anime computer technology electronic patlabor

Yapılan araştırmalar iş yerinde internet kullanan çalışanların yüzde altmışının sanal dolandırıcılık faaliyetlerine maruz kaldıklarını gösteriyor. Özellikle spam mesajlarla gerçekleştirilen bu etkinlikler iş yerindeki verilerin güvenliğini de tehlikeye atıyor. Yine yapılan araştırmalar ofis çalışanlarının günde ortalama altı tane dolandırıcılık e postasına maruz kaldığını ortaya çıkarmıştır.

İş yeri çalışanlarının bu konudaki başlıca hataları; güvenliğin teknik servisin işi olduğu ve onların çalışmaları dışında hiçbir şeye gerek olmadığını düşünmek, dikkatsizlik gibi faktörlerdir. Ofis çalışanları işyerinde evden daha çok bilgisayarla vakit geçiriyorlar, dolayısıyla maillerini de ofis bilgisayarlarında kontrol ediyorlar bu da güvenliği tehdit eden bir diğer önemli unsur. Sosyal medya siteleri yaygınlaştıkça, spam gönderen kişiler de sosyal medyayı buna paralel olarak yoğun bir şekilde kullanmaya başladılar. Spamcılar Linkedin gibi platformları da kullanmayı es geçmedi. İş yeri sahipleri, bu konularda çalışanlarına seminerler vermeli ve onları bu konularda bilgilendirmelidirler.

KAMARA İŞLETMELERE DESTEK OLUYOR

Kamara, Hazır Ofis seçeneği ile konforlu, kullanıma hazır bir ofisin yanı sıra kullanıcılarına bilişim desteği de sunuyor. Yüksek güvenlikli internet koruması yatırımıyla kullanıcılarına güvenli bir faaliyet ortamı sunuyor. Kamara’da konforlu çalışma alanları ve güçlü internet altyapısı ile çalışmalarınızı güvenle sürdürürken espresso makinası ile de kahvenizin tadını çıkarabilirsiniz. Kamara’nın sunduğu Hazır Ofis hizmeti, sadece laptopunuzu alarak çalışmaya başlamanıza olanak tanıyor. Bu sistemde fotokopi ve faks makinası, profesyonel sekretarya, mutfak kullanımı, dinlenme alanları gibi bir iş yerinde ihtiyaç duyabileceğiniz her şey düşünülmüştür.