Bu yazımız biraz daha genç girişimcilere, henüz yeni yeni para kazanmaya başlayanlara hitap edecektir. Bir girişimci olarak başladığınız bu serüvende ayakta kalmanın ve ilerlemenin tek yolu istikrarlı biçimde kazanmanız ve üzerine koyarak devam etmenizdir. Bu anlamda bazı finansal yöntemler ile nasıl para kazanmanız gerektiğini ya da paranızı nasıl korumanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Vereceğiniz her karar, atacağınız her adım bu noktada büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı özellikle de girişimciliğin ilk başlarında daha tutumlu bir tavır sergilemek en doğru hareket olacaktır.

İşte sizin daha tutumlu, paranızı daha iyi kontrol etmenizi sağlayabilecek finansal yöntemler:

1-Gerçekçi Hedefler Koyarak İşe Başlamak

Photo of Person Holding Black Pen

Sektörde yeni bir girişimci ilk hedefini abartılı bir şekilde koymamalıdır. Çünkü ulaşılması zor olan bir hedef koyulduğunda ulaşılmama durumunda moral motivasyon açısından negatif sonuçlar alırsınız. Bunun önüne geçmek de ancak bütçenize, ekibinize ve yapabileceklerinize uygun bir hedef belirlemek ve onu gerçekleştirmek için çabalamaktır. Nitekim başlangıçta daha küçük bir hedef seçmek ve ona ulaşmak sizin motivasyonunuzu da artıracaktır.

2-İleriye Dönük Bir Planlama Yapmak

Plansız, programsız bir şekilde yola çıkmak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Ulaşmak istediğiniz hedefi ortaya koymak da bir nevi plandır ancak bu planlamanın altının da doldurulması gerekir. Nasıl mı? Şöyle ki eğer günü kurtarmak için değil de şirketinizi, işlerinizi daha ileriye götürme amacındaysanız ileriye yönelik planlar yapmalısınız. Bu planlamayı yaparken de her zaman bütçe kontrolünüzü yapmalı ve verileri her zaman güncel tutmalısınız. Ki, neyi, ne zaman, nasıl bir biçimde yaptığınızı daha ayrıntılı bir şekilde görürsünüz. Bu en sağlıklı yol haritası olacaktır sizin için.

3-Birikim Yapmaya Özen Gösterin

Person Holding Coins

Planların her an bozulabileceği, işlerin kötüye gidebileceği ihtimalini de göz önüne alarak bu günlerde kullanabileceğiniz kaynağı, birikimi oluşturmaya başlayın. Tutumlu olmak da bunu gerektirir zaten. İleriyi düşünen ve planlamasını buna göre yapan girişimci birikim yaparak olası kötü günlerde kendisine kaynak oluşturmalıdır.

4-Geçmişe Dönük Borçlarınızı Kapatın

Bir şeyleri yapabilmek için bir yerlerden borç almış olabilirsiniz. Bakıldığında bu çok da normal bir şeydir. Ancak bu borçlarınızı, üstüne yeni bir borç getirmeden ödemelisiniz ki üstünüzde yük olmasın. Üstelik bu borçlar sizin gelirinizi de etkiler. Bir bakmışsınız ki elde ettiğiniz gelirler hep borca gidiyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına borçlarınızı zamanında ödemeli ve sürekli de borca girmemelisiniz.

Ayrıca borçlanmayı alışkanlık haline de getirmemelisiniz. Çok zor duruma düşmedikçe borçlanmamalı bu gibi durumlarda da biraz önce bahsettiğimiz gibi birikimlerinizden faydalanabilirsiniz.

Finansal Açıdan Daha Karlı Olmak İçin Uygun Ofisleri Tercih Edin!

Bahsettiğimiz üzere özellikle de girişimciliğe yeni başlayan kişilerin girişimciliğin başlarında vereceği kararlar geleceklerini etkileyebilir. Nitekim çalışmalarını sürdürecekleri ofisler de burada önemli rol oynamaktadır. Çünkü girişimciler rahat edebilecekleri, fazla zarara uğramayacakları ve gerekli verimi alabilecekleri ofisleri tercih etmek isterler.

Tam bu noktada Kamara ofisleri ile tanışabilir, İstanbul’un bir çok farklı konumunda yer alan şubelerini daha yakından ziyaret ederek ofis ortamlarını görebilirsiniz.

Kamara, binden fazla mutlu müşterisine, şirketlere ve derneklere hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmeti veren bir şirkettir. Kamara’da ayrıca komşuluk yapabileceğiniz yüzlerce girişimci olmakla birlikte ziyaretçileriniz veya müşterilerinizle yapacağınız toplantıları, daha rahat toplantı salonlarında yapabilirsiniz.

İşte Kamara’da yararlanacağınız birbirinden güzel imkanlar;

 • Rahat ve kaliteli çalışma ortamları, ofisleri
 • Ergonomik ve rahat ofis mobilyaları
 • Profesyonel sekreter hizmeti
 • Resepsiyon
 • Bütün ofis materyalleri
 • 7’24 Güvenlik
 • Temizlik hizmeti
 • Fiber hızlı internet fırsatı
 • Diğer fatura giderlerinin hepsi kiraya dahildir
 • Yeni girişimci arkadaşlar, komşular
 • Mutfak hizmeti
 • Sanal ofis tercihinde stopaj vergisi ödemezsiniz
 • Mola verebileceğiniz ve sohbetler edebileceğiniz teraslar mevcuttur
 • Çalışırken veya sohbet ederken Kamara tarafından sınırsız çay, kahve ikramları

Bu imkanlar neticesinde uygun kira fiyatları ile ofislere sahip olabilecek ve ekstra masraf ve zaman da harcamaya gerek duymayacaksınız. Çünkü sekreterinden temizliğine kadar hizmetinize sunulan Kamara ofislerinde zaman açısından da finansal açısından da problem yaşamayacak, çalışmalarınızı daha rahat sürdürebileceksiniz.

Bunlara ek olarak müşteri memnuniyeti daha fazla olacak ve finansal yöntemler arasında olan birikimlerinizi de daha kolay yapabileceksiniz.

Yazımızın içeriğinden de bahsettiğimiz gibi birikim yapmak olası kötü günler için size kaynak fırsatı olacaktır. Bu kaynaklardan iyi yararlanmak ve bu kaynağı oluşturmak adına Kamara ofisleri sizin için en ideal ofis tercihi olacaktır.

Tüm bu finansal yöntemler ile birlikte bütçenizi daha iyi oluşturabilir, birikimlerinizi daha rahat yapabilir ve elinizdeki bütçenizi de daha iyi koruyabilirsiniz. Genç ve yeni girişimciler için çok değerli olan bu yöntemler atlanmamalı ve çalışma hayatında her zaman kullanılmalıdır.