fbpx

Daha Üretken Olmak İçin Çalışma Masasında Neler Olmamalı?

Küçük detaylara takılır mısınız? Bence takılmalısınız çünkü bu küçük gibi görünen detaylar daha sonrasında büyük bir soruna dönüşebiliyor. Bu hayatın her alanında vardır. Küçük sorunları görmezden gelmek yerine dikkat etmeli ve en başta düzeltmelisiniz ki ileride size gerçekten büyük sorunlar yaşatmasın. Hem daha üretken olmak adına hem de işinizde daha sağlam bir şekilde ilerlemek adına gözden kaçmamalıdır küçük ayrıntılar.

Bu yazımızda küçük ayrıntılar altında çalışma masasının düzeni, neler bulunup neler bulunmaması gerektiğine değineceğiz. Sıkça karşılaşılan bir sorun olsa da çoğu kişi bu sorunu sürekli erteliyor ve az da olsa çok da olsa olumsuz bir şekilde etkilenebiliyor. Bundan etkilenmemek adına neler yapılabilir? İşte çalışma masasında sizin dikkatinizi dağıtacak olan ve bulundurmamanız gereken şeyler;

Sağlıksız Atıştırmalıklar

blur, burger, close-up

Hemen her masada denk gelmişizdir sağlıksız atıştırmalıklara. Bisküvi, çikolata ve benzeri gibi yiyeceklerdir bunlar. Bunların daha çok molalarda tüketilmesi gerektiği tarafındayız. Çünkü iş yaparken özellikle de işinize odaklıyken farkında olmaksızın bir paket yediğiniz bisküvi sağlığınız açısından da olumsuz bir durum olacaktır. Dolayısıyla siz fark etmeseniz de verimliliğiniz düşecek ve daha kısa sürede bitmesi gereken iş daha uzun sürecektir. Bundan ötürü atıştırmalık yiyecekler hem azaltılmalı hem de tüketilecekse mola verdiğiniz zamanlarda tüketilmelidir.

Kişisel Bakım Ürünleri

Masanızın üstünden bulunması ihtimal olan diğer şeyler de size ait olan kişisel bakım ürünleridir. Diş fırçası/macunu, parfüm, losyon gibi ürünlerdir bunlar. Bunların masada olması sizin beyninizde farklı uyarıcıları çalıştırarak işten kopmanıza neden olacaktır. Çünkü sizde o anda dikkat dağınıklığı meydana gelecektir. Bundan etkilenmemek adına ürünlerinizi asıl yerlerinize koymalısınız.

Öğlen Yemeği

Yine çokça rastlanılan yanlış durumlardan biridir. Kişilerin işten zaman kazanmak adına öğlen yemeklerini masalarında yemesi doğru karşılanmamalıdır. Çünkü araştırmalara göre insanın sürekli aynı yerde olması, ortam değiştirmemesi kişide bir bunalım ve verimsizlik yaratır. Bu verimsizliğe düşmemek adına molalarınızı, öğlen yemeklerinizi bahçede, terasta, mutfakta veya dışarıda değerlendirebilirsiniz.

Tabi bu ortamlar için de ofisinizin tam donanımlı ve size en iyi hizmeti verebilmesi gerekmektedir. Nitekim ofisinizde mutfak, lavabo, bahçe, teras gibi yerlerin olması sizin daha kolay ve rahat çalışma sürdürmenizi sağlayacaktır. Ofisini Kamara’ya taşıyan girişimciler bu tür sorunlarla karşılaşmıyor! Çünkü Kamara’da öğlen yemeklerinin yenmesi için mutfaklar, teraslar ve temizlik ürünlerinin yeri için lavabolar da mevcuttur. Her şeyin yerli yerinde olduğu bir ofiste düzensizlik söz konusu bile değildir. Dolayısıyla bu sizin veriminizi de olumlu etkileyecektir.

Oldukça Fazla Olan Notlar

Woman Standing in Front of Sitting People

İş gereği kısa notlar tutup bu noktaların kaybolmaması adına mantar tablolara asılması kişinin bilgiye hızlı erişmesini sağlar. Ancak bu bilgilerin yer adlığı kağıtlar da çok fazla tutulmamalı. Çünkü gereğinden fazla olan ve göz yorma derecesine kadar gelen yazı alanı da dikkatinizi olumsuz etkileyerek veriminizi düşürür. Size lazım olan bilgiyi de ararken baya zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Bundan ötürü fazla abartmayarak mantar tablolarını kullanabilirsiniz.

Kirli Çay/Kahve Bardakları

İçtiğiniz çay veya kahvelerin bardaklarını masada tutmamalısınız. Bu hem düzensiz bir ofis izlenimi verir hem de yine ister istemez dikkatinizi dağıtır. Mutfağın önemi burada da devreye girmektedir. Bardaklarınızı mutfağa koyarak masanızı daha düzenli tutabilirsiniz.

Kamara’da Daha Düzenli Ofislerde Çalışın

Düzenli çalışmak insanın verimini artıran etkenlerden biridir. Bundan dolayı bahsettiğimiz olayların hepsi düzensizliğe yol açmakla birlikte iş verimini de düşürür. Bu gibi olaylarla karşılaşmamak adına ofisinizde düzeni sağlamalı ve sorumlu da davranmalısınız.

Mutfak, lavabo gibi yerlerin olmaması sizin için ekstra bir sorun oluşturabilir. Her şeyin bir odada olduğunu düşündüğümüzde bu sizi yoracaktır. Bundan ötürü ofis seçerken bunlara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ofis seçiminizi Kamara’dan kullanmak bu açılardan sizin rahat olmanızı sağlar. Çünkü Kamara’da bir girişimcinin isteyeceği bütün olanaklar mevcuttur.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere ve firmalara hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Ofislerin yanında toplantı salonlarını da müşterilerinin hizmetine sunan Kamara’da tüm ofisler düzenli ve temizdir.

Kamara’da ofislerin yanı sıra faydalanacağınız bir çok imkan vardır. İşte o imkanların tümü;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Görüldüğü üzere Kamara’da size düşen sadece kendinize ait olan işi sürdürmek yani işinize odaklanmaktır. Girişimcilerin daha üretken olmak adına sunulan bu imkanlar dahilinde daha rahat bir çalışma ortamı sağlanır.

Ayrıca bahsettiğimiz ofis düzeni ve temizlik gibi işler de tamamen Kamara’ya ait olacaktır. Kamara sizin yerinize bu işlerle uğraşarak hem zamandan kazanmanızı sağlayacak hem de işinize geldiğiniz her gün daha temiz, düzenli ofislerle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Bu düzen ve temizlikle beraber veriminiz artacak ve daha üretken olmak için ekstra işlerle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Kamara ofislerinde dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz teras, bahçe, mutfak ve lavabolar da mevcuttur. Tüm bu imkanların yer aldığı Kamara ofislerinde çalışmalarınızı devam ettirerek sizin açınızdan çok büyük bir kazanım olacaktır.

Daha üretken olmak adına ele aldığımız düzen ve temizlik konusun çalışma masalarında nelerin bulunmaması gerektiğine değinerek detaylıca anlatmaya çalıştık. Ofis seçiminin de bu noktada etkili olacağının farkına varmalısınız. Daha düzenli, temiz ofisler ve daha üretken olmak adına Kamara’yı tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir