İş hayatınızda baskı altında olduğunuzu en çok işinizin ilerleyen süreçlerinde, kendinizi işinize en çok adapte ettiğiniz zamanlarda yaşarsınız. Nasıl mı? Belli başlı başarıları elde etmiş, adınızdan da söz ettirmiş olabilirsiniz. Bu durum dolayısıyla sizde daha çok beklenti oluşturacak ve sizde o beklentileri karşılamak amacıyla çeşitli uğraşlara gireceksiniz. Hırs da yapabilirsiniz, o anlık yanlışlar da yapabilirsiniz. Bu stres altında olmak sizin sağlıklı düşünmenizi de olumsuz etkileyebilir. Oysa baskı altında olmak her zaman sizi olumsuzluğa sürüklememeli. Bu durumda kendi gücünüzün de farkına vararak zihninizi en iyi biçimde rahatlatabilir, işleri lehinize çevirebilirsiniz.

Nitekim girişimciler bu gibi sorunlu durumlarda olayı idare etme, iyi yönetme gibi yeteneklere sahip kişilerdir. Siz de liderliğinizi ortaya koyarak bu durumdan bahsettiğimiz gibi zihninizi toparlayarak daha iyi sonuçlarla çıkabilirsiniz.

İşte baskı altındayken uygulamanız gereken bir kaç yöntem:

1-Önceliklerinizi Ortaya Koymak

Girişimciliğe başlarken belli başlı amaçlarınız, hedefleriniz olmuştur. Bu hedeflere ulaşmak adına gösterdiğiniz çaba ve gayreti içinde bulunduğunuz bu baskı durumunda görmezden gelmemelisiniz. Daha doğrusu da hedeflerinizi göz ardı etmeyerek tamamen önceliklerinize odaklanmalısınız. Önceliklerinize odaklanarak zaten bu baskı durumunu kırabilirsiniz. Zaten siz meşguliyet halinde olursanız dışarıdan sizi olumsuz etkileyebilecek etkenleri görmezsiniz bile.

2-Takım Oyuncusu Olun

Group Hand Fist Bump

Bu gibi durumlarda tek başına düşünüp hareket etmek genelde başarısız bir yaklaşım olur. Kendinizi ekibinizin bir parçası olarak görmeli ve ekiple birlikte hareket ederek kararlar almanızda fayda vardır. Nitekim ekibinizdeki herkes kendi görüş ve yöntemlerini de masaya yatırarak ortak bir yolda buluşabilir ve daha sağlıklı kararlar ortaya çıkararak baskı durumundan kurtulabilirsiniz.

3-Kendinizi Her Gün Motive Etmelisiniz

Güne nasıl başlarsanız öyle devam eder. Bu bağlamda güne zinde başlamanız günün verimli geçmesini sağlayacaktır. Bunu yapmak biraz zor olabilir tabi. Saatlerce mesai, geceler boyunca uykusuz çalışmak derken bünyeniz bir zamandan sonra zayıf düşebilir. Bundan kurtulmak için iş ile sosyal alanınızı dengede tutmalı ve olabildiğince zinde başlamalısınız güne.

Baskı altında olmak sizi geriye götürmemelidir. Bu olumsuzlukları da bilinçaltınızdan çıkarmalı ve tamamen olumlu düşüncelere odaklanmalısınız. Nitekim atacağınız her olumlu adım ve kazanacağınız başarılar sizin motivasyonunuzu da yükseltecektir.

4-Baskının Kaynağından Uzaklaşmalısınız

Sizi baskıya götüren, çalışmalarınızı olumsuz etkileyen faktörler nelerdir? Önce bunları tespit etmekte fayda vara aslında. Çünkü bunları tespit ettikten sonra onlardan uzaklaşmak isteyecek, yakınınıza almak istemeyeceksiniz. Sizi baskı altına alan bir kişi de olabilir, bir olay da olabilir hiç fark etmez. Temelde yapmanız gereken şey bunu tespit edip o baskı unsurundan tamamen uzaklaşmaktır.

5-Durmayın, Daima Aktif Olun

Woman Sitting in Front of Macbook

Durarak, bekleyerek çözüm üretmek imkansızdır. İşinizi de asla şansa bırakmamalısınız. Nitekim sizin boş bir biçimde beklediğiniz her dakika sizin aleyhinize olacaktır. Bu durumda neyi nerede yanlış yaptığınızı belirlemeli ve eksikleriniz üzerine yoğunlaşmalısınız. Sürekli aktif olmalı gerekirse de fedakarlık yaparak, kendinizden de ödün vererek baskıyı kırmak adına çok daha çalışmalısınız.

Baskıyı Yenmek ve Daha Verimli Çalışmak Adına Ofisinizi Kamara’ya Taşıyın!

Baskı altında olmak sizi geriye götürmesin! Hatta bu baskıyı yenme amacında ol taşıyarak sizi daha ileriye taşısın! Nasıl mı?

Bahsettiğimiz baskının temelinde insanların sizden daha çok şey beklemesi ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmanızdır. Bu da sizde ister istemez bir baskı oluşturacak ve zamanla kendinizi işinizde yetersiz hissedecek bu psikolojiyi de etrafınıza yansıtarak ekibinizin de olumsuz etkilenmesine neden olacaksınız. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına çalışmalarınızda daha gayretli, üretken ve verimli olmalısınız.

Bu verimi sağlayacağınız, çalışırken zevk alacağınız en iyi ortamlardan biri de Kamara ofisleridir. Ofisinizi Kamara ofislerine taşıyarak bir çok imkandan faydalanabilir ve çalışmalarınızı bu doğrultuda verimli kılabilirsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, firmalara, derneklere ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti sunan bir şirkettir. Ayrıca toplantı odalarından da faydalanacağınız Kamara’da bir çok imkan sizi bekliyor olacaktır.

İşte Kamara’da yararlanacağınız o imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7/24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Tüm bu imkanlardan yararlanarak çalışmalarınızı daha kolay biçimde devam ettirebilir, neticesinde olası baskıları da geride bırakabilirsiniz.

Zamandan ve maddi yönden oldukça tasarruflu ve karlı olacağınız Kamara’da onlarca kişi ile arkadaşlık, komşuluk da kurabileceksiniz. Bu vesileyle sorunlarınıza daha hızlı çözümler de üretme şansına sahip olacak dolayısıyla sosyal ortamınız da bir o kadar artacaktır.

Siz de Kamara’nın bir parçası olmak istiyor ve Kamara’daki ofisler hakkında bütün bilgilerin detaylarına ulaşmak istiyorsanız “Sorularla Kamara” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

İş yaşamında baskı altında olmak çok da şaşırtıcı bir durum değildir. Çünkü özel şirketler arasında rekabet, başarı gibi kavramlar var olduğu sürece kişi kendini ister istemez bir baskı altında hissedebilecek dolayısıyla da kendince kaygılara girebilecektir. Ancak önemli olanın bu baskıdan kurtulmak adına hangi stratejileri nasıl uyguladığıdır. Ya da bu baskılar karşısında kendisini hiç yormadan sadece bekleyerek devam etmesini mi sağlayacak? Bu ince çizgiyi belirlemesi kendisi için faydalı olmakla birlikte ne yapacağına da bu noktada karar verebilir.

Kendinizi baskı altından çıkarmak ve işlerinizde daha verimli olmak adına bahsettiğimiz yöntemleri iş hayatınızda uygulamalı ve ofisinizi de Kamara’ya taşıyarak daha rahat çalışma ortamlarında çalışmalarınıza devam etmelisiniz.