Bir girişimcinin, şirket yöneticisinin veya liderin işlerini yürütebilmesi, ekibini idare etmesi ve hedeflerine yön vermesi adına bir şirkete veya sermayesine uygun ofise ihtiyacı vardır. Elbette ki bu şirket veya kuracağınız ofisin misyonu, vizyonu, hedefleri ve kitlesi oldukça önemlidir. Ama şunu unutmamak gerekir ki, ofisin konumu da en az bu kriterler kadar önemlidir. Nitekim ofisin bulunduğu çevre, insanlar, genç nüfus ofisin amaçları doğrultusunda yön verebilir, olumlu veya olumsuz etkileyebilir.

Herkes olumlu etkilemesini ister tabi haklı olarak. Bu doğrultuda ofisini Bostancı’da kurmak isteyen girişimciler için yazımızda Bostancı’yı detaylarıyla anlatacağız. Umarım bu yazı siz girişimcileri aydınlatarak kafanızdaki soru işaretlerini giderir.

Konum Olarak Bostancı

İstanbul’da her yol buraya çıkar.

Bu söz bile çok aydınlatıcı gelmedi mi size de? Belki de İstanbul’da toplu taşıma ile ulaşımın en kolay olduğu yerlerden birisidir Bostancı. Toplu taşıma ile İstanbul’un her yerinden buraya ulaşabilirsiniz. Acil bir toplantınız var ve bu toplantı başka semtte mi? Malum İstanbul’un trafiğini de düşünürsek bu ulaşımı toplu taşımayla gerçekleştirmeniz en doğru yol olacaktır. Sadece iş için değil gezmek, görmek yeni yerler keşfetmek için de ulaşım önemlidir. Mesela adaları keşfetmek istemez misiniz? Bostancıdan adalara gitmek açısından ulaşım son derece kolaydır. Bostancı’da ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz doğrudur.

Bostancıyı bir merkez olarak düşünebilirsiniz. Diğer semtlere de bu Bostancı’nın kolları üzerinden kolay ulaşımdan yararlanarak gidebilirsiniz. Taksim’e, Kadıköy’e, Yenikapı’ya, Bakırköy’e İdo ile rahat ve hızlı ulaşım yapabilirsiniz. E5′ de yakınlığı bilinen Bostancı’nın bir diğer yakın olduğu yer ise yeni açılacak olan Marmaray’adır.

Kadıköy, Nezih Bağdat Caddesi güzergahında ve sahile yakın yaşayıp, işlerden kaçamak yapıp ofis balkonundan manzarayı seyretmek isteyen girişimciler için Bostancı ideal bir yerdir.

Eğitim – Kültür ve Nüfus

Bostancı mahallesi, eğitimli ve dolayısıyla gelir seviyesi ortalamanın üzerinde kültür açısından yüksek bir kesimin yaşadığı mahalledir. Bu sizin için önemli bir artıdır. Çünkü şirket yöneticisiniz ve şirketlerin yapısından anlayan hedeflerini, misyonunu, vizyonunu bilen insanlar genellikle eğitimli insanlardır. Bostancıda bu tip insanlara rastlamanız oldukça mümkündür. Bu sebeple çoğu kişiyle fikir alış verişi yaparak bu fikirler doğrultusunda ofisiniz hakkında değişik yol haritaları çizebilirsiniz.

Bostancı’da yaşayan insanların büyük kesimi buralı, yani Bostancı’nın yerlileridir. Kadıköy’ün bir çok mahallesinde olduğu gibi Bostancı’da da, eski yerleşim yeri olması sebebiyle onlarca yıldır burada yaşayan orta yaş ve üzeri nüfus oldukça yoğundur.

Sosyal Hayat

İlgili resim

bostancı lüks restaurant ile ilgili görsel sonucu

Sürekli toplantılar, işinizi düşünmeniz aynı anda onlarca çalışanı idare etmeniz ve bazen işlerin yolunda gitmemesi… Hepsini birleştirdiğimizde sonuç olarak ister istemez iş stresi oluşuyor. Bu iş temposundan ve stresinden az da olsa uzak kalmak isteyeceksiniz. Bunun için il dışı seyahatler veya başka yerler aramanıza gerek yok. Çünkü Bostancıda gezip görülecek, kafa dağıtacak lüks alış-veriş, yeme-içme mekanları ve Ali Nihat Tarlan Caddesi ile Vukela Caddesi kesişiminde zengin bir çarşı yelpazesi mevcut. Ayrıca Bağdat Caddesi’nin girişi de burada. Caddenin başından başlayarak dilediğiniz kadar gezin ve Bostancıyı keşfedin. Bu aktivite sizin az da olsa zihninizi rahatlatacaktır.

 

 

Bostancı gerek ulaşımda gerek halkının eğitim ve kültürü açından, gerekse gezip görülecek mekanları olmasından dolayı üstelik ofis için rahat bir ortamı sunan bir yerleşim alanıdır. Ofisini Bostancıda açmak isteyen girişimcilerin kafalarındaki tüm soru işaretleri bu yazı ile birlikte giderildi diye düşünüyoruz.