir avantajdır. Gelen telefon, müşteri ve ziyaretçileri gerekirse ikramlar eşliğinde bekletir gerekirse de size bağlayarak durumu bildirir. Yani siz olmasanız bile işinizi en iyi biçimde yürütebilecek bir profesyonel sekretere sahip olacaksınız.

Zaman ve para kaybından kurtulmak isteyenler de Kamara’yı tercih ederek kurtulabilirler. Nitekim ofis temizliğinden araç gereçlere kadar her şeyin Kamara tarafından karşılandığı bir ortamda fazla ve gereksiz meşguliyetler için meşgul olmayacak ve zamandan kazanmış olacaksınız. Yine ekstra masraf yapmayacaksınız ofis ekipmanları için. Bu da sizin ekonomik bütçeniz için bir artı demektir.

Bunların yanı sıra sizin gibi yüzlerce girişimci kişilerle arkadaşlık kurarak sohbetler edecek, çay ve kahveleriniz yine Kamara’dan olacaktır. Bu hem sizin yeni bilgiler ve deneyimler öğrenmenize hem de daha sosyal bir girişimci olmanıza sebep olacaktır. Bu girişim fikirleri arasında iyi değerlendirmeleri yine girişimci arkadaşlarınız ile birlikte de yapabilirsiniz.

İyi girişim fikirleri ortaya koymak ve bun fikri doğru ortamda doğru bir ekiple gerçekleştirmek en önemşi faktörlerdendir. Bu çerçeve içinde etkili bir yönetim izler planınızı kurarsanız istediğiniz sonuçlara ulaşmak çok da zor olmayacaktır. Kamara ofislerini de tercih ederek girişiminizi en iyi şekilde devam ettirebilir, başarılara hızlıca ulaşabilirsiniz.