fbpx

Daha Sağlıklı Bir Ofis Ortamı İçin Yapılması Gerekenler

Altintepe-Ofis

Hazır Ofis Yöntemleri

Daha sağlıklı bir ofis ortamı için bulunması gerekenler nelerdir? Hangi faktörler ofis ortamlarının sağlıklı ve rahat olmasını sağlar? Bir girişimci olarak çalışmalarınızı rahat, sağlıklı ve donanımlı ofislerde sürdürmek isteyebilirsiniz. Bu noktada tercih edeceğiniz ofis ortamlarında bir kaç faktöre dikkat etmelisiniz. Özellikle kendi rahatınız adına ofisleri seçme noktasında tedbirli davranmalısınız. Daha sağlıklı bir ofis ortamı için gerekli olan faktörleri ele alacağınız bu yazımızda yer vereceğimiz alt başlıklar şunlardan oluşmaktadır:

 • Temiz ve ferah ofis alanları oluşturun,
 • Ofislerin aydınlatmasını iyi ayarlayın,
 • Dinlenme alanları oluşturun,
 • Konforlu ve rahat ofis mobilyaları,
 • Ofis seçimlerinizi Kamara’dan yana yapın,
 • Kamara’da ne tür ofisler var,
 • İlgili yazılar

Özel sektörde işlerin başarıya ulaşması hem daha kolay hem de daha zordur. Bu kolaylık, zorluk derecesi tamamen firmalara, firma yetkililerine ve çalışanlarına bağlı bir olaydır. Artan rekabet ortamında iş stresinin de arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü her gün yeni bir firmanın yeni ekiplerle başarıya ulaştığını görmek içten içe insanları bu noktada daha hırslı yapmaktadır. Bu hırs çoğu zaman çeşitli zararlara yol açsa da girişimciler bu durumlara gelmemelidir. Çünkü tamamen işlerine odaklanarak ilerlemeleri gereken bu süreçte başarma hırsı onları geri plana çekecektir. Bu hırstan kaynaklı stresler ve yanlış hamleler bir çok olumsuz faktöre de neden olacaktır.

Bu noktada çeşitli faktörler de bu durumu etkiler. Olumlu ya da olumsuz olarak etkileyen faktörler arasında çevre, iş planı, ofis, ekip yer almaktadır. Başarı için gerekli olan bu faktörler bir zincirin halkası gibi düşünülebilir. Bu noktada daha çok çalışacağınız ortamlar önemli yer tutmaktadır. Daha sağlıklı ve verimli ortamlarda yer almak adına şu önerileri dikkate alabilirsiniz:

Temiz ve Ferah Ofis Alanları Oluşturun

Ferah ve Geniş Ofis Bostancı

Temiz ve Ferah Ofis Alanları Oluşturun

Temiz, düzenli ve ferah bir ortamda çalışmak kişilere daha fazla verim katmaktadır. Bu doğrultuda ofislerinizin sürekli olarak temiz tutulması önemlidir. Böylece herhangi bir hastalık, rahatsızlık olaylarından da muaf olursunuz. Gerek kendi gerekse de çalışanlarınızın sağlığı açısından sürekli temiz ve düzenli ofislerde yer almanız gerekmektedir.

Ofislerin Aydınlatmasını İyi Ayarlayın

Işık, çalışmak adına önemli bir faktördür. Karanlık ve ışık görmeyen yerlerde çalışmak insanın içini karartırken işlerine odaklanması noktasında da olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra çok ışık alan yerde de çalışmalarınız olumsuz etkilenebilir. Çünkü belli bir yerden sonra insanları rahatsız edebilir. Bu ışık dengesini iyi ayarlayarak ofislerinize gerekli ve yeterli ışığı sağlayabilirsiniz.

Dinlenme Alanları Oluşturun

Dinlenme Alanları Oluşturun

Çalışmak kadar çalışmalara daha iyi odaklanmak için dinlenmek de önemlidir. Bu noktada çalışmalarınıza ara verdiğinizde dinlenecek alanları hem kendiniz hem de çalışanlarınız için oluşturmak oldukça önemlidir. Bu mola esnalarında kuracağınız sohbetler, alacağınız oksijen size çok iyi gelecektir. Eğer ofisinizi Kamara’ya taşırsanız bu gibi imkanlardan fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Çünkü Kamara’da yer alan teras katlarda, bahçelerde çalışmalarınıza ara verdiğinizde vakit geçirebilir ve enerjinizi toplayabilirsiniz. Böylelikle verimli bir zaman da geçirmiş olursunuz.

Konforlu ve Rahat Ofis Mobilyaları

Ofislerde rahat etmeniz ve müşterilerinizi, ziyaretçilerinizi de daha iyi ağırlamanız için mobilyaların çok iyi seçilmesi gerekir. Özellikle ergonomik ve kişiyi yormayan mobilyaların olması daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Yine Kamara’da çalışmalarını sürdüren kişiler bu konuda da sıkıntı çekmeyerek son derece kaliteli ve rahat olan ofis mobilyaları ile donatılmış ofislerde yer alacaktır. Böylelikle hem çok rahat olacaklar hem de işlerini daha da hızlı biçimde sürdüreceklerdir.

Ofis Seçimlerinizi Kamara’dan Yana Yapın

Bir ofiste olması gereken her şeye sahip olan Kamara’da çalışmalarınızı sürdürmek sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır. Çünkü Kamara ofislerde ihtiyacınıza göre her şey düşünülerek hizmetinize sunulmaktadır. İşte Kamara’da yer alan ve yararlanacağınız fırsatlar:

 • Son derece kaliteli ve donanımlı ofislerde çalışma imkanı,
 • Sürekli olarak temizlik hizmeti,
 • 7/24 güvenlik,
 • Profesyonel sekreterya hizmeti,
 • Ergonomik ofis mobilyaları,
 • İş için gerekli tüm ofis materyalleri,
 • Elektrik, doğal gaz gibi giderlerin hepsi kiraya dahil,
 • Tanışacağınız ve sohbet edeceğiniz onlarca kişi,
 • Sürekli olarak çay, kahve ikramları.

Tüm bu imkanlar eşliğinde Kamara’da yer alan ofislerde çalışmak sizin daha sağlıklı ortamlarda çalışmanız anlamına gelecektir. Böylelikle işlerinize odaklanmanız daha da artacakken başarılı olma ihtimaliniz de artacaktır.

Kamara’da Ne Tür Ofisler Var?

Kamara’da Ne Tür Ofisler Var?

Kamara’da her kesimden çalışan kişiye ofis ortamları mevcuttur. Çalışmalarını fiziksel bir ortamda sürdürmek isteyen kişiler için hazır ofis ve paylaşımlı ofis seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca uzaktan çalışanlar için de ofis ortamları mevcut. Sanal ofis imkanı ile home-office ya da freelancer çalışanlar da Kamara’dan yararlanabilir.

Uygun kira fiyat seçenekleri ile çeşitli ofis ortamlarını kullanıcıları için hizmete sokan Kamara’da isteyebileceğiniz tüm imkanlar mevcuttur. Siz de daha sağlıklı ofis ortamlarında yer almak ve çalışmalarınızı çok daha rahat, hızlı yürütmek için ofisinizi Kamara’ya taşıyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

 1. Ofis Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir
 2. İdeal Ofis Nasıl Olmalı
 3. Kamara Toplantı Odaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir