the office

İki buçuk yıl önce Cisco firması, çalışanları arasında ” ofis gerçekten gerekli mi ” konulu bir anket düzenledi. Bu anket sırasında dünyaca ünlü dev Network firma çalışanlarından beşte üçü verimlilik için artık iş yerinin gerekli olmadığını savunuyordu. Eğer Cisco anketi bugün yapsa muhtemelen iş yerinin gerekli olmadığı yönündeki oy sayısı daha fazla olacaktır.

İki buçuk yıl içinde pek çok değişim yaşandı. Sanal Ofis devrimi de bunda büyük pay sahibi. İşbirliği içinde ve alternatif çalışma alanlarında çalışmak ana akım bir çalışma seçeneği haline geldi. İş merkezleri son trend olan mobilize çalışma yöntemlerini benimsiyor.

Esneklik 2010 yılının anahtar kelimesiydi şimdi ise daha altı çizili bir anahtar kelime haline geldi. Cisco’nun yöneticilerinden Marie Hattar; “Araştırma sonuçlarında açıkça görülüyor ki çalışanlar için mobil, esnek bir iş hayatına sahip olma isteği en az ücret kadar önemli” diyerek bu konuya dikkat çekiyor.

Firmalar özellikle iş merkezlerini kullanım şekillerinde, ofis düzenlemelerinde değişiklik yapıyorlar. Mobil çalışmak daha kolay ve iş dünyasındaki zeki ve yaratıcı beyinlere çekici gelen bir seçenek. İş merkezlerinin ikram servisi de mobil çalışanlar için değişikliğe uğruyor.

İki buçuk yıl önce Cisco, çalışanlarının geleneksel olmayan, network bağlantılı cihazları seçtiğini ifade etti. Bu cihazların arasında arabalarda yer alan televizyon ve navigasyon cihazları da var.

Bir Cisco yöneticisi ise “ Çalışanlar için mobil olmak hayatın bir gerçeği ve iş dünyası için avantaj. Çalışmak kavramı artık bir yere bağlı değil bir yaşam tarzı. BT (Bilişim Teknolojileri) çalışanları için bu daha önemli ve gittikçe daha stratejik hale geliyor. Mobilize olmak çalışanların çok uzaktan dahi işlerini yapabilmesine ve verimliliği arttırmasına olanak sağlıyor” diyor.

SANAL OFİS İŞ MERKEZİNİZ OLSUN

summer the office office funny gif office gifİş dünyasında Sanal Ofis sisteminin ön plana çıktığını gözlemledik; bunda Sanal Ofis seçeneğinin çalışanları kısıtlamaması, yer farkı olmadan işleri sürdürebilme imkanı tanımasının önemi büyük. Kamara Sanal Ofis hizmeti ile size profesyonel bir iletişim adresi, telefonlarınızı yanıtlayacak bir sekreter ayrıca kargo hizmeti sunuyor. Aynı zamanda ihtiacınız olduğu anda müşterilerinizle ve iş arkadaşlarınızla görüşmelerinizi gerçekleştirebilmeniz için her türlü teknik donanıma sahip toplantı salonları sunuyor. Kamara ile edindiğiniz bu yardımcılar; potansiyel müşterilerinizin veya iş ortaklarınızın henüz sizinle konuşmadan dahi onların olumlu bir izlenime sahip olmasını sağlayacaktır. Kamara firmasının kargo hizmeti ile de önemli bir evrakı beklemek için eve hapsolmanıza da gerek kalmıyor.