Covid-19 salgını sağlıktan ekonomiye, eğitimden tarıma kadar birçok sektörü olumsuz anlamda etkilemiştir.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan, insanların ölümüne kadar sebep olan bu salgın sürecinde binlerce işçi, firma ve şirket de mağdur durumda. Günümüzde herkes daha çok eve kapanmış olup internetten ayrılmamaktadır. Günümüzde dahi internetin ne kadar güçlü bir yapısı olduğu görülmektedir. Buna bağlı olarak ekonomik kriz olmasına rağmen bile işletmesini e-ticaret yazılımlarına emanet eden kişiler mağdur olmamakta ve işlerine aynı tempoda devam etmektedir.

Partnerliğimizdeki İdeaSoft ile birlikte Sanal Ofis merkezlerimizin ve e-ticaret yazılımlarının önemine dikkat çekeceğimiz bu yazımızda şu alt başlıklara yer vereceğiz:

  • Covid-19 salgını ile parlayan sektörler,
  • Bu durum nasıl fırsata dönüşür,
  • Covid-19 sürecinde firmanız için neler yapmalısınız,
  • E-Ticaret yazılım desteği ile siz de ulusal hizmet verin,
  • İlgili yazılar

Günümüzdeki trend konulardan biri Covid-19 salgınıdır. Çünkü Covid-19 salgını sadece Türkiye değil tüm dünyayı etkisini altına almıştır. Durum böyle olunca “küresel salgın” olarak da adlandırılmaktadır. Bu salgın başta insan sağlığı olumsuz etkilemiştir. Gencinden yaşlısına kadar hızlı biçimde yayılan Covid-19 salgını insanlarda kalıcı hasarlar bırakmakta ya da insanları öldürmektedir. Milyonlarca kişiye bulaşan ve yüz binlerce kişinin ölümüne sebep olan bu salgın sadece insan sağlığını değil birçok alanda da insanlara zarar vermeye devam etmektedir.

Peki Pandemi Nasıl Fırsata Dönüşür

Coronavirüs salgını sağlıktan sonra en çok da ekonomiyi etkilemiştir. Salgınla beraber birçok sektörden firma ve şirket ekonomik krize kadar gerilemiş ve üretim yapamaz hale gelmiştir. Birçok açıdan dünyayı olumsuz etkileyen Coronavirüs salgını küçük esnaf ve kendi çapında hizmet veren startup firmaları da fazlasıyla etkilemiştir. Müşteri kaybına uğrayan firmalar çalışanlarını da işten çıkarmak zorunda kalmıştır. Tabi işten çıkarılmak zorunda kalan işçiler ise bu durumdan daha da olumsuz etkilenmiştir.

Covid-19 Salgını İle Parlayan Sektörler

Pandemi Nasıl Fırsata Dönüşür

Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik sorunlar oluşmaya başladı. İnsanların çok büyük bir kısmı da evlerinde durarak ihtiyaçlarının çoğunu internet üzerinden yapmaya başladı. Buradaki kilit nokta da bu: İnternet. İnternet, insanların evlere çekilmesi ile birlikte etkisini daha da göstermeye başladı. Sosyal medya, mobil uygulamalar ve e-ticaret artık günümüzde vazgeçilmez uğraş alanları oldu.

Ekonominin bu kadar kötü ve insanların mağdur olduğu bu dönemde internet üzerinden sektör oluşturan e-ticaret platformları değer kazandı. Çünkü insanlar artık dışarı çıkmamakta ve ihtiyaçlarını tamamen internet üzerindeki e-ticaret sitelerinden yapmaktadır. Bu da haliyle e-ticaret sitelerinin yoğun çalışmasına ve bu salgın döneminde dahi fazlaca para kazanmasına yol açmıştır.

Pandemi Nasıl Fırsata Dönüşür?

Çevrim içi mağaza olarak da tabir edilen e-ticaret platformları insanların 7/24 biçimde online olarak rahatça kullandığı ve ihtiyaçlarını giderdiği bir sektördür. Buna göre küçük firmaların çoğu da kendi web siteleri üzerinden satışlarına devam etmekte olup bu ekonomik kriz sürecinden az etkilenmek ya da hiç etkilenmemek amacındadır.

Ancak birçok eski ve gelişmemiş işletmeler de mevcuttur. Bu işletmelerden birine siz de sahip olabilirsiniz. Küçük ve internet ticaretine kapalı olan firmalarınızı bu kriz döneminde nasıl ayakta tutabilirsiniz? Öncelikle yapmanız gereken bilinmedik, küçük ve duyulmayan lokasyonunuzu bilinen ve insanların çokça tercih ettiği bir adrese taşımanız olacaktır.

Bu noktada Kamara, size destek olmaya devam ediyor! Sağlamış olduğunuz sanal ofis hizmetleri kapsamında adresinizi yasal adres olarak gösterebileceğiniz paketlerimiz ile işletmenizi merkezi noktaya taşıyabilirsiniz.

Covid-19 Sürecinde Firmanız İçin Neler Yapmalısınız?

Dijital Pazarlama Pandemi ile öne çıkıyor.

Covid 19 dijital yatırımları arttırdı.

Siz de bu salgın döneminde işletmenizi daha aktif hale getirmek ve müşteri ağınızı kaybetmemek aksine daha da artırmak istiyorsanız öncelikle hazır ofis ve sanal ofis hizmeti sunduğumuz firmamızdan, Kamara’dan, sanal ofis kiralayarak bu girişime adım atabilirsiniz. Sanal ofis kiralayarak işletmenizi yasal, merkezi ve güvenilir bir adrese taşımış olacaksınız. Bu işlemin ardından ise tesis yetkililerimiz ve takım arkadaşlarımız öncülüğünde işletmenizi yeni lokasyonda internete nasıl taşıyacağınızı da öğreneceksiniz.

Kamara’nın partnerlikleri ile birlikte e-ticaret yazılım hizmetlerini, sanal ofis girişim paketine dahil olan tüm kullanıcılarımıza denemeleri için ücretsiz olaran sunmaya devam ediyoruz.

Bu noktada gerek destek, gerek platform yapısı gerekse de yenilikçi oluşu ile İdeaSoft ile partnerlik kurarak bu hizmeti birlikte sunmaya karar verdik.

E-Ticaret Yazılım Desteği İle Siz de Ulusal Hizmet Verin

Sunduğumuz bu imkan ve hizmetler neticesinde hem çeşitli imkanlardan yararlanacağınız sanal ofis hizmetinden yararlanacaksınız hem de işletmenize e-ticaret deneyimi de katarak daha fazla müşteri ağına ulaşmış olacaksınız. Tüm bu imkanları iyi değerlendirmeniz neticesinde ise bu gibi kriz, salgın dönemlerinde de ayakta kalmayı başaracaksınız. Büyük şirketlerin daha çok tercih ettiği bu yöntemi siz de bir fırsat gibi görerek serüvene katılmayı tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

  1. Covid-19 Süreci İçerisinde Evden Çalışma Durumu
  2. Krizlerde Ayakta Durmak İçin 5 Yol
  3. Sanal Ofise Geçme Nedenleri