Her gün aynı tempoda, aynı hırsta çalışmaya devam edilebilir mi? Buna rahatlıkla “hayır” cevabını verebiliriz. Çünkü insan doğası her gün aynı tempoya ayak uydurmayabilir. Yorgunluk, yoğunluk gibi faktörleri de düşündüğümüz zaman her gün aynı tempoda çalışmaktan söz edemeyiz. İniş çıkışların olduğu dönemlerde de bulunulabilir. Ki, bu çok normal. Örneğin bir gün daha az verimli iken diğer gün oldukça verimli geçebilir. Bu dengesizlik durumunun sürekli olmaması da önemlidir tabi. Tabi ki verimli günler çok olsun ama verimsiz günler bu kadar sık yaşanmasın. Peki bu durumda ne yapılmalı? Çalışırken motive olmak nelere bağlıdır? Emin olun siz çalışırken sizi çalışmaya daha çok teşvik edecek bir çok neden bulursunuz. Veya sizin o anki yorgunluğunuzu unutturarak işinize odaklanmanızı sağlayacak bir çok şey.

Her insanın çalışırken değişik yöntemlerde motive olmasını sağlayacak nedenleri vardır elbette. Biz de bu yazımızda belli başlı nedenlere değinerek girişimcilerin, kendi işinde çalışanların çalışırken nasıl motive olacaklarına değineceğiz. İşte sizi çalışırken motive olmanızı güçlendirecek etkenler:

1-Çalışma Ortamınız

Günün çoğu kısmını çalışma masanızda geçiriyorsunuz. Dolayısıyla çalışma ortamınız sizi olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Çalışma ortamınızı kendi istediğiniz yönde dizayn edebilirsiniz bu noktada. Herkesin çalışma ortamı kendine göre farklı olabilir. Şirket çalışanı iseniz doğal olarak hazır ofislerde çalışıyor olacaksınız. Ancak kendi işinizi yapıyor ve bireysel iseniz çalışma yerinizi istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Nitekim bu çalışma ortamı freelancer çalışanlar için ev veya kafe ortamı da olabilir yine aynı şekilde fizikseli hazır ofisler de olabilir.

Ofislerin istediğiniz şartlarda çok iyi olması sizin çalışma iştahınızı artırır. Aksini düşündüğümüzde ise çalışma ortamının dağınık olması ve göze hitap etmemesi kişide bir isteksizlik yaratır. Bu da doğal olarak işini etkiler.

Eğer temizlik, düzen gibi konularda zaman kaybetmek istemiyor ancak buna rağmen ofislerinizin donanımlı ve en iyi olmasını istiyorsanız Kamara ofislerini tercih edebilirsiniz. Çünkü Kamara’da ofis temizliği, düzeni gibi işlerle siz meşgul olmayacaksınız. Freelancer çalışan iseniz eğer Kamara sanal ofislerini tercih edebilirsiniz. Böylece daha profesyonel bir çalışma ortamınız olacaktır.

2-Müzik Size Ekstra Enerji Kazandırabilir

Black headphones with mobile smartphone

Müzik dinlemeyi seviyor ve müziğin sizin ruhunuzu değiştirdiğine inananlardansanız bunu çalışırken de denemenizde fayda var. Çünkü müziğin, çalışırken size sürükleyicilik katması gibi bir avantajı vardır. Sadece girişimciler ile de kısıtlamamak gerek bunu. Örneğin blog yazarken, kodlama yaparken veya öğrenciler için bazen ders çalışırken bile etkisi çok büyüktür. Denemenizde fayda var 🙂

3-Kendinize İnanmalısınız

Çalışırken motive olmak belki de en çok inançlı olmanıza, kendinize olan güveninize bağlıdır. Bu inanç sonucunda kazanacağınız başarının sizin için büyük değeri olacaktır. Çünkü göğsünüzü kabartarak “bu işi ben yaptım, ben başardım” diyebileceksiniz. İşte size en büyük motivasyon! Başarmaya inanmalı ve başarının peşinden koşmalısınız. Tabii ki sürekli çalışarak ve ertelemeden.

4-Zamanı Siz Yönetin

Shallow Focus of Clear Hourglass

Zaman sizi değil, siz zamanı yönetin. Nasıl mı? Her yazımızda da değindiğimiz gibi plan yaparak, planlı olarak. İşlerinizi bir işlem sırasına koyun ve bunların hepsine belli zamanlar ayırın. Zamanın çok ve geniş olduğu zamanlarda belki de çok da üzerinde durmaya gerek olmayan bir işte çok çok zaman harcayacaksınız. Bu, o işin daha mükemmel olmasını sağlayabilir belki ancak asıl yapmanız gereken işlere kaydırmalısınız bu zamanı. Çünkü zamanın sıkışık olduğu dönemlerde bu size stres olarak geri dönebilir. Bu stres altına girmemek adına zamanınızı en iyi değerlendirmeli ve planlı bir çalışma sisteminde işlerinizi yürütmelisiniz.

Kamara Ofislerinde Zamanınızı En İyi Biçimde Yönetebilirsiniz

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi ofislerinizin düzeni, temizliği gibi ekstra zaman harcayacağınız işleri Kamara’da sizin yapmanıza gerek yok. Bu işlere ayıracağınız zamanının tümünü asıl yapmanız gereken işlere ayırarak işlerinizde daha çok yoğunlaşabilirsiniz. Bu da işinize odaklanmanızı artıracak niteliktedir.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, girişimcilere ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir şirkettir. Kendi işini kurmak isteyenler için en ideal adres olan Kamara’da girişimciler oldukça fazla imkandan da yararlanma şansına sahiptir. Hem de uygun kiralarla!

Kamara ofislerinde yararlanacağınız o imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanlara baktığımızda girişimcilere çok da iş düşmediğini görüyoruz. Tek yapmanız gereken bilgisayarlarınızı masalara kurup işinize başlamak ve devam ettirmek olacaktır. Gerisi Kamara’ya ait!

Ayrıca Kamara’da toplantılarınızı daha rahat yapabileceğiniz toplantı salonları da bulunmaktadır. Bu toplantı salonlarınız dilediğiniz zaman dilediğiniz gibi kullanabilir ve toplantılarınızı daha verimli bir hale çevirebilirsiniz.

Zamandan kazanmanın yanında ekstra maliyetlerden de kurtulma şansınız var. Çünkü ofisinizin tüm ekipmanları(kağıt, kalem, yazıcı vb.) Kamara tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca yine kafe ortamında çalışmanın dezavantajlarından biri olan sürekli çay, kahve parası ödemeyi Kamara’da avantaj haline dönüştüreceksiniz. Çalışırken veya mola verdiğinizde sınırsız bir şekilde çay, kahve ikramlarından yararlanabilirsiniz.

Çalışırken motive olmak deyiminin belki de en ideal yeri Kamara’dır. Çünkü tüm bu imkanlar eşliğinde çalışmalarınızı devam ettirmeniz size ekstra motivasyon sağlayacak ve işlerinize olan bütünlüğünüz daha da artacaktır.

Ayrıca yine çalışırken motive olmak için diğer bahsettiğimiz yöntemleri de kendinize entegre etmelisiniz. Hepsini bir bütün halinde düşünmeli ve uygulamalısınız ki maksimum bir motivasyona ulaşabilesiniz.

Çalışırken motive olmak için tüm bu etkenlere sahip olmanız ve istikrarlı bir şekilde devam ettirmelisiniz. Böylece başarıya daha hızlı ulaşabilirsiniz.