fbpx

Dünya Devi Şirketler Başarıya Hangi Yollarla Ulaşmıştır?

Hepimizin bildiği ve günlük hayatta karşımıza çıkan onlarca dünya devi şirketler mevcuttur. Google, Apple, Amazon gibi teknolojik şirketlerden tutun da Nike, Adidas gibi giyim şirketlerine kadar her gün karşılaşıyoruz bunlarla. Peki bu şirketlerin bu kadar popüler olması ve her kesim tarafından tanınması nelere bağlı? Büyük başarılara hangi zaman içinde ulaşmışlar, veya ulaşmak için hangi adımlardan geçmişler hiç düşündünüz mü? Siz de kendi şirketinizin geniş sınırlara ulaşmasını ve başarıya ulaşmasını istersiniz elbette.

Dışarıdan bakıldığında bu dünya devi şirketler başarıya kolay bir şekilde ulaşmış gibi bir düşünce içine girmiş olabilirsiniz de. Ancak durum kesinlikle böyle değildir. Kendi girişiminizi bahsettiğimiz bu şirketler gibi büyütmek ve büyük başarılara ulaştırmak için belli aşamalardan, belli zorluklardan geçmelisiniz ve bunu göze almalısınız. Bu yazımızda dünya devi şirketler başarıya ulaşmak için hangi aşamalardan geçmiştir başlıklar halinde ele alacağız.

1-Uzun Dönem Plan Yaparlar ve Uygularlar

arts, build, close-up

Girişiminizi hiç bir zaman kısa vadeli düşünmeyin. Büyük şirketlere baktığımızda günlük, aylık planlar değil de uzun yıllar için plan yaparlar. Ve bu süreç içerisinde kendilerini yeniler, geliştirirler. Kalıcı olmak için de yapılması gereken budur aslında. Kısa vadeli planlarda da başarılı olabilirsiniz ancak adınızı duyurmanız güç olur. Eğer tanınmak ve geniş sınırlara yayılmak istiyorsanız büyük düşünün ve uzun yıllar için plan yapın. Plan yapmakla da kalmayın, bu planı etkili bir şekilde uygulayın.

2-Yenilikçi Fikirler İle Küçük Adımlar Atın

analysis, blackboard, board

Belki de aklınıza gelen bir fikir dünyayı değiştirebilir. Bir dönüm noktası oluşturabilirsiniz bu fikirle. Ancak hiç bir şeyi bahane etmeden bu fikrin arkasında durmalısınız. İmkanım yok, alanım yok gibi yanlış düşüncelere kapılmamak gerek. Bu bahanelerin, fikrinizin gerçekleşme süresini ertelediğini de unutmayın. Nitekim Google şirketi ilk olarak evin bodrumuna kuruldu. Fikriniz için küçük adımlarla başlayın ve her adımda kendinizi daha da büyütün. Tabii ki doğru bir planlama ile.

3-Eleştirilere Açık Olun

Sizi eleştiren bilerek veya bilmeyerek önünüze geçmeye çalışan kişiler olacaktır. Bu kişilere karşı boyun eğmemelisiniz. Tabi fikrinize, girişiminize güveniyorsanız. Aileniz bile size ne gerek olduğunu belirtebilir. Onları ikna etmek zorunda da değilsiniz. Kulaklarınızı tıkayarak işinize odaklanın. Bu, eleştiriler karşısında gösterilecek en iyi cevaptır.

4-İnsanların Seni Tanımasını Sağla

Baktığımız zaman dünya devi şirketler insanlar tarafından oldukça tanınmış ve bilinmiştir. Peki bunu nasıl yapmışlardır. Örneğin iyi bir logo ve web sitesi çalışması yaparak işe başlayabilirsiniz. İnsanların aklında yer edecek logo ve sloganlar oluşturabilirsiniz. Web sitesi sayesinde de neler yaptığınızda, neye ve nasıl hizmet ettiğinizden bahsederek kalitenizi insanlara aktarabilirsiniz. Böylece insanlar sizi internet üzerinden de tanıyarak yaygınlaşmanızı sağlayacaktır.

5-Piyasayı Analiz Edin

U.s Dollar Bills Pin Down on the Ground

Kuracağınız şirket için gerekli olanlardan biri de sermayedir. Sermayenizi iyi ayarlayarak piyasayı da analiz etmelisiniz. Sektöre hızlı bir şekilde atılmak yanlış ve riskli karar olacaktır. Doğru bir gözlem ve plan yaparak pazardaki boşlukları kendiniz açınızdan olumlu konumlandırmanız gerekecek. Bu adımı gerçekleştirdikten sonra maddi olarak da hazır olduğunuzu göstereceksiniz.

Peki ilk ve yeni girişim için maliyet ne ölçüde olmalı hiç düşündünüz mü? İlk etapta ne kadar planlı da olsa çok harcama yapmanız gerekecek ve gideriniz bir hayli yüksek olacaktır. Ekibinizi ayarlamak, ofisinizi ayarlamak, gerekli düzenlemeleri yapmak derken bir hayli zamanınız da gidecektir aslında.

Ofisinizi Kamara’ya Taşıyarak Hem Maliyetten Hem de Zamandan Tasarruf Edin

Ofisinizi Kamara’ya taşımak size büyük ölçüde katkı sağlayacak ve çoğu şeyden tasarruf edebileceksiniz. Peki bu nasıl olacak, açıklık getirelim.

Kamara, yedi farklı şubesinde 1000’in üzerinde mutlu müşterilerine, firmalara ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan ve bunların yanında toplantı salonu kullanma imkanını da veren bir kuruluştur.

Kamara Ofislerinde Hangi İmkanlardan Yararlanacaksınız?

Kamara ofislerinde sizi bekleyen ve hoşunuza gidecek bir çok imkan vardır. Bunlar;

  • Rahat çalışma alanları,
  • Resepsiyon,
  • Profesyonel sekrterya,
  • Ofis ekipmanları,
  • Temizlik hizmeti,
  • 7/24 güvenlik,
  • Telefon, su, elektrik gibi faturaların tümü kiranın içinde,
  • Fiber internet,
  • Sınırsız çay, kahve ikramı

Kamara ofislerinde bu ve bunun gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için kaliteli ve profesyonel çalışma alanlarınızın olması gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Kamara, ofisleri ve profesyonel sekreterleriyle sizlere bu kaliteli alanı sunmaya hazır.

Gelen müşterilerinizin sekreterleriniz tarafından en iyi biçimde, çay, kahve eşliğinde ağırlanması ve ofisin son derece kaliteli, dizaynlı oluşu sizi müşterinizin gözünde iyi  bir konuma getirecektir. Müşteri memnuniyeti sağlanması diğer müşteriler için de açılacak kapıdır.

Ofisiniz için kağıdından yazıcısına kadar tüm ofis ekipmanları da hazır biçimdedir. Ayrıca yine ofisinizin temizliği her gün yapılmaktadır. Bunları düşündüğümüzde işe odaklanmanız hiç de zor olmayacaktır. Ayrıca ekstradan temizlik ve araç gereçler için de para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Kamara’nın size sunduğu profesyonel sekreterler sayesinde de siz ofiste olmasanız bile sizin adınıza gelen evraklar, dosyalar ve yine sizin adınıza gelen telefonlar karşılanacaktır. Bu sayede hem evrakları temin etmek için zaman kaybetmemiş olacaksınız hem de müşterilerinizi kaçırmış olmayacaksınız. Bu, sizin için büyük bir kazanım olacaktır.

Ayrıca Kamara ofislerinde sizin gibi yüzlerce girişimci arkadaşlarınız, komşularınız olacak. Bu kişilerle işten kalan zamanlarda sohbet etmeniz, işler hakkında istişare etmeniz hem kafanızı dinlendirmeye hem de yeni şeyler öğrenmenize yarayacaktır.

Bu imkanlardan yararlanmak ve şirketinizi başarıya ulaştırmak için Kamara şubelerine uğramanız ve yakından görmeniz yeterli olacaktır.

Siz de dünya devi şirketler gibi başarılara ulaşmak ve adınızdan söz ettirmek istiyorsanız bu gerekli 5 adımı şirketiniz ve kendiniz için uygulamalı ve istikrara dönüştürmelisiniz. Hiç bir başarının kısa zamanda gerçekleşmeyeceğini de bilerek yola çıkmanız sizi sabırlı ve istikrarlı yapacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir