computer office jim carrey working keyboard

Evden çalışmak yani “Home Office çalışmak” çok avantajlı gibi görünse de çeşitli dezavantajlarının olduğu da unutulmamalı. Her on çalışandan altısı ailelerini, çocuklarını ihmal etmek zorunda kaldıklarını belirtmiş. Evde ofis konforu yakalanmadığı zamanlarda ise duruş bozuklukları omuz sırt ağrıları gibi sağlık sorunları da yaşanabiliyor.

 

 

 

Esnek çalışma alanında uzman, dünyaca saygın bir firmanın yaptığı 3.000 kişiyi kapsayan bir araştırmanın sonuçlarına göre çalışanlar düşük internet hızından, ofis malzemelerine ulaşamadıklarından ve evcil hayvanların verimliliklerini olumsuz etkilediğinden şikâyetçi.

Evden çalışmanın başlıca dezavantajları ise şöyle;
  • Aile üyelerine yeterli zaman ayıramamak (%59)
  • İşe konsantre olamamak (%42)
  • Aile üyelerinin, evcil hayvanların iş konuşmalarını engellemesi (%41)
  • Uygun olmayan çalışma alanları, sağlık sorunları (%18)

İş dünyasının önde gelen iş adamlarından biri ise “Home Office pratik ve aile dostu, fakat yine de işlerimi ev dışında bir yerde yürütmek isterim, ofisler çalışmak toplantı gerçekleştirmek için daha uygun oluyor, ofis ortamı sizi motive ediyor. Kablosuz, taşınabilir teknolojilerin artması tamamen evden çalışmayı şart haline getirmemeli, esnek çalışma bir seçenek olarak kalmalı. ” şeklinde görüş bildiriyor.
Başka bir yönetici ise “Çalışanlar, esnek çalışma uygulamalarından yararlanmak için doğal olarak istekli ama evden çalışma kolaylıkla konsantrasyonu ve verimliliği etkileyebilir. Araştırmalar alışılageldik evden çalışma sistemi yerine ev ortamına yakın profesyonel çalışma alanları tercih edilmesi gerektiğini gösteriyor. ” diyor.

Başarılı firmalar ise verimli çalışmak için bir üçüncü seçenek bulmuşlar. Ofis, ev gibi çalışma alanlarını değil kütüphane, iş merkezleri, gibi yerleri tercih ediyorlar.
Yarım uzaktan çalışma sistemi, yani çalışanların hem ofisten hem evden çalışmalarına imkân sağlayan çalışma biçimi verimliliği arttırıyor. İş dünyasındakilerin ailelerine ve kendi hayatlarına daha fazla zaman ayırabilmelerine imkân tanıyor. İş ile aile arasındaki dengenin kurulmasını kolaylaştırıyor.

Kamara’da Kendi Ofisinize Geçin
Evde çalışmanın verimliliğinizi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorsanız ve profesyonel bir çalışma alanına geçmek istiyorsanız.Kamara’nı n sizlere sunduğu Hazır Ofis sistemini değerlendirebilirsiniz. Hazır Ofis’inizde yedeklemeli yüksek hızlı internetiniz, kaliteli ofis mobilyalarınız, faks ve fotokopi makinanız, deneyimli temizlik personeliniz hazır. Kısaca kaliteli bir ofiste olması gereken ne varsa Hazır Ofisinizde var. Hazır Ofis’te bozulan herhangi bir cihazı tamire göndermek, klima bozulunca servis çağırmak sizin göreviniz değil siz sadece çalışmanıza odaklanın. Hazır Ofis sistemi ile işiniz dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyerek kaliteli bir ortamda çalışmalarınızı sürdürmenin tadını çıkarabilirsiniz.