tv friends comedy chandler falling asleep

Yapılan araştırmalar ilginç bir veriyi ortaya çıkararak çalışanların iş saatleri içinde uyuduklarını açıkladı. Şaşırtıcı olarak, çalışanların %55’i iş saatlerinde uyuduklarını kabul ediyor. İş saatlerinde uyuyan çalışanların %66’sı klavyelerini yastık olarak kullanıyor.

“ Nüfus yaşlanıyor, yaşlı insanların çalışmaya değil dinlenmeye ihtiyacı var. “ diye düşünmeyin. Maalesef iş saatlerinde uyuyakaldıklarını kabul eden çalışanların %62’si 25 yaşın altında. Peki sorun nerede çalışanlarda mı, çalışma koşullarında mı, çalışma saatlerinde mi?

Çalışma saatleri ve verimlilik arasındaki ilişkiyi inceleyen araştırmacılar, iş saatinin çok fazla olmasının çok fazla verimlilik anlamına gelmediğini ortaya koyuyor. Esnek çalışma saatleri biçimi ise ofiste uyumayı engellese de tam verimli çalışma için tek başına yeterli olmuyor, bu sistemde de çalışanlar işlerini erteleyebiliyorlar.

İyi bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Düzenli bir uyku programına bağlı kalın. Hafta sonu ve tatillerde bile, sabahları aynı saatte kalkın.
  • Gün içinde kısa uykulardan kaçının.
  • Yatmadan iki saat önce stresli aktivitelerden ve ağır idmanlardan kaçının. Günün erken saatlerinde düzenli egzersiz yapın.
  • Yatmadan biraz önce derin nefes alma, yoga, meditasyon gibi rahatlama tekniklerini deneyin.
  • Yatak odanızın karanlık, sessiz ve serin olmasına dikkat edin. Gerekirse kulak tıkacı ve göz maskesi kullanın.
  • Eğer uyuyamıyorsanız yatak odanızdan çıkın, başka bir odaya gidin ve kitap okuyun ya da sessiz ve rahatlatıcı bir şey yapın.
  • Kahve, çay, aperatif içki veya diyet hapı gibi kafein, tein içeren şeylerden uzak durun.

Artık, hemen herkes, bilgisayar başında bir iki saat çalışan bir kişinin en azından 15 dakika boyunca dinlenmesi veya hava almasının gerekli olduğunu kabul etmiş durumda. Bu noktada ofisin sağladığı olanaklar, çalışanların dinlenmesine imkan tanıyan iş yerlerini ön plana çıkıyor. Kamara’nın sunduğu Hazır Ofis sistemi yorucu geçen bir projeden sonra dinlenebilmeniz ve sıcak içeceklerinizi hazırlayabilmeniz için her türlü imkana sahiptir. Kamara’daki Hazır Ofis sistemi hem tam verimle çalışmanıza, işlerinize odaklanmanıza imkan tanıyor hem de molalarda veya dinlenmek istediğiniz anlarda size kolaylık sağlıyor.

Firmanın sunduğu hazır Hazır Ofis sistemi bu yönüyle verimliliği, üretkenliği arttırmanız için mükemmel bir seçenek.

Hemen bizimle iletişime geçin!

İLETİSİM