filmeditor time clock horror evil dead

İş dünyasında, mobilize ve esnek çalışma oranı artıyor, fakat esneklik bir anlamda kalıcı olmayan iş ve artan dış kaynak kullanımı demektir. Sonuç ise gittikçe dağınık iş gücü anlamına geliyor. Esnek çalışma bu kadar popülerken esnek çalışma yerleri ile ilgili çeşitli seçeneklerden söz edebiliriz. Hazır Ofis sistemi bu konuda öne çıkan bir alternatiftir.

İş yerinde daha az süre bulunma ve böylelikle dış harcamaların artması her zaman olumsuzluk anlamına gelmez. İşyerinde oluşturulan bir çekirdek ekip, esnek çalışan büyük bir freelancer kadrosunu kontrol edebilir.

İŞ DÜNYASINDAKİ DEĞİŞİM ETKİLEYİCİ

Personel dağılımı trendi iş merkezleri için büyük olanaklar sağladı. Bir İş yeri sahibi şöyle diyor “Bir zamanlar CEO’ların itibarı iş verdiği çalışan sayısı ile ölçülürdü, ne kadar çok çalışan o kadar çok başarı düşüncesi hâkimdi fakat şimdi her şey değişti.”

Bugünkü konjonktürde tam zamanlı çalışan sayısını en aza indirmek her girişimci için önemli bir amaçtır. Artık geniş bir tam zamanlı çalışan kadrosuna sahip olmak istenilen en son şeydir. Bu değişim iş dünyası için oldukça çarpıcıdır.

Harici kaynakların aktif bir şekilde kullanımı firmaların esnek olarak çalışabilmesini, motivasyonu yüksek çalışanlara sahip olmasını sağlar, ayrıca iş yeri alanı giderleri (gayrimenkul kirası, satın alınması ) azalacağından ekonomik açıdan da tasarruf yapılmasını kolaylaştırır. İşletme geniş freelancer havuzundan belli bir alanda becerilerini geliştirmiş “niş freelancer” seçebilir.

MERKEZİ YÖNETİM SİSTEMİ

Dünyaca ünlü bir firmanın çalışan dağılımına baktığımızda; sadece 50 tane tam zamanlı çalışanı olduğunu görüyoruz. Bu 50 çalışan, içlerinde tasarımcıların, pazarlamacıların, yenilikçilerin de olduğu 24.000 kişilik bir esnek çalışan kadrosunu yönetiyor. Bu sistem “Merkezi Yönetim Sistemi ” olarak adlandırılıyor.

“Yaşam için iş” felsefesi günümüz ekonomisinde çok zayıfladı çalışanlar da bunu istemiyor. İngiltere’deki işçilerin sadece yüzde 46’sı tam zamanlı çalışıyor part time çalışma biçimini tercih edenler ise hızla artıyor. Yakında 200.000 İngiliz işçi “sıfır saat kontratı”na geçecek. Bu formatta işçiler belli vardiyayla çalışmak yerine sadece ihtiyaç duyulduğunda çağrılacak ve çalıştıkları saat kadar ücret alacaklar.
Ekonomide yaşanan bu değişimi olumsuz olarak nitelendirmek yanlış olabilir. Bu değişim; bireyleri özgüvenini arttırma, birden fazla iş alanında yeterliliğe sahip olma, mikro girişimcilik faaliyetlerinde bulunma gibi pozitif adımlara itecektir.

Esnek Hazır ve Sanal Ofisler Çözüm Noktası

Elbette yüzlerce esnek çalışanın, mikro girişimcinin çalışacak bir ofise ihtiyacı var. Bildiğimiz gibi yaratıcı biçimde çalışanlar ve freelancerlar için home ofis sistemi her zaman yeterli gelmiyor. Esnek çalışmaya imkân tanıyan Hazır Ofis ve Sanal Ofis sistemi büyüyen freelancerlar ve mikro girişimciler ordusu için önemli bir seçenek.
Hazır ve sanal ofis sistemi özellikle çok sayıda kişinin birlikte yer aldığı proje çalışmaları için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Grup halinde, bir arada çalışmak isteyen bağımsız ekipler, esnekliğe odaklanmış mikro girişimciler için de hazır ve sanal ofis formatı gayet uygundur.

Bu tarz çalışma biçimi daha da büyüme kaydedeceğe benziyor. Sadece ifade ettiğimiz çalışanlar değil başlangıç aşamasında olan firmalar, seyahat işletmeleri kısaca esneklik, kolaylık ve rahatlık isteyen tüm iş kolları için hazır ofis göz önünde bulundurulması gereken bir çalışma tarzıdır. İş dünyasında çalışma, pazarlama, iletişim biçimleri değişimi hızlı bir şekilde değişmeye devam edecek gibi.

İŞİNİZİ BÜYÜTMEK İÇİN HAZIR OFİS

Hazır ofis sistemi ekonomik ve esnek olmasıyla özellikle işini büyütmek isteyen firmalar için önemli bir fırsattır. Hazır ofisin başka bir avantajı da çalışmaya hemen başlayabilmenizdir; fotokopi makinanız, yazıcınız, ofis mobilyalarınız, telefonunuz, yüksek hızlı internetiniz ve uzman sekreteriniz hazır! Siz sadece laptopunuzu alın ve çalışmaya koyulun işiniz dışında hiçbir şeyi düşünmeyin. Kamara, hazır ofis alanında profesyonel yaklaşımıyla kendisiyle çalışanlara önemli avantajlar sunuyor.