Çoğu sektörden kişiler işini ofislerinde, çalışma masalarının üzerinde gerçekleştirmektedir. Buna göre bilgisayar üzerinden çalışan binlerce insan mevcuttur. Bu gibi durumlarda işinizde daha verimli olmak da önemlidir. Ofisinizi hangi konumda ve ne gibi imkanlara sahip biçimde tercih ettiğiniz de oldukça önemlidir. Buna göre çalışma masanız ile zihinsel performans arasındaki ilişkiye değineceğimiz bu yazıda şu alt başlıklara yer vereceğiz:

  • Bilim adamlarına göre masanız sizi öldürmeye çalışıyor,
  • Kamara, sizi sürekli oturmaktan kurtaracaktır,
  • Kamara’da neler bulacaksınız,
  • İlgili yazılar

Gün boyunca çalışma masasında oturmak sadece fiziksel sağlığınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda sizi bir serseme de çevirebilir.

Bilim Adamlarına Göre Masanız Sizi Öldürmeye Çalışıyor

unnamed (1)

Bilim Adamlarına Göre Masanız Sizi Öldürmeye Çalışıyor

New York Times ‘ın haberine göre, bilim adamları, gün boyu oturulduğu takdirde kaslarda oluşan zararlı metabolik etkilerin, düzenli dozlardaki yapılan egzersizlerle bile giderilemediğini belirttiler. Son zamanlardaysa oturmanın verdiği zararlarla ilgili yeni bulgular ortaya çıktı. Sürekli oturmak, sadece sizi daha kilolu yapmıyor, aynı zamanda zihinsel perfonmasınızı da geriletebiliyor.

Almanya Max Planck Enstitüsünden araştırmacı Sabine Schaefer, yürümenin hafıza üzerindeki etkisi ile ilgili bir araştırma yaptı. Çocukken belki de anneniz size, yürürken aynı anda sakız çiğnememeniz konusunda uyarı yapmıştır. Fakat Schaefer çocukların ve genç yetişkinlerin, yürüme ve oturma esnasındaki performanslarını karşılaştırınca, aldığı sonuçların anne tavsiyelerinden farklı olduğunu gördü.

Yapılan araştırmalar şu sonuçları veriyor;

İlk çıkarım, her iki yaş grubunda da yürürken ortaya çıkan “zihinsel performansın” otururken veya  yürürken gerçekleşen zihinsel performansa göre daha yüksek olduğunun belirlenmesiydi. Bu durum gösteriyor ki, zihinsel performans ikili görev durumunda  artış göstermektedir. Veya, araştırmacıların raporlarına göre, yürüme sırasında fiziksel ve mental aktivite ile ilişkili bir aktivasyon artışı gözlemlenmiştir. Yürürken oluşan enerji artışınız daha sonra düşünme ve yaratıcılık etkinliğinizi de arttırmaktadır.

Peki bilim adamları araştırma esnasında neden, insanları “sabit hızla” yürütmemeyi tercih ettiler? Bilim adamları, koşu bandında insanların yürüme hız değerleri arasındaki performansına dikkat ederek, genelde tercih edilen sabit hızlarda yürümenin, hafızada artışı yeteri kadar sağlayamadığını gözlemlediler. Tabi ki, bu durum “bütün zihinsel aktiviteler yürürken yapılmalıdır” demek değildir. Fakat son araştırmalar göstermiştir ki, çalışma masalarında uzun süreli oturmanın fiziksel ve zihinsel etkinlik adına çok zararlı olduğuna dair kanıtla bulunmaktadır. Bir diğer bulgu ise, yaratıcı atılıma, uğraştığımız problemden uzaklaştığımız zaman sahip olacağımızı göstermiştir, hatta en iyi fikirlerin duşta dinlenirken ortaya çıktığı hepimiz tarafından tecrübe edilmiştir.

Sonuç olarak, yürümek veya koşmak farklı zihin alanlarımıza ulaşmamızda iyi bir yoldur,her şeyin ötesinde bu yol Einstein ve Charles Darwin’e faydalı olmuştur. Diğer bir görüşe göre de doğal bir ortamda geçirilecek beş dakika havanızı yerine getirmektedir.

Kamara Sizi Sürekli Oturmaktan Kurtaracaktır

Birçok işini ofisten yürüten kişi ofisini Kamara’ya taşıyarak gerek iş anlamında gerekse de zihinsel anlamda kendini çok daha iyi hissedebilir. Buna göre Kamara’da tercih edeceğiniz ofisler sayesinde işlerinizi daha iyi yapacak iken aynı zamanda Kamara bünyesinde yer alan bahçeler, çay salonları hatta ofislerin sahil ve spor salonlarına yakın olması nedeniyle çalışan kişilere birçok anlamda katkı sunduğu da bir gerçektir. Bu anlamda Kamara hazır ofislerini tercih etmeniz sizlere daha yarar sağlayacaktır.

Kamara’da Neler Bulacaksınız?

unnamed

Kamara’da Neler Bulacaksınız?

Kamara, sizlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis imkanları veren ve bunların yanı sıra toplantı salonlarından da yararlanmanızı sağlayan bir profile sahiptir. Bu gibi çeşitli imkanlar sunan Kamara sayesinde siz de işlerinizi daha iyi ve verimli biçimde yapacak olup sürekli masa başında olmayacak kadar da sosyal olabileceksiniz. Böylesi imkanlara sahip olan Kamara’da siz de ofis kiralayabilirsiniz.

Kamara, konumunun sahilde olması, spor alanlarına yakın oluşu ve bahçe alanı ile misafirlerine gün içerisinde spor yapma, dinlenme gibi keyifli olanaklar  sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

İlgili Yazılar

Beğenebileceğinizi düşündüğümüz içeriklerimize de göz atmak ister misiniz? İşte, beğenebileceğiniz Kamara Blog içerikleri 🤗

  1. Hazır Ofisler Ne Kadar Rahat
  2. Zihin Bulanıklığı Nasıl Önlenir
  3. Girişimcilerin Yaptıkları Hatalar Nelerdir