Başarı kavramı size neyi simgeliyor veya neyi ifade ediyor? Ne yaparsanız başarılı olursunuz? Göreceli bir anlam taşıyabilir ancak başarıyı kısaca şöyle tanımlayabiliriz: Kişinin kendi belirlediği veya bağımlı olduğu yer tarafından belirlenen hedeflere ulaşmasıdır. Kimi kısa sürede ulaşırken kimisi ise daha geç zamanda ulaşabilir. Bu tamamen iş gücü, tecrübe ve çalışkanlığa da bağlıdır. Peki başarının önemli sırları sizce ne olmalı? Tabi ki herkesin kendine göre çizdiği bir yol ve yöntem vardır. Bu yolda da yine kendince önemli başarı sırları taşıyan bilgileri mevcuttur.

Bu yazımızda ne işiniz olursa olsun veya hangi hedefe odaklandıysanız odaklanın başarıya ulaşmanız için önemli sırları sizinle paylaşacağız. Siz de bu önemli başarı sırlarını hayatınızda, iş yaşantınızda uygulayarak hedeflediğiniz noktalara daha kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. İşte sizin içi n derlediğimiz başarının önemli sırları!

1-İşini Sevmek, İşine Tutkuyla Bağlanmak

box, business, celebrate

Zaten her şeyin başı da bu değil mi? İşini severek ve isteyerek yapmak. Sevdiğiniz işi yapıyorsanız eğer her gün o işe daha fazla heyecanla, istekle gidersiniz. Sanki ilk iş gününüzdeki heyecan gibi. Bu da size çok büyük katkı sağlamakla birlikte başarı için sağlam zemin hazırlar. İçinizdeki tutku sizi başarı kapısını açacak ilk anahtardır. Bu anahtarı sakın kaybetmeyin.

2-Çok Çalışmak

Başarıya kısa sürede, kolay bir şekilde ulaşılmayacağını tahmin etmelisiniz. Peki bu noktada ne yapılabilir? Belki de fedakarlık en temel çözümdür. Çünkü çok çalışmak zorunda olduğunuzun farkındasınızdır. Mesai saatlerini geçen bir çalışma bu tabi. Bu yüzden fedakarlık gösterip, özverili davranarak iyi bir çalışma ortamı ve planı yaratabilirsiniz. Bunların hepsi iş disipliniyle de birleşince ortaya somut bir başarı örneği çıkacaktır.

3-İşinizde İyi ve Tecrübeli Olmak

Tecrübe sahibi olmak sizin için ekstra bir avantajdır. Nitekim işi, işleyişi ve olacakları biliyor veya tahmin edebiliyorsunuz. Dolayısıyla buna göre ön hazırlığınızı da gerçekleştirebilir, ona göre adımlar atabilirsiniz. Peki genç girişimcilerde tecrübe yoksa? Onlar da sürekli pratik yapıp kendilerini geliştirerek bu tecrübeye sahip olabilirler. Unutmayın her tecrübeli iş adamının acemi olduğu zamanlar olmuştur. Bu başarı hikayelerini de okuyarak daha sağlam adımlar atabilir ve tecrübe kazanma noktasında daha hızlı olabilirsiniz.

4-Odaklanmak

İşi severek yapmaktan ve tutkudan bahsettik. Bunları da işinize odaklanmanız ile taçlandırabilirsiniz. Gereksiz meşguliyetlerden uzak durarak ve ekibinizle birlikte işinizde pür dikkat olarak tabi. İşinize odaklanmak işinizi ne kadar ciddiye adlığınızı gösterir. Bu da sizin başarılı olmanızda önemli etki eder. Ofis içinde ekstra zamandan kurtulmak ve işinize daha iyi odaklanmak için ofisinizi Kamara ofislerine taşıyabilirsiniz. Üstelik tüm imkanlardan da yararlanma şansına sahip olabileceksiniz Kamara’da!

5-Kendini Zorlamak

Black and Gray Photo of Person in Front of Computer Monitor

Motive olmak kişiyi ayakta tutmaya yetecek manevi bir histir. Bu hissi sürekli zirvede tutmanızda fayda var. Motive ile birlikte bahsettiğimiz gibi fedakar davranmak ve  kendinizi zorlamanız işi istediğinize, başarıya ulaşmak istediğinize işarettir.

6-Fikirler

Man Wearing Black and White Stripe Shirt Looking at White Printer Papers on the Wall

İşe başlama nedenlerinden biri aslında fikirler. Çünkü ortaya çıkardığınız fikri uygulamak için girişimciliğe başladınız ve bu fikrin peşinden gitme amacındasınız. Fikriniz ne olursa olsun sahip çıkmalı ve her zaman bahsettiğimiz gibi peşinden gitmelisiniz. Fikrinizi, girişiminizi geliştirmek de tamamen sizin elinizdedir tabi.

7-Israrcı Olmak

Fikrinize, girişiminize sahip olmak o konuda ısrarcı olmanıza da bağlıdır. Girişim dünyasında rekabet ortamı olduğunu da asla unutmamalısınız. Çünkü sizin sektörünüzde birden çok rakip var ve hepsi en tepeyi hedefliyor. Siz de zirveyi hedefleyenler arasındaysanız fikrinizin peşinden koşmalı ve ısrarcı olmalısınız. Diğer türlü taviz verirseniz başarıya ulaşmanız zor olabilir.

Bunların Yanında İyi Bir Ofis Seçimi de Başarı Sırları Arasına Girebilir 😉 

İyi bir ofis seçimi sizin başarınızı tetikleyecek en önemli unsurlardan biridir. Nitekim işinizi devam ettireceğiniz ofislerdeki imkanlar, hizmetler sizin için ne kadar etkiliyse o kadar iyi olur. Peki hangi ofis türleri sizin için en ideal ofislerdir. Gelin birlikte bakalım.

İşe odaklanmak konusunda Kamara’nın etkisinden söz etmiştik. Peki Kamara’da neler var, Kamara nedir ve kimlere hizmet eder bu soruları cevaplandıralım.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, derneklere, firmalara ve şirketlere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir kuruluştur.

Kamara’da sizi bekleyen onlarca imkan vardır. Bu imkanlarla birlikte hem daha iyi, kaliteli ofis hizmet alacaksınız hem de zamandan ve paradan tasarruf ederek başarıya daha hızlı adımlarla ulaşabileceksiniz. İşte Kamara’da sizi bekleyen fırsatlar;

  • Rahat ofis ortamı,
  • Kaliteli ve ergonomik ofis mobilyaları,
  • Tüm ofis ekipmanları ofislerde hazır halde bulunmaktadır,
  • Fiber hızlı internet,
  • Tüm fatura giderleri kiraya dahildir,
  • Profesyonel sekreterya hizmeti,
  • Telesekreter,
  • Resepsiyon,
  • Temizlik hizmeti,
  • Sınırsız çay, kahve servisi

Tüm bunları gözünüzde canlandırdığınızda ortaya mükemmel ve tüm kolaylıkların sağlandığı bir ofis ortamı çıkıyor olmalı. Kolaylıklardan kastımız, ekstra masrafların hepsinin vereceğiniz kiraya dahil olması sebebiyle fazla masraftan kurtulmanız. Ayrıca gelen evrak, kargo gibi evraklarınız Kamara tarafından güvenle karşılanır ve yine sizin adınıza gelen telefonlar da öncelikli olarak sekreterler tarafından bakılarak size ulaştırılır. Bunlar yapılırken de sizin ekstra zaman harcamanıza gerek kalmayacak ve siz dışarıdayken bile işleriniz devam edecektir. Bu da verimliliği artıran başka önemli etkenlerdir.

Bunların yanına bahsettiğimiz üzere binden fazla mutlu müşteriye sahip Kamara’da yüzlerce arkadaşınız, komşunuz olabilir. Bu kişilerle geçireceğiniz vakitler, kuracağınız sohbetler işleriniz için de çok değerli olabilir. Bu fırsattan yararlanmak yine Kamara ailesine katılmakla mümkündür. Üstelik sohbetler sırasında tüm ikramlar yine Kamara tarafından sizlere sunulacaktır.

İşe odaklanmak ve başarıya ulaşmak için tüm bu fırsatlardan Kamara’da yararlanabilirsiniz.

Başarının önemli sırları olarak nitelendirdiğimiz bu maddeleri iş hayatınızda uygulayarak gerçek başarıya ulaşabilirsiniz. Tabi Kamara ofislerine de uğramalı ve ofisleri de yakından görmelisiniz. Nitekim kaliteli ofislerde daha uygun fiyatlara hizmet görmek sizin verimliliğinizi artıracaktır. Kamara ofislerinde başarının önemli sırları ile buluşmanız dileğiyle…