Ofisler girişimcilerin ihtiyaç duyduğu alanlardır. Ofisi olmayan bir girişimci düşünülemez. Peki her ofis, girişimcinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde mi? Veya girişimci, işi için ofis fark etmeksizin önüne gelen ilk ofisi mi tercih eder? Bu kişiden kişiye değişiklik gösterse de doğru olan iyi bir ofiste çalışmak ve ofisin imkanlarından yararlanmaktır. Altıntepe’de ofis arayanlar için derleyeceğimiz bu yazı, ofisler hakkında size bir ön bilgi oluşturacaktır.

Kimlerin ofise ihtiyacı vardır? Girişimciler, özellikle bilişim alanında mühendisler, avukatlar, mali müşavirler, psikologlar… Ve daha bir çok meslek türünden, özel sektörde olan kişilerin ofislere ihtiyacı vardır.

İdeal Ofis Nasıl Olmalı?

Öncelikle siz ofise değil, ofis size hizmet etmelidir. Nasıl mı? Size rahat bir çalışma ortamı sunarak. Peki bu tür ofislere nasıl ulaşacak ve bu ofislerden nasıl yararlanacaksınız? Tabi ki Kamara sayesinde. Kamarada sizleri neler bekliyor, ideal ofis nasıl olmalıdır, Altıntepe’de ofis imkanları nelerdir bunları maddeler halinde sıralarsak:

 • Kamara size hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis türlerini sunar, siz istediğinizi tercih edersiniz.
 • Ofislerde müşterileriniz, ziyaretçileriniz ve sizin için rahat kullanımlı mobilyalar,
 • Ofislerde temizlik hizmeti,
 • 7/24 güvenlik,
 • Yine 7/24 çay, kahve ikramları,
 • Profesyonel sekreter hizmeti,
 • İş yerinizi resmi adres olarak gösterme,
 • İhtiyacınız halinde kullanabileceğiniz toplantı odaları,
 • Resepsiyon,
 • Fiber internet, su, elektrik gibi giderlerin hepsi kiranın içinde olması,
 • Samimi sıcak ortam ve yeni arkadaşlıkların oluşturulacağı ortam.

İdeal ofis için gerekli kriterleri sağlıyor aslında Kamara. Bütünüyle işe odaklanmanızı amaçlayan Kamara size bütün hizmetleri sunmakla birlikte güzel arkadaşlıkların kurulabileceği ortam da sunuyor. Kendinizi yabancı gibi hissetmeyeceğiniz Kamara ofislerinde bunun gibi daha bir çok imkanlardan yararlanma şansınız da var.

Kamara Altıntepe Ofis Şubesi

Altıntepe’de ofis açmak isteyen kişiler için fırsat ayaklarına kadar gelmiş durumda aslında. Çünkü Kamaranın bir şubesi de Maltepe/Altıntepe semtinde yer almaktadır. Peki Altıntepe’de sizleri neler bekliyor, Kamara Altıntepe ofis ortamı, çalışma ortamı nasıl kısaca onlardan bahsedelim:

Kamara Altıntepe şubesinde toplam 12 ofis ve 3 toplantı salonu bulunmaktadır. Toplantı durumlarında bu salonları kullanma imkanlarınız olacak.

Hazır ofis, sanal ofis veya paylaşımlı ofis… Sektörünüz ve işinize uygun tüm ofisler Altıntepe şubemizde  de mevcuttur.

Deniz manzaralı, insanı çalışmaya teşvik eden bu hazır ofislerde başarısız olmak mümkün mü?

Sade ve kaliteli görünümleriyle ofislerimiz, sizin için her türlü hizmeti karşılayacak düzeydedir.

Altıntepe Sanal Ofis Neden Tercih Edilmelidir?

Sanal ofislerde de çalışma imkanına sahipsiniz. Peki sanal ofiste sizleri hangi fırsatlar bekliyor, onlara göz atalım:

 • Resmi adres olarak gösterebilme,
 • Profesyonel sekreter hizmeti ve mesai saatleri dışında telesekreter,
 • Posta ve kargo teslim alma,
 • Toplantı odalarına erişim,
 • Faks, fotokopi gibi ofis ekipmanları

Görüldüğü gibi neredeyse tüm hizmetler sizin için. Unutulmamalıdır ki girişimci için zaman çok önemli bir kavramdır. Bir girişimci işine nasıl odaklanabilir? Tabi ki iş dışında hiç bir işle meşgul olmayarak. Kamara, bunu size sunuyor aslında. Temizliğinden, kargo teslimine kadar hiç bir işle meşgul olmadan sadece işinize odaklanabilirsiniz.

İster ofiste olun isterse dışarıda olun kargom, paketim, evraklarım veya müşterilerim, ziyaretçilerim geldiğinde geri dönecek mi acaba diye düşünmeyin. Çünkü siz olun veya olmayın bunların hepsini karşılayacak bir profesyonel sekreteriniz olacak. Böylece ne evraklarınız geri gider ne de sizin ayağınıza kadar gelen müşteriyi kaybetmiş olursunuz. Aksine bu samimi ve sıcak ortamı gören müşteriler zamanla artmaya başlar.

Bunların yanı sıra yalnızlık duygusu yaşamazsınız. Çünkü yanınızda, karşınızda diğer mesleklerden de kişiler olacak ve onlarla iletişim haline geçebileceksiniz. Avukata, yazılımcıya veya bir psikoloğa mı ihtiyacınız oldu, uzak yerde aramayın belki de yan odanızda komşuluk ettiğiniz kişilerdir 🙂

Bu sayede iş stresini de atarak, zihninizi rahatlatmış olabileceksiniz.

Altıntepe İmkanları Nelerdir?

maltepe ile ilgili görsel sonucu

Ofisin konumu, nerede olduğu iş açısından ve girişimci açısından oldukça önemlidir. Maltepe/Altıntepe semti sizin ofisiniz için uygun bir yer mi birlikte bakalım.

 • Bostancı İDO ve Şehir Hatları iskelelerine 700 metre uzaklıkta,
 • Minibüs yoluna 250 metre yürüme mesafesinde,
 • Bostancı Köprüsü’ne 1,5 kilometre uzaklıkta,
 • Şu anda yapım aşamasında olan Haydarpaşa-Gebze banliyö treni hattının Bostancı istasyonuna ise 600 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Görüldüğü gibi  ulaşım konusunda pek de sıkıntı yaşamayacağınız yerlerden biridir Altıntepe. Ki ulaşım, trafik sıkıntısı İstanbul’da yaygın bir şekilde görülürken bu sıkıntıdan kurtulmak büyük bir şanstır.

Maltepe’de eğitim alanında da büyük bir gelişme söz konusu. Nitekim 7 üniversite, 43 adet ilköğretim okulu, 4 meslek lisesi 4 adet lise 2 Anadolu lisesi ile Halk Eğitim Merkezi vardır. Ayrıca 17 özel okulda bulunmaktadır. 1998 yılında Maltepe üniversitesi açılmış ve hizmete başlamıştır. Ayrıca bu alanda Marmara Üniversitesi’nin Tıp fakültesi binalarının inşaatı da devam etmektedir.

Neden eğitim alanına vurgu yaptık?

Çünkü, günümüzde özel sektöre yönelim bir hayli yüksek. Gerek liselerin gerekse üniversitelerin konferans salonlarında mesleğiniz, girişiminizle alakalı seminerler verebilir, öğrencileri ilgili alanlarda bilgilendirebilirsiniz. Bu, sizin tanınmışlık ve saygınlığınızı artıracak bir hareket olur.

Ayrıca mesleğiniz gereği öğrencilere iş ve stajyerlik imkanları da sağlayarak onları sektörle tanıştırabilirsiniz.

Maltepe’de tarihi bir yapıdan söz etmek de mümkündür. Hafta sonu veya işten zaman bulduğunuz sürece bu tarihi mekanları gezebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Altıntepe’de ofis sahibi olmak, Kamarada kendinize yer bulmak sizin açınızdan çok yararlı olacaktır. Kamaranın bütün hizmetlerinden yararlanmak bir yana Maltepe’nin imkanlarından da yararlanabileceksiniz. Size düşen sadece bilgisayarınızı getirip masaya koymak olacaktır. Sonrasında ekibinizle birlikte işinize odaklanıp başarıdan başarıya koşacaksınız. Bunların hepsi Kamara Altıntepe şubesinde mümkün. Daha yakından görmek ve emin olmak için Kamaranın Altıntepe şubesine uğrayabilirsiniz.