Asistanlar İle İş Yaşantısı Daha Kolay

HÂLÂ İNSAN DOKUNUŞU GEREKLİ; SANAL MI GERÇEK ASİSTANLAR MI?

Tarihte Makedonyalı İskender’den Nelson Mandela’ya kadar tüm büyük liderler kişisel asistan hizmeti almışlardır. Sezar’ın hakkı Sezar’a misali onların bu doğru tercihinin hakkını vermemizin gerekli olduğunu düşünüyorum. Neden kişisel asistana ihtiyaç duyuyoruz? Birçok iş insanı çeşitli zaman dilimlerinde ve yerlerde bazen elektronik bazen gerçek olmak üzere birçok asistan kullanıyor. Şimdi asistanların iş dünyasındaki yerini ve önemini inceleyelim.

TEKNOLOJİ FAYDALI FAKAT MÜKEMMEL DEĞİL

IT (Information Technology Tr. Bilgi Teknolojisi) bizlere pek çok imkan sunuyor; bilgi almak için Vikipedia ile anlık olarak donanımlı bir kütüphaneye erişebilir, Google Earth ile nerede olsak yol tarifi alabilir, tanıdıklarımızla Twitter, Skype ve Facebook’la iletişim kurarak yardım alabilir ve iş çevrelerimiz ile temasta kalabiliriz.

Kullandığım havayolunun mobil uygulamasıyla seyahat planlarımı yapabiliyor, biletimi satın alabiliyorum, seyahat planlarım değiştiğinde ise seçeneklerimin neler olduğunu görebiliyorum. Yine başka bir uygulama; dünyanın neresinde olursam olayım yabancı dildeki cümlelerin üzerine telefonumu tuttuğumda anlık çevirisini yapabilmemi sağlıyor, sizce de çok düzenli ve planlı gözükmüyor mu? Bu saydıklarım iş hayatını kolaylaştıran uygulamalardı. Ama iş dünyasının önemli bir ayağı da gelen telefonları yanıtlamaktır.

Girişimciler pek çok yere seyahat etmek zorunda olabilirler, gelen iş telefonlarını cep telefonuyla yanıtlamak kredibilite ve imaj açısından oldukça önemli bir eksi puandır. Yine aynı şekilde iş telefonunun sadece kayıt edilmiş elektronik bir sekreter aracılığıyla yanıtlanması da negatif bir izlenim bırakır. Bu durumda ya girişimci seyahat etmeyecek ya da gelen iş telefonlarını cep telefonuyla veya telesekreterlerle yanıtlama dezavantajına katlanacak gibi gözükse de bir seçeneğiniz daha var!  Kamara ile sabit bir ofis telefonu belirleyebilir, telefonlarınızı yanıtlayacak, siz nerede olursanız gelen aramaları cep telefonunuza iletebilecek, planlarınız hakkında karşı tarafa bilgi verebilecek gerçek, canlı bir sekreter edinebilirsiniz. Tüm bunlar için Kamara’nın sizin için belirlediği sekreterinize telefona nasıl açması, hangi durumlardan size yönlendirmesi gibi bilgileri vermeniz yeterli. The Hills 1x05 lauren conrad lc the hills 105

Başarılı Bir İş Yaşantısı İçin Asistan Gerekli

Firmamızın belirlediği asistanlar güvenilir, zeki, sağduyulu ve soğukkanlı olma niteliklerine sahiptir. İş dünyasında yüksek kademelere çıkıldıkça bazı yöneticilerin egoları da aynı şekilde büyür, başarılı bir asistan bu durumda akılcı ve negatif duygulardan arınmış önerileri ile yöneticiye yardımcı olur ve sorunların daha da büyümeden karmaşık bir hal almadan çözülmesini sağlar. Sanal asistanın böyle bir işlevi yoktur ayrıca hiçbir bilgi teknolojisi ürünü veya uygulama;  anlık olarak brifing verme, fikir ve öneride bulunma, görüşme yapma, değerlendirme yetisine sahip değildir.

Kamara ekibi olarak birçok iş insanının üzerindeki telefon yükünü alıyoruz. Ekibimizin hepsi zeki, duyarlı ve hoşgörülü çalışanlar, burada tekil olarak isim veremem ama şunu biliyorum; onlar olmasa bu kadar işle başa çıkamazdık.

Başarılı Bir İş Yaşantısı İçin, Hemen bizimle iletişime geçin!

İLETİSİM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir